café Het Verdronken Land Nachtuuln krijgt nota voor vegen Frank Deij treedt toe tot bestuur van Wijkraad Binnenstad Terneuzen. PZC Donderdag 7 februari 2008 27 Waardin Cina van Mullem-Poppe achter het ruim honderd jaar oude originele toogje van huiskamercafé Het Verdronken Land in Emmadorp. Ze woont al twintig jaar recht tegenover het café en ziet als nieuwe exploitant een langgekoesterde droom in vervulling gaan. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten AARDENBURC - De Aardenburgse carnavalsstichting De Nachtuuln krijgt een nota van de gemeente Sluis voor de inzet van de gemeen telijke veegmachine na afloop van de stoet van afgelopen zaterdag. De rekening bedraagt 243,95 euro. Organisatoren van evenementen als de Fokveedag in Oostburg en de Visserijfeesten in Breskens beta len al sinds 2003 voor de veegma chine. De Nachtuuln heeft de reke ning nooit gehad. Daar komt dus verandering in. „Gelijke monniken, gelijke kap pen", zegt wethouder Maria le Roy. „Het is raar voor één evene ment een uitzondering te maken. Iedereen wordt gelijk behandeld." Voorzitter Erik de Cocq van De Nachtuuln heeft begrip voor deze motivatie. „Maar aan de andere kant lopen onze kosten toch zo langzamerhand behoorlijk op. We zijn nu tussen de vier- en vijfhon derd euro kwijt aan de vergunning aanvraag, de afsluiting van wegen en de gemeentelijke veegmachine. Ook zijn we door de stijgende po pulariteit van onze stoet meer geld kwijt aan prijzengeld." Le Roy nodigt De Nachtuuln uit een begroting in te dienen waarin staat wat nodig is om uit de kos ten te komen. „Op basis van deze begroting willen we bekijken wat subsidiabel is." Cursussen leren deelnemers over zichzelf HULST- In cursussen die deze maand starten in Hulst en Oost burg, laat Jacqueline Hermans de deelnemers meer over zichzelf te weten komen. In de cursus 'Jezelf zijn' in de Lieve in Hulst leren de cursisten zichzelf en anderen beter te begrijpen. In de cursus 'Ik ben goed genoeg' in het Rode Kruisge- bouw in Oostburg gaan de deelne mers op zoek naar hun eigenheid. Beide cursussen duren drie avon den. Info via Jacqueline Hermans, 0115-697300 of jacqueline.hermans @prh-nederland. nl. binnenstad' VOOrlichtillg StadSCeilttttftl TERNEUZEN - Ondernemersvereni ging City Terneuzen wil een debat op gang brengen over de invulling van de binnenstad. Dat zei voorzitter Bram Legrand in de vergadering van de Wijkraad Binnenstad Terneuzen. De ge- meente heeft onlangs meerdere be stemmingsplannen van verschil- lende wijken in Terneuzen samen gebracht in het bestemmingsplan I Zuidwest. „Een soortgelijke ont- ■wikkeling komt er eind dit jaar fcook aan voor de binnenstad", al- Bus Legrand. „Waar het bestem- ■mingplan Zuidwest een beschrij- W'vend karakter heeft, willen wij dat I niet voor de binnenstad. Wij wil- f len juist het debat openen, zodat r er een helder ontwikkelingsplan voor dit gebied komt." door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Wijkraad Binnen stad opent binnenkort een voor lichtingscentrum in de Nieuw- straat in Terneuzen. Het pand van voormalige restau rant Kennedy is eigendom van wo ningbouwvereniging Clavis en staat al geruime tijd leeg. „Het voorlichtingscentrum moet een beeld geven van alles wat er in de binnenstad gebeurt", zegt voorzit ter Hans Vlottes van de Wijkraad. „Zo kunnen we er stadsplannen ophangen, om duidelijkheid te ge ven over de vele bouwactiviteiten -;izj fiietlüW "rajïhioo «iMBfi-r;5g in de directe omgeving. Maar ook zaken als aankondigingen voor eve nementen in het Scheldetheater en in cafés horen er thuis. Het voorlichtingscentrum moet een soort uithangbord van de binnen stad worden, overigens zonder dat we de rol van de WV Zeeuws- Vlaanderen overnemen." Vrijwilligers en mensen met subsi- diebanen kunnen het centrum draaiend houden. Ook communi catie-adviseur Frank Deij uit Axel wil daarbij een handje helpen. Deij trad deze week toe tot het be- W* In de Terneuzense Nieuwstraat richt de Wijkraad Binnenstad een voorlichtingscentrum in. Het nieuwe bestuurslid Frank Deij steekt een handje toe. stuur van de Wijkraad Binnen stad. Eerder voegden theaterdirec teur Frans Lievens en bewoner Kees Muller zich al bij het bestuur. Deijs aantreden is opvallend, om dat hij ook als woordvoerder van coffeeshop Checkpoint optreedt. „Ik snap de schijn, maar ik zit er niet bij om Checkpoint te bevoor delen. Bovendien is de verplaat sing van de shops al een gelopen race. Toen ik de vorige wijkraads vergadering hoorde dat er ook ver tegenwoordigers uit het bedrijfsle ven welkom zijn, dacht ik: waar om niet? Bovendien zit ik in de Be- langhoudersraad van de Stichting Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. In die hoedanigheid heb ik een an- tennefünctie. Die wordt door mijn rol in de wijkraad versterkt." WESTDORPE - Aan de Vissersverkor ting in Westdorpe is begonnen met het opruimen van de bodem verontreiniging. Op die plaats moet straks de uitbreiding van het woonwagencentrum komen. De grond is er ter plaatse verontrei nigd met stoffen die zijn gemorst door het loonbedrijf dat daar vroe ger stond. Volgens milieuwethouder Co van Schaik wist de gemeente al bij de aankoop van het perceel dat de bo dem verontreinigd was. De vervui ling is volgens hem niet erg ern stig. De sanering van het terrein kost zo'n 30.000 euro. Tegen de uit breiding van het woonwagencen trum van twaalf naar zestien standplaatsen lopen nog bezwaar procedures van de omwonenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41