Zeeland Kraker legt matras in pand Mondragon Een goed salaris is niet alles, Woonwensen in kaart Havenkanaal wordt dieper en breder Mishandeling lager bestraft Vissershaven Bruinisse en sluis Brouwershaven komen daarna aan bod. Oostflakkee wil beleid afstemmen op huidige woonbehoeften. Voorgenomen verkoop theater niet in gevaar volgens wethouder. Opbrengst cd voor Parkinsonvereniging Oranjevereniging blikt terug in Poortershof Workshop tapas maken in Portugees restaurant Vlissingse tiener twee jaar naar tuchtschool Kleinkoor treedt op in bevestigingsdienst Feestmiddag voor gouden echtparen Reddingsbrigade komt moeilijk aan mensen door lage vergoeding. 26 I Donderdag 7 februari 2008 PZC MIDDELBURG - Veertien weken cel waarvan de helft voorwaardelijk. Zo luidde de straf die de recht bank gisteren een achttienjarige Middelburger oplegde voor het mishandelen van zijn ex-vriendin en zijn moeder. Daarnaast moet hij trainingen volgen om zijn agres sief gedrag onder controle te krij gen. De jongeman lijdt aan het bor derline syndroom en depressies. Twee weken geleden was tien maanden cel waarvan zes voor waardelijk tegen hem geëist. Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/(8 MIDDELBURG - - i door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een baggerbedrijf is gis teren begonnen met het uitdiepen en verbreden van een deel van het Havenkanaal bij Zierikzee. Het Havenkanaal is de vaarroute vanaf de Oosterschelde naar de monumentenstad. „We diepen nu het stuk uit tussen de keersluis en de Oosterschelde", zegt R. van der Leijé van de gemeente Schou- wen-Duiveland. „Vorig jaar heb ben we de haven tot aan de Keer sluis gedaan. We konden dit niet in een keer doen omdat we jaar lijks maar 25.000 kuub slib mogen storten in de Oosterschelde. Daar om doen we nu de resterende 11.000 kuub." De vaargeul van het Havenkanaal kampt niet alleen met ondiepte maar is ook vrij smal. Door de vaargeul nu wat te verbreden OUDE TONGE - De gemeente Oost flakkee houdt samen met woning bouwverenigingen Woongoed Flakkee, Beter Wonen en Den Bommel een onderzoek naar de woonwensen van haar inwoners. De komende week ontvangt ieder huishouden een uitnodiging mee door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een kraker heeft zijn intrek genomen in voormalig thea ter Mondragon aan de Oude Ha ven in Zierikzee. Als de man zijn recht haalt, kan dat nare conse quenties voor de gemeente heb ben. Die wil het gebouw namelijk verkopen. Kunstenaar Cees de Valk woont al vier jaar in het voorste deel van de voormalige schouwburg. Hij woont daar juist om kraken van het pand te voorkomen. „Het is vrijdagmiddag gebeurd," vertelt De Valk. „Maar ik heb er niets van gemerkt, want ik was juist les aan het geven. Ik had een man of tien in huis." Volgens de kunstenaar heeft de ongenode gast aan de ach terkant een gat in het dak getrapt. De man heeft een bed en een gas kacheltje geplaatst. Hij zou ook elektriciteit hebben afgetapt. Om wonenden hebben een man met een hond uit het gebouw zien ko men. Volgens andere bronnen heeft de man zich ingeschreven in het bevolkingsregister van Schou- wen-Duiveland. Ook zou de poli tie in Zierikzee door hun Rotter damse collega's zijn ingelicht over de kraakactie. „Het pand staat meer dan een jaar leeg. Dan is er volgens de wet geen sprake meer van huisvredebreuk en inbraak moet op heterdaad wor den geconstateerd. Ik kan de situa tie op afstand moeilijk beoorde len, maar in principe heeft de eige naar nu een probleem," legt Ruurd Schreuder van HOD Onroe rend Goedbescherming in Utrecht Theater Mondragon is gekraakt. Onduidelijk is of de kraker zijn recht kan doen gelden. Wethou der Verseput spreekt niet van een kraakactie maar van inbraak. uit. Aan de voorzijde woont De Valk, maar zijn ruimte is afgeslo ten van de gekraakte achterzijde. Schreuder: „Heeft de kraker een ei gen ingang en een eigen toilet. Dan kan de rechter oordelen dat er twee wooncompartimenten zijn." In dat geval is de achterzijde van Mondragon juridisch gezien een leegstaand pand, dat legaal ge kraakt zou kunnen worden. Wethouder Ad Verseput wil hier van niet weten. „Dit is geen kra ker. Dit is gewoon een inbreker. Een kraakactie moet worden ge meld. Dat is hier niet gebeurd. Dus is het geen kraakactie." Op de vraag of de man zich bij de ge meente heeft ingeschreven, gaat Verseput niet in. „Het pand is nu hermetisch dicht. Hij komt er niet meer in." Antikraakbewoner De Valk heeft het er toch niet op. „Ik ben als de dood voor brand. Er staat hier van vier jaar werk van mij. Ik slaap niet best de laatste tijd." - - Een baggerschip (I) aan het werk in het Havenkanaal bij Zierikzee. foto Marijke Folkertsma wordt de vaarroute veiliger. „Je hebt er toch te maken met be roepsvaart. De mosselkotters bij voorbeeld moeten daar ook langs en als het breder wordt kunnen schepen elkaar makkelijker passe ren, met name bij