Sport Weer op drempel ereklasse Club VIEF Dynamica actief op loopdag Zusjes Nijpjes favoriet op titelstrijd dressuur 0118 448 463 Mijn spieren blijven soepel met Pilates. Dat vind ik belangrijk.' PWG/'s-Gravenpolder kan damgeschiedenis schrijven in Tilburg. Toernooi Alphen opgewaardeerd Voor Pilates, Bosu Balans, (groep)fitness en Spinning www.werktvoorouderen.nl MatÉi Bovenhorst W PZC Donderdag 7 februari 2008 43 door Koen de Vries MIDDELBURG - Al drie keer eerder stonden de dammers van PWG/'s-Gravenpolder op de drem pel van de ereklasse, de hoogste klasse van Nederland. Steeds sloeg de deur net voor hun neus dicht. Zaterdag krijgen ze een nieuwe kans. Een overwinning in Tilburg op Angarde is vrijwel zeker goed voor de ultieme stap naar de sterk ste damcompetitie van de wereld. De ergste wonden zijn inmiddels wel geheeld bij het damgezelschap dat zijn thuiswedstrijden in 's-Gra- venpolder speelt. De laatste keer dat het net mis ging was in 2005, toen dezelfde tegenstander van za terdag met 12-8 te sterk was. Daar voor greep het tiental in 2004 en 2003 ook al net naast promotie. Dat gebeurde steeds in de nacom- petitie. 's-Gravenpolder eindigde als tweede in de hoofdklasse, waar na het elke keer twee kansen kreeg op promotie. Die zes mogelijkhe den werden stuk voor stuk om zeep geholpen. Een combinatie van te hoge wedstrijdspanning en een sterkere tegenstander deed de ploeg de das om. In 2004 was Angarde-'s-Gravenpolder T3 Top Hoofdklasse B 's-Gravenpolder er nog het dichtst bij. In en tegen De Lier eindigde het reguliere treffen in 10-10, waar na er ook in het sneldammen geen beslissing viel. De vage regel dat de zege aan het hoogste bord in zo'n geval doorslaggevend was, hield de Zeeuwen toen uit de ereklasse. Dit keer liggen de kaarten duide lijk anders. Als 's-Gravenpolder za terdag Angarde verslaat en in het laatste duel tegen Damlust geen last krijgt van acute damblindheid, eindigt de ploeg als eerste in de hoofdklasse B en is directe promo tie een feit. Middelburger Daaf Kas- se acht de kansen op succes tegen Angarde veel groter dan twee jaar geleden. „Toen was dat een echte gons Replay en Hexagons Razani twee belangrijke troeven in han den. De 22-jarige Middelburgse stuurde eind september Replay in Ermelo naar de nationale outdoor- titel. Ook in de voorselectie voor het ZK indoor was de combinatie oppermachtig. Met Hexagons Ra zani eindigde ze op de derde plaats, achter tweelingzus Chantal die met de ruin U'Ve Got It in sep tember de nationale outdoortitel Topscorers hoofdklasse B PZC Felix Binicewicz ereklasse-ploeg, met spelers als Harm Wiersma, Jasper Lemmen, Ruud Palmer, Michiel Kloosterziel en Toine Brouwers. Nu zijn we veel meer aan elkaar gewaagd. Kijk maar naar de teamrating. Angarde staat op 1278, wij op 1264." Het verschil op de ranglijst is mini maal. Beide ploegen hebben na ze ven zeges, één gelijkspel en één ne derlaag vijftien punten. Ook de bordpunten zijn bijna gelijk. 's-Gravenpolder heeft er ééntje meer: 107 tegen 106. „Dat geeft mis schien een klein psychologisch voordeel", denkt Kasse. „Maar dat betekent niet dat we bij een gelijk spel dicht bij de titel zijn. De ver schillen in deze klasse zijn enorm in de klasse Zi opeiste. Met Wen dy Groeneweg met Udeshika, San- toucha van der Meij met Gasady's Ravello, Jolanda Bevelander met Sunshine en als de favoriet getipte Sandra van der Bijl met Oxbow, eisten de Schouwse ruiters het me rendeel van de startbewijzen in de klasse Zi voor zich op. De Thoolse Elisabeth Geluk met de Krack C-af- stammeling Samaranch en de Zuid-Bevelandse Macha Boone klein." Zesvoudig