T Ruzie over speelplaatsen bij school Hennepkwekerijen ontmanteld déÜRVKKERY 33 31 SCHOUWEN-DUIVELAND Obase kan na overname schoolpleinen groen niet onderhouden. Braaf Peer Gynt speelt hoofdrol bij Keet in de Kerk Kintratuin Prijsp tukker Brasseriemenu met Popquiz Alcohol in de muziek Kaleidoscope Uienpellen biedt verrassende mogelijkheden Donderdag 7 februari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl The Nits gaan met nieuw album eindelijk eens lekker rocken door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Gemeente en schoolbe stuur Obase rollen vechtend over het schoolplein. Inzet van de on enigheid zijn de groenstroken langs de speelplaatsen. Na over dracht van de pleinen aan Obase wil de gemeente het groen niet meer onderhouden. Obase heeft er geen geld voor en wil dat de ge meente de stroken bestraat en voorziet van een hek. Het conflict kwam aan het licht na een klacht van de ouderraad van obs 't Kofschip in Zierikzee over het onderhoud van het school plein. „De bestrating ligt schots en scheef en er zijn tegels weg. Een moeder heeft haar enkel al ver zwikt en de kinderen mogen niet meer voetballen. Bijna dagelijks worden er pleisters geplakt en gaat er kleding kapot," zegt Els Folmer- van de ouderraad. De raad stuurde een brief naar Obase, de openbaar onderwijskoepel, en naar wethou der Roel van der Wekken. Die laatste weet wat hij tegen de ouders gaat zeggen: „Ik ben nage gaan hoe het zit. Ik verwijs de ouders terug naar Obase. Die heeft daar geld voor; geld dat door de ge meente is toegekend. Het school plein is vorig jaar al overgedragen, maar Obase wil uitstel." Zo zit de vork niet in de steel, vindt Obase- directeur Ewalt de Keijzer. „Ja, we hebben geld om tegels recht te leg gen, maar daar gaat het niet om. Het gaat om de overdracht. Bij 't Kofschip is een plantsoen aan de straatkant. Ook aan de achterkant en de zijkant van de school liggen stukjes grond. We hebben ge vraagd of die bij school te betrek ken zijn en of de gemeente die nog eenmalig wil aanpakken. Ze bestraten, bijvoorbeeld." Dit probleem speelt bij alle school- locaties, zegt De Keijzer. „Het komt erop neer dat de gemeente af wil van de schoolpleinen en ook het groen niet meer wil onder houden. Wij willen de pleinen overnemen en ze opnieuw inrich ten. Maar onderhoud van het groen kunnen we niet betalen. Een oplossing zou zijn dat de ge meente de groenstroken bestraat. We weten ook nog niet hoe groot de pleinen zijn die we gaan over nemen. Dat moet allemaal nog ka dastraal worden ingemeten. We wachten nu al meer dan een jaar op antwoord. Zolang de over dracht niet is geregeld, kan ik niets doen. Het spijt me voor de ouders en ik baal er van dat de scholen en de ouders zich nu moeten roeren." De gemeente draagt schoolplei nen over aan schoolbestuur. Bei de partijen steggelen over groen stroken. In de tussentijd liggen speelplaatsen te verpauperen. BORSSELE - In een woning aan de Borszeestraat in Borssele hebben medewerkers van de politie en de gemeente Borsele dinsdagmiddag twee hennepkwekerijen ontman teld. Op de zolder stonden 171 planten, op de eerste verdieping 268. De elektriciteit voor de kweke rijen is illegaal afgetapt. In het huis was niemand aanwezig. Markt 51 Middelburg T0118886886 Tip? redactie@pzc.nl Er viel tijdens het avondeten weer eens geen land te bezeilen met die twee Kloetingse bijde handjes van vijf en zes. De een keek naar zijn eten alsof hij nog nooit zoiets onappetijtelijks had gezien; de ander was weliswaar voortvarender in het nuttigen van de maaltijd, maar toonde verder vooral belangstelling voor het speelgoed in de kamer. Toen de maat vol was, deed de heer des huizes een aandoenlijke poging zijn kroost tot de orde te roepen. „Als je nu eindelijk eens braaf gaat zitten en goed gaat luisteren, dan krijg je wat", paai de hij de oudste. Die keek zijn va der enigszins wantrouwend aan. „Ja, een strafblad zeker." ZIERIKZEE - Peer Gynt is een opschepperige leugenaar, zang op speelse wijze kennismaken met zowel dit klas- Pas na een reis vol avonturen bij de trollen, in Arabië en sieke verhaal van Henrik Ibsen als met de beroemde sui- als dubieuze handelaar komt hij dichter bij de waarheid, te van Edvard Grieg. Doel van de nieuwe serie is kinde- De werkgroep Keet in de Kerk laat basisschoolleerlin- ren te laten ontdekken dat klassieke muziek boeiender gen door middel van vertelling, toneel, dans, muziek en is dan ze ooit dachten. foto Marijke Folkertsma Proline Varkensoren 10 stuks per verpakking voor een gezond gebit voor uw hond Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Hatsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6d" stoplicht rechts) Koudekerke, Provïhciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke vanavond vanaf 17.30 uur eendenpaté of groentensoep, wildschotel of hutspotloempia's en kaneelappel 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur zaterdag 9 februari 15.00-16.30 uur liederen die iets te zeggen hebben kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49