34 Donderdag 7 februari 2008 PZC OP PAD VRIJDAG 8 FEBRUARI Damhertexcursie Speurtocht onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer naar damherten. Tip: neem een verrekijker mee. Burgh-Haamstede, Vroonweg, 16.30 uur. Historiografie Drs A.C. Meijer spreekt voor het Zeeuwsch Genootschap over: Historiogra fie van Zeeland. Middelburg, aula Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur Ruilbeurs Een ruilbeurs voor onder andere munten, postzegels en oude ansichtkaarten. Lewedorp, café De Goede Verwachting, 18.30 uur. ZATERDAG 9 FEBRUARI Lammetjesdagen Heinkenszand, Zeeuwse Schaapskudde, 13.00-16.00 uur; Tuinontwerpcursus Eerste dag van de cursus 'ontwerp uw ei gen rozentuin'. Volgende week zaterdag is de volgende en laatste sessie. Kats, Zeeuwse Rozentuin, 10.00 uur; FiZi Viering eerste lustrum met film Fados over de Portugese fado met de beste mu zikanten van dit genre, muziek, een hapje en een drankje. Zierikzee, FiZi, 20.30 uur; Zeeuwse avond Zeeuwse verhalen, gedichten en muziek zijn te beluisteren tijdens de achtste edi tie van de Zeeuwse Avond, georganiseerd door het Oranjecomité. Durps'uus, Molenstraat Bruinisse, 19.30 uur. Bewustwording door inwijding Titel van de lezing door M. de Boer uit Middelburg. Deze lezing wordt georgani seerd door het Theosofisch Genootschap Zeeland. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 10.30 uur; ZONDAG 10 FEBRUARI Lammetjesdagen Heinkenszand, Zeeuwse Schaapskudde, 13.00-16.00 uur; Vesperviering Eerste van zes vespervieringen Goes, Gro te Kerk, 17.00 uur;. MAANDAG 11 FEBRUARI Workshop De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt een workshopavond over Sugarcraft. Dit is de Engelse kunst van het versieren van taar ten met suikerdeeg. Goes, ROC-gebouw, 18.30 uur. DINSDAG 12 FEBRUARI Vlaams bier en eten De Hollandse pot, een pilsje, of fast- food... maar er is meer lekkers onder de zon. Vlaamse avond door HZ Cult waarop vooral veel geproefd mag worden, en in formatie verstrekt wordt over hoe Vlaam se bieren gebrouwen en Vlaamse gerech ten klaargemaakt worden. Vlissingen, Arsenaaltheater, 19.00 - 21.30 uur. Gerbrand Bakker Schrijver Gerbrand Bakker, bekend gewor den met zijn roman Boven is het stil (2006), is te gast bij de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. WOENSDAG 13 FEBRUARI Lezing Film- en informatieavond met lezing over vluchtnavigatie en elektronische oorlogs voering in de Tweede Wereldoorlog met film. Arnemuiden, vliegveld Midden Zeeland, 20.00 uur. Filosofieavond Piet Brakman speelt zondag in Ellewoutsdijk. Filosofiecursus onder leiding van drs. Dick Kleinlugtenbelt. Reserveren ge wenst, 0113-333110. Kapelle, gemeentehuis, 20.00 uur DONDERDAG 14 FEBRUARI Kindsoldaat Boekpresentatie „Kind tussen twee vu ren" van Alcyon Ruth Fleck. Nederlandse vertaling van waargebeurd verhaal over kindsoldaat Oscar. Reserveren gewenst voor 12 februari via Stichting Internationa le Kinderhulp: 0113-340924. Kapelle, Bibliotheek Kapelle, 19.30 - 21.00 uur. MUZIEK VRIJDAG 8 FEBRUARI Jamsessie Jazz en Funk in een jamsessie met vaste groep musici. Terneuzen, Porgy en Bess, 22.00 uur. Willem Vermandere Theaterconcert 'Altijd iemands vader, al tijd iemands kind'. Burgh-Haamstede, De Schutse, 20.00 uur The Nits Theaterconcert 'Doing the Dishes'. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur De Bergmuzikanten Concert van deze muziekgroep bestaan de uit mensen met een verstandelijke handicap. Goes, buurthuis de Pit, 19.30 uur. Blues Night Mr. Boogie Woogie, Eric-Jan Overbeek, speelt samen met zijn Firesweep Blues band piano battles, hilarische blues songs en stevige muziek. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur. Concert Codarts Symphonie Orchestra onder lei ding van Arie van Beek, brengt werk van Mahler, Berg en Schreker ten gehore. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. ZATERDAG 9 FEBRUARI Klassiek Augsburger Streichquartett met Martijn van den Hoek op piano speelt pianokwar tetten van Mozart en Dvorak. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Gospelimpuls 2008, Glory to God. Optreden zes Zeeuwse gospelkoren: Re velation, Together, Inspiration, Happiness, The Message, Polyhymnia. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur. Punk Nervus Vagus geeft een punkconcert. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Popkorenfestival Muziekfestival met medewerking van de koren Eigenwijs (uit Terneuzen), X-stream (Middelburg), Popwave (Zierikzee) en Sea side Rendez-Vous (Goes). Kamperland, Studio Zeelandnet, 19.00 uur. Zangavond Het Christelijk Mannenkoor Zeeuws Vlaanderen en het Christelijk Gemengd Koor Asaf uit Goes geven een zangcon cert voor de vluchtelingen in Colombia. Wemeldinge, Maartenskerk, 19.30 uur. Fanfare Fanfarekorps Luctor et Emergo geeft con cert in teken van de zee. Renesse, Dorpshuis, 19.30 uur. Knights of the Turntables Dancefeest met o.a. Darkraver, Gizmo, Buzz-Fuzz, Proto-X en Pavo. Westkapelle, Café Kasteel van Batavia, vanaf 16.00 uur; ZONDAG 10 FEBRUARI Piet Brakman Piet Brakman brengt zijn programma De reünie. Ellewoutsdijk, Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Concert Stichting Openhaard concerten presen teert het duo Amuse-Oreille met Marti- ne Sikkenk (mandoline) en Nelleke ter Berg (gitaar). Op het programma staan werken van Castaldi, Vivaldi, Scarlatti, Tar- rega, Grieg, Piazzolla, Loevendie en ande ren. Terneuzen, Porgy Bess, 15.00 uur Jongenskoor In de Nicolauskerk zingt het Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool tijdens de eredienst voor de profeet Nehemia. Wolphaartsdijk, Nicolauskerk, 10.00 uur. Bach Koor en orkest Luscinia brengen de canta te Was mein Gott wil gescheh allzeit van Kt foto Peter Nicolai J.S. Bach tijdens een dienst in de Gerefor meerde Kerk in Haamstede. Haamstede, Gereformeerde Kerk aan de Platboslaan, 16.30 uur. Gitaar De Belg Tommy Vlaeminck heeft zijn spo ren als gitarist reeds ruimschoots ver dient. Middelburg, Schuttershof, 20.00 uur. Jamsessie Bluesrocker Walter Lavent geeft een jam sessie in eetcafé the Sixties in Tholen. Be zoekers kunnen meespelen op eigen in strumenten. Tholen, Eetcafé The Sixties, 16.30 uur. Cineconcert The Triplettes uit Gent treden op in het CineConcert in CineCity. Zij presenteren muzikale acts uit de jaren 40 en repertoi re van o.a. De Andrew Sisters. Vlissingen, Cinecity, 11.30 uur. Piet Brakman Piet Brakman met première van zijn nieu we theatershow met als titel 'De reünie'. Ellewoutsdijk, 't kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Orgelconcert Door organist Tijn van Eijk en blokfluitis- te Annemiek Vogels Bergen op Zoom, Gertrudiskerk, 16.00 uur; WOENSDAG 13 FEBRUARI Quintet Het Michael Moore Quintet speelt jazz. Middelburg, Schuttershof, 21.30 uur. Willy