met sporen van de inundatie Valentjjn Humanitas stopt met hulp aan jongeren Jonge Vlissinger moet naar Ritthem wil meer over tuchtopleiding wegens beroving Vodafone-mast weten Westelijke Oude Havendijk Maatjesproject wordt mogelijk overgenomen door andere stichting. Lid van de Jojo-club veroordeeld door rechtbank Middelburg. W PZC Donderdag 7 februari 2008 27 fietspad bedrijventerrein n Arnestein penitentiaire inrichting Torentijd Mortiere Middelburg Westelijke Oude Havendijk naai rW m m •-> MIDDELBURG - Het project Hardop Doen, waarbij jongeren die hulp nodig hebben worden gekoppeld aan 'maatjes', stopt eind februari. Humanitas krijgt geen subsidie meer van de gemeente Vlissingen. Daardoor valt ook de steun van Middelburg en Veere en de provin cie Zeeland weg. Het maatjesproject was een proef die drie jaar zou duren. Het pro ject liep in augustus 2007 af en werd nog even voortgezet. De be trokken overheden gaven daar extra geld voor. In de extra tijd zou bekeken worden of de proef in 2008 kon worden voortgezet, zo als Humanitas wel wilde. Nu blijkt dat Vlissingen niet meer wil betalen, zal het eind februari ophouden, zegt Danielle Monté van Hardop Doen. Er bestaat een kans dat het toch wordt voortge zet, maar dan door een andere stichting: Big Brothers Big Sisters of the Netherlands, de Nederland se tak van een Amerikaanse organi satie. Volgens Monté wil die orga nisatie het maatjesproject overne men en wordt daarover gesproken met de overheden die er dan subsi die voor moeten geven. Zij hoopt snel duidelijkheid te krijgen. DigiLove, ff dé digitale sleutelhanger voor 70 foto's! FOTO VIDEO Willem van Sluijs op de Westelijke Oude Havendijk; rechts op de achtergrond Arnestein. foto Ruben Oreel, infographic Willem Adriaansens Breda Middelburg Roosendaal Oosterhout Steenbergen Rijen www.verschurenfotovideo.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een zeventienjarige Vlissingse jongen moet de komen de twee jaren zijn tijd doorbren gen in een Glen Millsschool, een tuchtschool voor jeugdige crimine len. De Middelburgse rechtbank veroordeelde hem gisteren tot die school en tot vijf maanden jeugd detentie wegens enkele berovin gen. Die vijf maanden zijn gelijk aan het voorarrest. De Vlissinger maakte samen met enkele anderen deel uit van een groepje dat bekend stond als de Jo jo-club. Na het stappen gingen ze op rooftocht. Dat gebeurde onder meer op 9 en 10 juni. Op het Bos- senburgpad in Vlissingen werd de negende een 53-jarige vrouw van haar fiets getrokken en bedreigd met een namaakpistool. Toen bleek dat ze geen geld had, werd ze bespoten met een vloeistof Een dag later werd in Koudekerke geld en een gsm afgepakt van een 22-jarige man. Hij reed op zijn 1*5 Jeugdige Vlissinger door recht- bank veroordeeld tot vijf maan den jeugddetentie en Glen Millstuchtschool voor het bedreigen en beroven. fiets alleen vanaf de Strandweg richting Dishoek toen er plotseling enkele jongemannen uit de bosjes kwamen en hem beroofden. De achttienjarige jongeman ver scheen twee weken geleden tij dens een besloten zitting voor de Middelburgse kinderrechter. Giste ren werd in het openbaar zijn ver oordeling uitgesproken. Rechter J. Hopmans stelde dat de jonge man, samen met zijn maten, voor heel wat onrust heeft gezorgd. Met name het oudere slachtoffer heeft nog heel lang last gehad van die overval. Ze dacht dat de jonge man haar bedreigde met een echt pistool en dat ze die overval moge lijk niet zou overleven. RITTHEM - Het dorpscomité van Ritthem heeft nog onvoldoende duidelijkheid over de gevolgen van een telecommunicatiemast die tele- foonprovider Vodafone in het dorp wil plaatsen. Tijdens een in terne vergadering die het comité dinsdagavond hield, gaven Vodafo ne en het Zeeuws Platform Stra lingsrisico's voorlichting over het plaatsen van een mast en de gevol gen hiervan. „We laten de informatie die we hebben gekregen bezinken", zegt Paula Wouters, secretaris van het dorpscomité. „Ook wachten we nog op meer rapporten van zowel Vodafone als het Zeeuws Plat form." Met de informatie uit die rappor ten moet het comité meer inzicht krijgen in de gezondheidsrisico's van een dergelijke zendmast. Daar naast wil de groep meer uitleg van Vodafone over de methodes waar mee de straling wordt gemeten. Vodafone wil de mast, die 26,70 meter hoog is, plaatsen op het sportpark van korfbalvereniging Atlas. Daar staat hij zo ver moge lijk buiten de bebouwing. Op 21 februari komt het dorpsco mité opnieuw samen om over de kwestie te praten en een stand punt te formuleren. Ook moet op die bijeenkomst duidelijk worden of het nodig is om een openbare vergadering uit te schrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57