Sport Eerbetoon aan Jan Janssen in Philippine O 'O Van Belle Baby Boek over eerste Nederlandse winnaar Tour de France. bobyspeciQQlzQQk J Marco Schroevers trainer Nieuwland Voorlichting over jeugdwielrennen Cees Houtepen jaar langer bij Halsteren 42 I Donderdag 7 februari 2008 PZC door René van Stee PHILIPPINE - Jan Janssen won in 1968 als eerste Nederlandse wiel renner de Tour de France. Ter ere van die heroïsche prestatie ver schijnt er veertig jaar na dato een boek dat op zaterdag 28 juni in aan wezigheid van Janssen in Philippi ne wordt gepresenteerd. Er is die dag, de opening van het mosselseizoen, nog een primeur in het Zeeuws-Vlaamse mossel dorp. Want ook de Nederlandstali ge versie van het boek 'Le Tour de ma vie' van Jean-Marie Leblanc ziet dan officieel het levenslicht. De oud-directeur van het organisa tiecomité van de Tour de France tussen 1987 en 2007 reist voor die gelegenheid eveneens naar Philip pine af. „]an en Jean-Marie waren ploegge noten bij de wielerploegen van Pel- forth en Bic. Jean-Marie knechtte indertijd voor Jan. Ze gaan nog al tijd vriendschappelijk met elkaar om. Toen duidelijk werd dat er over hen allebei een boek zou ver schijnen, vond ik het aardig om de presentaties op één en dezelfde lo catie te houden", vertelt de Gentse wielerfreak en -kenner Guido Cammaert, de uitgever van het boek over Jan Janssen. Cammaert is sinds zijn kleinste jeugd kind aan huis in Philippine. Hij werkt regelmatig nauw samen met de organisatoren van de plaat selijke mosselfeesten en restau ranthouders. Hij bezoekt er ook trouw de jaarlijkse verkiezing van de mosselwijn. Bij die gelegenheid maakte Jan Janssen een aantal ke ren zijn opwachting. „We kennen elkaar dus. En omdat Jan graag in Philippine komt, was de presenta tie van zijn boek eigenlijk in een mum van tijd geregeld", aldus Cammaert. Hetzelfde gold voor Jean-Marie Le blanc. Ook die hoefde nauwelijks na te denken over een uitstapje naar Philippine. De verschijning van de Tourencyclopedie, waartoe Guido Cammaert samen met Bel gische wielerjournalisten Joël Go- daert en Robert Janssens ook het initiatief nam, is hier ongetwijfeld debet aan. Het inmiddels zeven de len tellende naslagwerk verscheen in 2003 ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Tour de France. Daardoor was het ar chief van de Tourorganisatie weer helemaal compleet, nadat een be langrijk gedeelte door brand in de Tweede Wereldoorlog verloren was gegaan. Robert Janssens is ook de auteur van het boek over Jan Janssen. Dat krijgt als titel 'Veertig jaar geleden NV De wielercoryfeeën Jan Janssen en Jean-Marie Leblanc zijn 28 juni in Philippine om de presenta tie van boeken over hun car rières bij te wonen. was het mijn Tour' mee. Het be licht niet alleen de Tourzege van Janssen, maar in dik tweehonderd pagina's ook zijn hele carrière als profwielrenner. Op zaterdag 28 juni maken wieler coryfeeën zoals Johan De Muynck, Fedor den Hertog, Rick van Lin den, Frank Hoste en misschien ook Eddy Merckx hun opwachting in Philippine. Wie niet zal ontbre ken is Herman Van Springel. De Belg is al jarenlang een vriend van Janssen. Hij was de renner die door Janssen in de laatste etappe in de Tour van 1968, een tijdrit, werd gepasseerd en zodoende een zekere lijkende Tourzege verspeel de. Aangezien Janssen nog nooit een belangrijke tijdrit had gewon nen, gaven weinig kenners hem een kans. Hij reed echter de race van zijn leven en won de etappe en het eindklassement, met slechts 38 seconden voorsprong op Van Springel. Dit was het kleinste verschil ooit, totdat Greg LeMond met slechts 8 seconden voor sprong op Laurent Fignon de Tour in 1989 won. De festiviteiten beperken zich niet alleen tot de presentatie van twee wielerboeken. Ook is er onder meer een toerrit in de omgeving, waaraan een groot aantal genodig den zal meedoen. Een gedeelte van het inschrijfgeld is bestemd voor een schoonwaterproject in Burkina Faso, een de weinige Afri kaanse landen waar een wielerron de wordt gehouden. Guido Cammaert toont een boekje waarin een foto van Jan Janssen (rechts) is opgenomen. foto Peter Nicolai President Rooseveltlaan 772 Vlissingen Telefoon 0118 449098 GOES - Marco Schroevers wordt ko mend voetbalseizoen de nieuwe trainer van zaterdag-vierdeklasser Nieuwland. Hij volgt Wilco Kwekkeboom op, die drie jaar de leiding had over het eerste elftal. Kwekkeboom is opgegroeid bij de Walcherse club. Marco Schroevers is momenteel trainer van GPC 2, dat uitkomt in de reserve-hoofdklasse. Eerder was hij als voetballer actief bij on der meer GPC Vlissingen en VC Zeeland en Goes. GOES - Wielervereniging Theo Mid delkamp houdt zaterdag in Wemel- dinge een voorlichtingbijeenkomst over jeugdwielrennen. Hij is niet alleen bedoeld voor kin deren, maar ook voor hun ouders. Tijdens de bijeenkomst bij cam ping Klein Stelle gaan de kinderen met coaches, trainers en eventueel ouders op pad voor een gezamen lijke training. Aanvang is 10.30 uur. GOES - Voetbaltrainer Cees Hout epen uit Souburg heeft zijn con tract bij zondag-tweedeklasser Hal steren met een jaar verlengd. De voormalig trainer van Hoek ging er november aan de slag nadat trai ner Patrick Vermeulen was ontsla gen omdat Halsteren niet uit de onderste regionen kon wegkomen. Houtepen tekende een verbintenis voor een half seizoen, dat hij nu met een jaar verlengde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72