DeVille De Amerikaanse singer-songwriter Willy DeVille - bekend van klassiekers als 'Just to walk that little girl home', 'Italian Shoes' en 'Demasiado Corazon' - komt nu naar Brugge met een achtkoppige band. Uitverkocht Brugge, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Let's do men Theaterconcert door Lesley van der Aa, Lotte Zekhuis en Michèle van der Aa. In 'Let's do men' vertolken ze uitsluitend liedjes van hun mannelijke collega's. Grootheden als Mick Jagger, Sting, Prince e.a. zullen de revue passeren. Regie: Leo- nie Jansen. Goes, theater De Mythe, 20.00 uur. Terug naar toen Michael van Hoorne brengt zijn senioren programma 'Terug naar toen' waarin mu ziek van vroeger, interactie met het pu bliek en humor centraal. Sint Annaland, De Wellevaete, 15.30 uur. DONDERDAG 14 FEBRUARI Rosenberg Family Reunion Tour Tijdens hun optreden zullen The Rosen berg Trio en The Gipsy Boys, met hun vir tuoze vingervlugge spel en gevoeligste ballads, laten zien dat de naam Rosen berg synoniem staat voor muzikaal zigeu- nerspektakel. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. THEATER VRIJDAG 8 FEBRUARI Gloaca Na de succesvolle voorstellingen in de cember brengt Het Getij opnieuw het to neelstuk Cloaca van Maria Goos. Met: Leonard van den Berge, Koen Mijnheer, Francois Vervaet, Peter Adriaanse en Jo- landa Kasse, Regie: Paula Bangels. Middelburg, Spiegeltheater, 20.00 uur. Klucht Toneelvereniging Tot Leringhe ende Ver- maek speelt Deze vrouw....is uw man. Klucht in vier bedrijven. Sint Laurens, Cittershof, 19.45 Fortuyn Helmert Woudeberg brengt een mono loog over zijn generatiegenoot Pim For tuyn. Goes, 't Beest, 20.30 uur. Niet elke haan kraait Blijspel in drie bedrijven door toneelver eniging Baarland. Baarland, Dorpshuis The Camerionian, 19.30 uur; Chocolat Toneelbewerking van de film Chocolat door De Plattelanders Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur; Vakantieleed Blijspel door Toneelgroep Waardevol over vakantieleed op Myconos. Waarde, Dorpshuis, 19.30 uur; Jongerenmusical Rich Kids is een jongerenmusical vol met streetdance, strakke beats, zelfgemaakte songs, liefde, jaloezie en vriendschap. Vlissingen, Vestzak'99,19.00 uur. Kung fu show De Shaolin Legend Group brengt de show The Four Seasons and the Emperor. Deze groep heeft zich gespecialiseerd in vechttechniek, maar heeft de dagelijkse Kung fu-, Tai Tchi- en Qui Chong-oefenin- gen moderner gemaakt met flitsende kos tuums en muziek die varieert van tempel- muziek tot Chinese rock. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur Kleinkunst Drie finalisten van het Amsterdams Klein- kunstfestival: Margriet Bolding, Marco van Es, Tim Fransen. Nieuw- en Sint-Joos- land, De Wegwijzer, 20.30 uur. ZATERDAG 9 FEBRUARI Cloaca Het Getij brengt opnieuw het toneelstuk Cloaca van Maria Goos. Met: Leonard van den Berge, Koen Mijnheer, Francois Ver vaet, Peter Adriaanse en Jolanda Kasse, Regie: Paula Bangels. Middelburg, Spiegeltheater, 20.00 uur. Klucht Toneelvereniging Tot Leringhe ende Ver- maek speelt Deze vrouw....is uw man. Klucht in vier bedrijven. Nieuw en Sint Joosland, 19.45 uur. Niet elke haan kraait Blijspel in drie bedrijven door toneelver eniging Baarland. Baarland, Dorpshuis The Camerionian, 19.30 uur; Chocolat Toneelbewerking van de film Chocolat door De Plattelanders Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64