Lonink gaat Checkpoint nu straffen Monumentale linde verhuist deDRVKKERY Sigarettenroof [EEUWS-VLAANDEREN 33 Jr£il 25 31 Burgemeester wacht niet meer op rapport justitie over inval. Brasseriemenu met Popquiz Alcohol in de muziek Kaleidoscope The Nits gaan met nieuw album eindelijk eens lekker rocken Donderdag 7 februari 2008 Uienpellen biedt verrassende mogelijkheden Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wacht niet langer op het rapport van het Openbaar Ministerie over een in val in coffeeshop Checkpoint. Hij wil binnen een maand duidelijk hebben welke sanctie hij de Ter- neuzense softdrugswinkel geeft voor het overtreden van het ge doogbeleid. Justitie heeft het onderzoek negen maanden na de inval in de coffee shop nog altijd niet afgerond. Het uitpluizen van de administratie kost veel meer tijd dan aanvanke lijk gedacht werd. Daardoor kon Lonink al die tijd geen actie onder nemen. In de shop werden vorig jaar 5,1 kilo softdrugs en 1600 voor- gedraaide joints aangetroffen. In een nabijgelegen opslagplaats vond de politie 92,2 kilo softdrugs en 6400 voorgedraaide joints. Laatstgenoemde vondst is puur een zaak voor justitie, maar voor de overschrijding van de handels voorraad met 4,6 kilo kan de ge meente ingrijpen. Lonink vindt Het Openbaar Ministerie heeft het onderzoek naar de inval bij coffeeshop Checkpoint nog niet afgerond, maar burgemeester Lo nink gaat toch over tot sancties. dat nog langer wachten geen optie meer is. „Zo langzamerhand komt het rechtsgevoel van burgers en raadsleden in het gedrang. Wat de reden is voor de lange duur van dit onderzoek, is aan de officier van justitie. Maar ik voel nu echt de behoefte om iets te doen. Men sen vragen zich af of zo'n overtre ding in Terneuzen zomaar kan, of de coffeeshops een soort vrijbrief hebben om te doen en laten wat ze willen. Dat kan ik niet over mijn kant laten gaan", aldus Lo nink. Hij heeft overigens wel begrip voor de handelswijze van justitie. „Het is eigenlijk hetzelfde als in de zaak met Joran van der Sloot; het rechtsgevoel van mensen is anders dan de mogelijkheden die justitie heeft om zaken aan te pakken. Om die reden neem ik het woord 'ongeloofwaardig' dan ook niet in de mond." Lonink wendde zich met zijn op vatting tot justitie en politie, die hem volledige medewerking toe zegden. „Er is al een gesprek op ambtelijk niveau geweest. Ik krijg van de officier van justitie alle tot nu toe beschikbare informatie. Ver volgens kan ik bekijken welke sanc tie passend is. Daarbij moeten we wel goed in ogenschouw nemen wat de gevolgen voor de openbare orde kunnen zijn." pagina 26: wijkraad wil verhuizing coffeeshops niet aan Westdorpe ver kopen door René Hoonhorst BRESKENS - Een Hollandse linde die vijf, zes decennia op de hoek Boulevard-Dorpsstraat stond, is gisteren met man en macht ver huisd naar het Spuiplein in Bres- kens. De linde staat op de gemeentelijke lijst van bijzondere en daarom te behouden bomen. Een grote, oude re boom geeft het heringerichte hart van Breskens ook in één klap statuur. De verhuiskosten worden gedrukt, omdat aanschaf van een nieuwe, even majestueuze boom zo'n duizend euro kost, benadruk te een gemeentewoordvoerster. Het was niet makkelijk de boom van zijn plaats te krijgen. Een ket ting liep van de kettingzaag en een - gelukkig loze - elektriciteitskabel moest worden doorgeknipt. Maar uiteindelijk kwamen boom én kluit met veel wortels en zijwortel tjes los uit de grond. De grote hoe veelheid wortels moet ervoor zor gen dat de boom de verhuizing overleeft. Een ambtenaar schat de kans op aanslaan op 'tachtig, ne gentig procent'. KLOOSTERZANDE - Een of meerdere inbrekers hadden in de nacht van dinsdag op woensdag kennelijk zo'n behoefte aan nicotine, dat zij bij het tankstation Aers langs de N60 bij Kloosterzande hebben in gebroken. Zij kwamen het station binnen door een ruit te vernielen. De die ven gingen met vijftien pakjes siga retten aan de haal. Alle andere spullen in het tankstation lieten zij ongemoeid. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 HHH €11,8 l^sSBSH Met vereende krachten is de monumentale linde mét enorme kluit van zijn plek gehesen om vijftig meter verder op het Spuiplein weer neer te strijken. foto Peter Nicolai Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Hatsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6'kstoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke vanavond vanaf 17.30 uur eendenpaté of groentensoep, wildschotel of hutspotloempia's en kaneelappel 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur zaterdag 9 februari 15.00-16.30 uur liederen die iets te zeggen hebben kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39