Lonink gaat Checkpoint nu straffen m wv Super (i»v7T voordeel! 1 99 V. 49 1 99 'Zorgstroom moet zelf zaken op orde brengen' Dorpsraad staat achter jebruik lagelkanon Burgemeester wacht niet meer op rapport justitie over inval. Wethouder vindt dat instelling ook zelf iets moet doen aan tekorten. Luciferstokken langs weg Nieuwdorp 5.19 w PZC Donderdag 7 februari 2008 29 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wacht niet langer op het rapport van het Openbaar Ministerie over een in val in coffeeshop Checkpoint. Hij wil binnen een maand duidelijk hebben welke sanctie hij de Ter- neuzense softdrugswinkel geeft voor het overtreden van het ge doogbeleid. Justitie heeft het onderzoek negen maanden na de inval in de coffee shop nog altijd niet afgerond. Het uitpluizen van de administratie kost veel meer tijd dan aanvanke lijk gedacht werd. Daardoor kon Lonink al die tijd geen actie ondernemen. In de shop werden vorig jaar 5,1 kilo soft drugs en 1600 voorgedraaide joints aangetroffen. In een nabijgelegen opslagplaats vond de politie 92,2 ki lo softdrugs en 6400 voorgedraai de joints. Laatstgenoemde vondst is puur een zaak voor justitie, maar voor de overschrijding van de handels voorraad met 4,6 kilo kan de ge- Het OM heeft het onderzoek naar de inval bij de Terneuzense coffeeshop Checkpoint nog niet afgerond, maar burgemeester Lo nink gaat toch over tot sancties. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als Zorgstroom pro blemen heeft met de zorgvernieu wing in Middelburg, moet die or ganisatie daar ook zelf oplossingen voor verzinnen. Dat zei wethou der Albert de Vries gisteravond te gen de commissie maatschappelij ke zaken. Zorgstroomdirecteur Léon Pher- nambucq zei deze week dat klein schalige zorg voor ouderen vanaf volgend jaar onbetaalbaar wordt. De Vries erkende dat er proble men zijn. Door nieuwe regels van het Rijk is het moeilijker om in één klap een groot aantal nieuwe zorgcentra te bouwen. Daarom is ook de bouw van het nieuwe woonzorgcomplex in Nieuw- en Sint Joosland vertraagd. Bovendien kan een instelling tekor ten krijgen als een relatief groot aantal bewoners relatief weinig Zorgstroom moet niet alleen kla- gen over dure zorgvernieuwing, maar zich ook aanpassen, vindt de Middelburgse wethouder Al- bert de Vries. meente ingrijpen. Lonink vindt dat nog langer wachten geen optie meer is. „Zo langzamerhand komt het rechtsgevoel van burgers en raads leden in het gedrang. Wat de re den is voor de lange duur van dit onderzoek, is aan de officier van justitie. Maar ik voel nu echt de be hoefte om iets te doen. Mensen vragen zich af of zo'n overtreding in Terneuzen zomaar kan, of de coffeeshops een soort vrijbrief heb ben om te doen en laten wat ze willen. Dat kan ik niet over mijn kant laten gaan", aldus burgemees ter Lonink. Hij heeft overigens wel begrip voor de handelswijze van justitie. „Het is eigenlijk hetzelfde als in de zaak met Joran van der Sloot; het rechtsgevoel van mensen is anders dan de mogelijkheden die justitie heeft om zaken aan te pakken. Om die reden neem ik het woord 'ongeloofwaardig' dan ook niet in de mond." Lonink wendde zich met zijn op vatting tot justitie en politie, die hem volledige medewerking toe zegden. Lonink: „Er is al een gesprek op ambtelijk niveau geweest. Ik krijg van de officier van justitie alle tot nu toe beschikbare informatie. Ver volgens kan ik bekijken welke sanc tie passend is. Daarbij moeten we wel goed in ogenschouw nemen wat de gevolgen voor de openbare orde kunnen zijn." zorg nodig heeft. Dat komt door dat instellingen alleen nog betaald krijgen voor de zorg die ze daad werkelijk leveren. „Ik ben niet zo gelukkig met de manier waarop Zorgstroom met die problemen omgaat", zei De Vries. „Er zijn inderdaad bedreigin gen van buitenaf, maar die vragen om oplossingen van binnenuit." Andere instellingen slagen er vol gens De Vries wel in om hun orga nisatie aan te passen aan moderne re vormen van zorg. „Arduin heeft dat bijvoorbeeld rigoureus ge daan." Middelburg heeft ervoor gekozen om ouderen die zorg nodig heb ben in kleinschaliger gebouwen te laten wonen. De kleinere com plexen komen verspreid door de stad, in zogeheten woonservicezo- nes. Vanuit die complexen zou ook zorg kunnen worden verleend aan mensen die in de buurt wo nen. Gisteren zei Phernambucq in deze krant dat de opvang voor mensen die tijdelijk niet thuis kunnen wo nen moet sluiten vanwege geldge brek. Volgens De Vries overweegt de zorginstelling om een nieuwe en grotere opvang te openen in een nieuw te bouwen zorgsteun- punt aan de Parklaan. ss|f 'i'iVi NIEUWDORP - Als enorme lucifer- stokken steken de eerste drie wind turbines van het windpark langs de Bernhardweg-West bij Nieuwdorp HEINKENSZAND - Borselse fruitte lers met een hagelkanon hebben uit onverwachte hoek steun gekre gen. De dorpsraad Heinkenszand heeft de gemeente Borsele in een brief laten weten het gebruik toe laatbaar te vinden. In één adem roept de bewonersorganisatie het college van B en W wel op plaat sing van nieuwe kanonnen goed te beoordelen, teneinde 'wildgroei' te voorkomen. De dorpsraad Hein kenszand heeft op zijn website een enquête gehouden over het ge bruik van hagelkanonnen. Een rui me meerderheid, 77 procent, was positief De bewonersclub neemt de uit komst over en voegt in de brief aan de gemeente Borsele toe dat de huidige gebruikers 'zekerheid moeten hebben over handhaving van de kanonnen, zodat ze kun nen investeren in geluiddempers en een betere detectie van hagel buien'. De acht bestaande hagelkanonnen stonden er vrij plotseling. De dorpsraad roept de gemeente op voorzichtig te zijn met nieuwe ver gunningen 'in verband met moge lijke overlast'. De steun uit Heinkenszand komt aan de vooravond van de beroeps zaak over de kanonnen voor de Raad van State. Die dient 14 fe bruari. Stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland en een bewoner van Hoedekenskerke hebben deze zaak aangespannen. de lucht in. De ooit grote windturbi nes van houtbedrijf Indufor vallen erbij in het niet. Twaalf turbines van 96 meter hoogte komen er in to taal. „Die drie vallen nu op", geeft bouwadviseur Wim van der Tweel aan, „maar als ze er alle twaalf in een rij staan, zal dat minder zijn." De allerscherpste prijs. Rundergehakt vocrdeelpok per kilo *"Hv Pitloze witte druiven bak 500 gram actie-kiloprijs 2.98 Roomboter cake vers uit eigen oven per stuk Dreft Wasmiddel alle soorten, poeder pak 1408 gram of vloeibaar flacon 1000/1500 ml per stuk 1^49/5^ De aanbiedingen zijn geldig van ciorderdag 7 f/m zondag 10 februari 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59