laag water." Nu wil het nog wel eens gebeuren dat schepen vast komen te zitten. „Als je maar een beetje uit koers kwam, zat je vast in het slib." Van der Leijé verwacht dat het bag gerbedrijf ongeveer twee weken nodig heeft in het Havenkanaal. Daarna is de vissershaven van Bruinisse aan de beurt. Daar moet met name in de hoek waar de mos selkotters liggen gebaggerd wor den. Geen grote hoeveelheden vol gens Van der Leijé, maar wel tijdro vend omdat de kotters af en toe even van de plek moet. Als laatste wordt ook de toegang tot de haven van Brouwershaven aangepakt. Voor de sluis ligt een drempel van slib en die moet weg. De haven zelf is nog voldoende op diepte. OOSTERLAND - Muzikant Cees van den Berge uit Oosterland overhan digt zaterdag de opbrengst van zijn cd aan de Parkinson Patiënten vereniging. Van den Berge, die fu rore maakte met het Schelde Trio, lijdt zelf aan de ziekte van Parkin son. Na eerst geld te hebben inge zameld, kon hij zijn compositie 'We zijn voor elkaar geboren' op cd uitbrengen. De opbrengst van het schijfje is voor onderzoek. BROUWERSHAVEN - De Oranjevere niging Brouwershaven blikt terug op het feest van vorig jaar. Daarna wordt het programma van 30 april 2008 bekendgemaakt. De vereniging doet dat tijdens haar jaarvergadering, die dinsdaga vond in woonzorgcomplex Poor tershof wordt gehouden. De Bij eenkomst begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) en Portugees res taurant Boa Tarde in Zierikzee houden dinsdag 11 maart een workshop tapas maken. Tapas zijn van origine Spaanse hapjes. Eigenlijk zijn het tussen doortjes, maar ze worden steeds vaker als maaltijd gegeten. Er zijn nog een paar plekken vrij. Aanmelden is noodzakelijk en kan via 0118 634800. MIDDELBURG - Een zeventienjarige Vlissingse jongen moet de komen de twee jaren zijn tijd doorbren gen in een Glen Millsschool, een tuchtschool voor jeugdige crimine len. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde hem gisteren tot die school en tot vijf maanden jeugd detentie wegens een aantal bero vingen met neppistolen. RENESSE - Het Kleinkoor Renesse treedt zondag op tijdens de kerk dienst in de Jacobuskerk in Renes se. In deze dienst worden enkele nieuwe ambtsdragers bevestigd. Het Kleinkoor zingt, onder leiding van Cor van Eek, werk van Judith Snowdon, Guiseppe Ottavio Pito- ni, Lorenz Maierhofer en Julie Knowles. Het koor wordt begeleid door Marijke Vis op piano. De dienst begint om 9.30 uur. ZIERIKZEE - De gemeente heeft alle echtparen op Schouwen-Duive- land die in 2007 hun vijftigjarig hu welijksfeest vierden, uitgenodigd voor een feestmiddag op woens dag 13 februari in de Burgerzaal van het Zierikzeese gemeentehuis. Na een toespraak van burgemees ter Asselbergs treedt Engel Rein- houdt op. Tot slot is er een infor meel samenzijn. te doen aan dit onderzoek. De mensen wordt gevraagd naar de huidige woonsituatie en naar hun wens die al of niet te wijzigen. Ook als er geen plannen zijn te ver huizen, is het belangrijk voor het onderzoek dat dit wordt ingevuld. De uitkomsten van de inventarisa tie worden door gemeente en wo ningbouwverenigingen gebruikt om hun koers te bepalen als het gaat om woningbouw in de toe komst. door Martijn de Koning WESTENSCHOUWEN - Zon, strand, avontuur, plezier, spanning en ook nog van alles leren. Het lijkt de ide ale beschrijving van een vakantie baantje. Er ontbreekt echter één factor. Een fatsoenlijk salaris. Het is hét probleem van de Strand- reddingsbrigade Westerschouwen. De vereniging is voor haar inkom sten voor het grootste deel afhan kelijk van de gemeente Schou- wen-Duiveland. „Daar kunnen we onze leden nu 18 euro per dag van betalen", zegt voorzitter Patrick Duijzer. „Dat is natuurlijk niet meer dan een onkostenvergoe ding." Extra wrang is het dat de buren van de Ouddorpse Reddingsbriga de aankomende sollicitanten lek ker maken met de belofte van 'con currerende vergoedingen en ge past salaris'. Niet dat de Goereese strandwachten die van Schouwen uit de markt willen prijzen, zegt voorzitter Mike van Uijthoven. „We bedoelen daarmee dat we de concurrentie met het bedrijfsleven aangaan. Doen we dat niet, dan gaan jongeren liever in de horeca werken dan bij ons." Duijzer herkent dat. „We moeten ieder jaar vrij fanatiek op zoek naar nieuwe mensen. Daarvan hebben we er steeds een stuk of tien, vijftien nodig. Maar alle briga des vissen natuurlijk uit dezelfde vijver. Ze hebben ongeveer hetzelf de te bieden. Op het salaris na dan." De 'Schouwse' strandwachten zijn dan ook vooral niet-Zeeuwen. „Ze komen uit allerlei provincies, maar Goereese strandwachten wordt 'een concurrerend salaris' beloofd nog het minst van hier", zegt Duij zer. Doordat een vergoeding ont breekt, moet de brigade het vooral hebben van 'avontuurzoekers'. „En die werken liever een eindje van huis." Om ook jongeren uit de buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50