Zeeland Beelden aan Water breidt flink uit Klacht over ziekenhuisdirecties Von Belle Baby O Dorpsraad voor hagelkanon bobyspeciaalzaak TIeurville Verzorgingstassen Festival in Goes biedt straks drie dagen film, voordracht en muziek. Papegaaien zijn middagje vrij Zeeuwse schaapskudde zet bloemetjes buiten Tuinontwerpers geven advies op ontwerpdag Veere stuurt minister brief over handelwijze van Simons en Zomer. Monument Sloedam krijgt uitkijkpunt NEW IN STORE Ter introductie nu 10% korting NEW IN STORE f/ïi smt€s S PZC Donderdag 7 februari 2008 29 door Frank Balkenende GOES - De Stichting Beelden aan Water, die vorig jaar debuteerde met een film- en muziekfestival in en om de Goese stadshaven, wil snel van de gemeente weten of ze dit jaar weer een 'substantieel' be drag krijgt. De stichting breidt het groot scheepse evenement namelijk uit tot drie dagen. Er staat dit keer on der meer poëzie, een klassiek con cert en voorgedragen verhalen van zowel filmmakers als acteurs op het programma. Dat kost meer geld en daarom moet de stichting binnenkort weten of het festival is te financieren. „We gaan naar een begroting van 135.000 euro. Dat is zo'n 20.000 eu ro meer dan vorig jaar, maar dan bieden we ook twee avonden en een dag een interessant program ma. Bovendien wordt het festival voor het overgrote deel betaald uit sponsorgelden. Punt is dat de stich ting nu filmmakers en een orkest moet vastleggen, anders zijn we te laat. Daarom vragen we het Goese college snel een knoop door te hak ken", zegt voorzitter Jaap Littooij van Beelden aan Water. De subsidieaanvraag ligt al enkele maanden op het stadskantoor. De gemeente Goes heeft de aanvraag met opzet aangehouden in afwach ting van de nieuwe cultuurnota. Aangezien er extra geld beschik baar is voor cultuur (25.000 euro per jaar en 50.000 euro om eenma- Beelden aan Water in Goes wordt dit jaar een driedaags cul tureel festival. De stichting vraagt de gemeente Goes snel te beslissen over de subsidie. lig uit te geven) moet de gemeente raad op basis van die nota bepalen waar het extra cultuurgeld naar toe gaat. Die nota is dit voorjaar gereed, maar voor de Stichting Beelden aan Water is dat te laat. „Het colle ge zal snel een beslissing nemen, ook al loopt het daarmee vooruit op de cultuurnota. Overigens zul len we daarbij de Culturele Raad om advies vragen", zegt wethou der Sophie van 't Westeinde (WD, cultuur). Ze heeft nog geen bedrag in haar hoofd voor het festi val. Vorig jaar doneerde Goes 32.500 euro. De stichting wil het festival uitbou wen tot een (bijna) Zeeuws evene ment. Net als afgelopen jaar wor den filmbeelden geprojecteerd op zeilen van oude vrachtschepen. Het nieuwe thema is 'sporen van bewoning'. Doel is films van vorig jaar te her halen tijdens een sessie in 't Beest, waarbij cineasten uitleg geven. Nieuw is een poëzieavond, waar bij (Zeeuwse) gedichten worden af gewisseld met muziek van een klassiek orkest. Het festival vindt 11, 12 en 13 sep tember (Open Monumentendag) plaats. WOLPHAARTSDIJK - De stichting Vrije Zeeuwse Papegaai houdt zon dag 17 februari een knutselmiddag voor papegaaienbaasjes in de kanti ne van de Veerhoeve in Wol- phaartsdijk. Terwijl de baasjes al lerlei leuk speelgoed voor pape- P gaaien in elkaar knutselen, mogen de vogels vrij rondvliegen in de kantine, die interessant wordt ge maakt met klimbomen. Voor de middag, die duurt van 13 tot 17 uur, hebben zich al vijftig baasjes met zeventig vogels ingeschreven. HEINKENSZAND - De Zeeuwse Schaapskudde zet aan de Nieuwka- merseweg 3 bij Heinkenszand de bloemetjes buiten. Dat gebeurt aanstaand weekend, op zowel za terdag als zondag van 13.00 tot 16.00 uur en ook op de weekein den van 16 en 17 en van 23 en 24 februari. Bezoekers kunnen op kraamvisite bij lammetjes en het schapen sche ren zien. Voor de kleintjes is er een mini-speeltuin met verhalen- vertelster Klazien. SEROOSKERKE (W) - De tuiniervere niging Groei 8c Bloei houdt ko mende zaterdag een tuinontwerp en adviesdag in het Walcherse Serooskerke. Deskundige tuinontwerpers geven daar gratis advies over het maken van nieuwe plannen voor de tuin. De organisatie adviseert bezoekers om een schets en recente foto's van de te vernieuwen tuin mee te nemen. De ontwerpdag aan de Zandput 5 is van 11 tot 16 uur. door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere gaat zich bij minister Klink van Volksgezondheid beklagen over de directeuren van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes, Rob Zomer en Hans Simons. Volgens de gemeenteraad doen zij net alsof ze wachten op alle rap porten over de toekomst van de ziekenhuizen, maar nemen ze in tussen onomkeerbare besluiten die ertoe leiden dat het ziekenhuis in Vlissingen wordt uitgekleed en dat in Goes wordt uitgebreid. „De trein dendert gewoon door", stelden burgemeester Rob van der Zwaag en de commissie financiën en algemeen bestuur gisteravond eensgezind vast. Van der Zwaag zei de indruk te hebben dat 'de ontmanteling van Vlissingen is be gonnen'. Hij krijgt signalen dat in Goes wordt geïnvesteerd met geld van Vlissingen en dat voorzienin gen worden overgeheveld van Zie kenhuis Walcheren naar het Oos- terscheldeziekenhuis. „We worden in het ootje genomen." Dat klemt eens te meer omdat Simons heeft verklaard voorlopig geen besluiten te zullen nemen over de ziekenhuizen omdat er nog onderzoeken plaatsvinden. Het CDA reageerde direct op de waarschuwingen van de burge meester. „Moeten we als gemeente niet eens andere stappen gaan on dernemen", opperde Karin Wou ters. Zij kreeg de steun van Van der Zwaag en de andere fracties. De burgemeester stelde voor een brief te schrijven naar minister Klink. Hij hoopt dat Vlissingen en Middelburg die ook willen onder tekenen en zal hun steun vragen. HEINKENSZAND - Borselse fruitte lers met een hagelkanon hebben steun gekregen. De dorpsraad Heinkenszand heeft de gemeente Borsele laten weten het gebruik toelaatbaar te vinden. De dorps raad heeft een enquête gehouden en een ruime meerderheid, 77 pro cent, was positief over de hagelka- nonnen. De dorpsraad roept de ge meente op wel voorzichtig te zijn met nieuwe vergunningen 'in ver band met mogelijke overlast'. De steun komt aan de vooravond van de beroepszaak over de kanonnen voor de Raad van State. NIEUWDORP - Het oorlogsmonu ment op de Sloedam wordt op nieuw ingericht. De herinrichting moet de aanleg van de spoorlijn pal naast het monument verzach ten. Het Franse monument blijft staan waar het nu staat, die voor de Britse en Canadese gevallenen schuiven op en komen naast het eerste te staan. Achter de drie mo numenten komt een heuveltje met daarop een uitkijkpunt. Vanaf dat punt hebben de toeschouwers straks zicht over het slagveld. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen Telefoon 0118 449098 m Ter introductie nu 10% korting MATERNITY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53