Zeeuws kam pioen Kasse verwacht een zenuw achtige wedstrijd in het zaaltje ach ter café 't Gerucht, vlakbij het cen traal station van Tilburg. „Veel spe lers zullen weinig risico's durven nemen. Ik voorspel veel remises." Als er toch beslissingen vallen, dan verwacht hij ze in Zeeuws voor deel. „Wij hebben een net iets completer team dan Angarde", vindt hij. Speerpunten bij de Bevelanders zijn onder meer de 'vreemdelin gen' Arie van de Weteringh, André Droog en Ruud Klooster man, spelers uit de regio Dord recht. Daarnaast beschikt de ploeg over onder meer Johnny de Leeuw, de Goesenaar die enkele ja ren voor Angarde speelde. Zijn analyse van de sterke en zwakke punten van Angarde zou wel eens heel belangrijk kunnen zijn. ■Pj Onze verslaggever Koen de Vries is bij zijn bezoek aan Daaf Kasse gefilmd. U kunt dus ook een voorbeschouwing van de damwedstrijd zien op www.pzc.nl. Het filmpje staat tussen flink wat andere videobijdragen. Die hebben we de afgelopen dagen gekre gen van onze lezers en bezoekers van de site. Zij dingen mee naar het Tom- Tom navigatiesysteem dat wij elke maand toekennen aan degene die ons het mooiste sportmoment toestuurt. Behalve in video's zijn wij ook zeer geïn teresseerd in uw sportfoto's. Op www.pzc.nl kunt u nakijken hoe u uw video of foto op onze site zet. met Ukunda zouden de Schou- wenaren met lege handen naar huis kunnen sturen. In de klasse Mi is Jessica Nijpjes met Hexagons Venco favoriet. Mi randa Weijermans met Verona, Annemarie Hertzberger met Ven- toux en Elna Ridderbos met Uno- negro zijn outsiders. Chantal Nijpjes verdedigt met Hexagons Variety haar titel in de klasse M2. GOES - De Walcherse atletiekvere niging Dynamica is ook dit jaar van de partij op de Nationale Loopdag. Op zaterdag 8 maart biedt de club iedereen de kans ken nis te maken met loopactiviteiten, zoals hardlopen, nordic walking en sportief wandelen. De nationale loopdag wordt op veertig plaatsen in Nederland ge houden, onder de noemer Beter in BewegingIn de buurt van Panne- koekenhuis Dishoek kunnen Zeeuwse belangstellenden clinics volgen die een eerste kennisma king bieden met deze drie vormen van lopen. Ze staan onder leiding van ervaren trainers die verbon den zijn aan de atletiekclub. Bovendien wordt een zogenaamde fitcheck aangeboden. Die bestaat uit het meten van de bloeddruk, het bepalen van het vetpercentage en de zogenaamde bodymass in- dex.De loopdag wordt om 9.30 uur in het Pannenkoekenhuis geo pend. Tussen 9.45 uur en 11.00 uur kunnen de verrschillende clinics gevolgd worden en de fitcheck wordt elk half uur, tussen 9.30 uur en 12.00 uur, verricht. De loopdag wordt om ongeveer 12.30 uur afge sloten. Deelname aan de VGZ Nationale Loopdag is gratis en inschrijven kan via www.atletiekunie.nl/vgz- nationaleloopdag. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het interna tionale tennistoernooi in Alphen aan den Rijn is nu ook voor de vrouwen opgewaardeerd naar de challenger-status. De vrouwen mogen dit jaar 25.000 dollar (ruim 17.000 euro) in plaats van 10.000 dollar (ruim 6800 eu ro) aan prijzengeld verdelen. In het mannentoernooi, vorig jaar ge wonnen door Jesse Huta Galung, is 50.000 dollar te verdienen. 1^ De dammers van s-Gravenpol- der zijn dicht bij promotie naar de ereklasse. Bij een zege op Angarde heeft het tiental de titel in de hoofdklasse bijna binnen. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De beste Zeeuwse dressuurruiters strijden zaterdag in Heinkenszand om de Zeeuwse titels. Daar worden tevens de tick ets voor het NK verdeeld. Al maanden heerst Jessica Nijpjes op het hoogste niveau, de klasse Z2. Degene die haar van de titel houdt, moet van goeden huize ko men. De regerend Nederlands out- doorkampioene heeft met Hexa- UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden, vierde divisie: 't Pleintje - Hoondert/de Waard 4-4: A. Heeren - Frans de Koek 30-19, 56; M. de pijper - Bram de Waard 25-17, 42; J. Verstijlen - Eddy der Weduwe 22-25, 63; G. Heeren - Gerrit Blom 15-20, 38. TENNIS Pattaya. Vrouwen. Eerste ronde: DelI'Acqua (Aus/2) - Yonemura (Jap) 6-2 6-3, Chan Yung-Jan (Tai/4) - Zhou Yi-Miao (Chn) 6-4 6-2, Rao (Ina) - Namigata (Jap) 6-4 6-1, Klepac (Slv) - Radwanska (Pol) 7-6 (1) 6-2, Kremer (Lux) - Xu Yi-Fan (Chn) 7-6 (4) 6-1, Agnieszka Radwan ska (Pol/1) - King (VSt) 7-5 7-6 (5). Parijs. Vrouwen. Eerste ronde: Dechy (Fra) - Peng Shuai (Chn) 6-4 7-6 (8), Razzano (Fra) - Alona Bondarenko (Oek/8) 6-2 4-6 7-5, Cor net (Fra) - Zakopalova (Tsj) 4-6 6-2 6-1.Twee de ronde: Dementjeva (Rus/4) - Kvitova (Tsj) 7-6 (7) 6-2. VOETBAL Eredivisie: Sparta - NAC Breda 0-1 (0-0): 63. Idabdelhay 0-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 9876. Rode kaart: 83. Molhoek (NAC Breda/2x geel). Gele kaart: Van Bueren, Promes, Rose (Sparta), Ammi (NAC Breda). Stand aan kop: PSV 23-52, Ajax 23-44, Hee renveen 23-43, Feyenoord 23-41, Groningen 23-41, NAC 23-41, FC Twente 23-36. Melbourne. WK kwalificatie, Oceanië, groep 1: Australië - Qatar 3-0 (3-0). 11. Kennedy 1-0,18. Cahill 2-0, 33. Bresciano 3-0. Oefenwedstrijden: Hongarije-Slowakije 1-1, IJsland-Armenië 2-0, Macedonië-Servië, Cy- prus-Oekraïne 1-1, Moldavië-Kazachstan 1-0, Georgië-Letland 1-3, Malta-Wit-Rusland 0-1, Is- raël-Roemenië 1-0, Slovenië-Denemarker 1-2, Griekenland-Finland 2-1, Oostenrijk-Duitsland 0-3, Tsjechië-Polen 0-2, Turkije - Zweden 0-0, Noord-lerland-Bulgarije 0-1, lerland-Brazilië 0-1, Wales-Noorwegen 3-0, Italië-Portugal 3-1. Split. Vriendschappelijk. Kroatië - Neder land 0-3 (0-2). 9. Heitinga 0-1, 37. Huntelaar 0-2, 89. Vennegoor of Hesselink 0-3. Scheids rechter: Fernandez (Spa). Aantal toeschou wers: 33.000. Gele kaart: Corluka, Srna, Ro bert Kovac (Kroatië), Heitinga, Huntelaar, De Zeeuw (Nederland). Kroatië: Pletikosa; Corluka, Simic (46. Pranjic), Robert Kovac (70. Knezevic) en Simunic; Srna (87. Babic), Niko Kovac (70. Leko), Modric en Kranjcar (46. Olie); Petric en Da Silva (70. Raki- tic). Nederland: Van der Sar; Melchiot (70. De Jong), Heitinga, Mathijsen en De Cler; De Zeeuw en Van Bronckhorst; Sneijder, Van der Vaart (84. Vennegoor of Hesselink) en Babel (55. Afellay); Huntelaar (75. Emanuelson). WIELRENNEN Kopenhagen. Zesdaagse. Eindstand: 1. Risi/Marvulli (Zwi) 335 punten' op één ronde 2. Rasmussen/Morkov (Den) 340, 3. Stam/Keisse (Ned/Bel) 301' op zeven ronden 4. Grasmann/Müller (Dui) 121' op 30 ronden 13. Matthé Pronk/Dörich (Ned/Dui) 134. Le Grau du Roi. Ster van Bessèges. Eerste etappe, Le Grau du Roi: 1. Kuyckx (Bel) 154 km in 3.33.32, 2. Meersman (Bel), 3. Rousseau (Fra), 4. Bichot (Fra), 5. Tronet (Fra), 6. Fedrigo (Fra). voor meer uitslagen www.pzc.nl f# Club Vief is onderdeel van Stichting Werkt voor Ouderen II Theo Schippers An* 9 14 Arie van de Weteringh PWG* 9 12 Toine Brouwers An 9 12 M. de Meulenaere An 9 12 Martijn Rentmeester PWG 8 11 Ruud Kloosterman PWG 9 11 Joeri Hezemans An 9 11 Johnny de Leeuw PWG 7 10 Arjo Kousemaker PWG 8 10 Jan van de Weteringh PWG 8 10 Bryon Wollaert An 9 10 An*: Angarde Informatica, PWG*: PWG 's-Gravenpolder 1 PWG's-Gravenpolder 9 15 107 2 Angarde Informatica 9 15 106 3 Cema\De Vaste Zet 9 12 104 4 RDC 9 11 97 5 Lent 9 11 92 DaafKosse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73