ZMF raadt weg door broedplek af nieuw Trefpunt Dorpsraad staat achter gebruik hagelkanon Gemeente zet in op hartapparaten in alle dorpen gemeente Tholen Kattendijksedijk deels autovrij Deels autovrij maken Kattendijksedijk vereist aanleg weg bij Goes. Bewonersclub wil wel rem in Borsele op aantal anti-hagelapparaten. Jongerenraad wordt ingezet om vernielingen te helpen voorkomen. B PZC Donderdag 7 februari 2008 27 De gemeente Goes wil een snellere verbinding maken tussen Kattendijke en Goes. Fietsers blijven op de Kattendijksedijk. Autoverkeer gaat halverwege de dijk af en de polder in. Deze oplossing is veiliger voor fietsers en leidt tot minder verkeersdruk in het Goese Meer en Wilhelminadorp. PZC Willem Adriaansens foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - Milieu- en natuurorganisa ties vinden het geen goed idee om tussen Kattendijke en Goes dwars door de polder een nieuwe door gaande route te maken. Als straks auto's rijden over de te verbreden Schellemoerswegeling en Brede- weg, worden weidevogels ver jaagd, zeggen ze. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) heeft dat mede namens Staatsbosbeheer laten weten in een reactie op de ontwerp-beschik- king die de provincie in het kader van de Natuurbeschermingswet wil afgeven. „De geplande route loopt door een broedgebied, ter wijl er een alternatief is", zegt ZMF-woordvoerder Gijs Zonne veld. Dat alternatief bestaat uit ver lenging van het fietspad aan de noordkant van de Kattendijkse dijk. Dat stopt ter hoogte van de Schellemoerswegeling. Daar ko men fietsers op de rijbaan van de Kattendijkseweg, waar ze zich mengen onder het autoverkeer. Dat is ook de reden waarom de ge meente Goes auto's en fietsers wil scheiden. Er is nog een reden. De gemeente legt op termijn een verbindings weg aan tussen de Ringbaan-Oost en de Manneeweg. Die weg door trekken via de Bredeweg en Schel lemoerswegeling levert een recht streekse route op van en naar de stad. Bovendien hoeft verkeer van uit Wemeldinge en Kattendijke dan niet meer door de wijk Goese Meer en Wilhelminadorp. Het kan in één streep naar Goes. Gemeente en waterschap Zeeuwse Eilanden, dat het project op ver zoek van Goes uitvoert, hebben in- Goes wil met de aanleg van een nieuwe doorgaande route de Kat tendijksedijk veiliger maken voor fietsers. Deze route stuit op ver zet van natuurorganisaties. dertijd wel geprobeerd het fiets pad aan de noordkant langs de golfbaan naar het Goese Meer door te trekken. De Goese Golf ver zette zich daar tegen, onder meer uit vrees dat fietsers vroeg of laat geraakt worden door golfballen. Het autoverkeer dan via een nieu we route door de polder naar Goes leiden, was een redelijk alter natief) vonden ze op het stadskan toor. De ZMF meent niettemin dat Goes opnieuw een poging moet wagen om met de Goese Golf tot een akkoord te komen. Het waterschap legt de nieuwe weg over een jaar aan. De gemeen te heeft een korte ruimtelijke pro cedure hiervoor in gang gezet. Decorette Goes Marconistraat 30 4461 HH Goes telefoon (0113) 25 10 56 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Borselse fruitte lers met een hagelkanon hebben uit onverwachte hoek steun gekre gen. De dorpsraad Heinkenszand heeft de gemeente Borsele in een brief laten weten het gebruik toe laatbaar te vinden. In één adem roept de bewonersorganisatie het college van B en W wel op plaat sing van nieuwe kanonnen goed te beoordelen, teneinde 'wildgroei' te voorkomen. De dorpsraad Heinkenszand heeft op zijn website een enquête gehou den over het gebruik van hagelka- nonnen. Een ruime meerderheid, 77 procent, was positief De bewo nersclub neemt de uitkomst over en voegt in de brief aan de ge meente Borsele toe dat de huidige gebruikers 'zekerheid moeten heb ben over handhaving van de ka nonnen, zodat ze kunnen investe ren in geluiddempers en een bete re detectie van hagelbuien'. De acht bestaande hagelkanonnen stonden er vrij plotseling. De dorpsraad roept de gemeente op voorzichtig te zijn met nieuwe ver gunningen 'in verband met moge lijke overlast'. De steun uit Hein kenszand komt aan de vooravond van de beroepszaak over de kanon nen voor de Raad van State. Die dient 14 februari. Stichting Be houd Zak van Zuid-Beveland en een bewoner van Hoedekenskerke hebben deze zaak aangespannen. Verenigingsgebouw 't Trefpunt in Ovezande - met daarachter jeugdsoos De Klomp - wacht binnen en buiten een grote opknapbeurt, foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - Het college van Tholen wil een groot aantal nieuwe hart apparaten aanschaffen. In heel de gemeente moeten er straks 27 han gen. In tegenstelling tot wat nu vaak het geval is, kan iedereen er straks 24 uur per dag bij. In de meeste kernen is op het mo ment al een defibrillator beschik baar, in veel gevallen bij de huis arts. Dan zijn ze doorgaans geen 24 uur per dag beschikbaar. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor het ap paraat in de C1000 in Sint-Anna- land. Er kan wel iemand worden gebeld die open komt doen, maar dan gaat kostbare tijd verloren. Straks komen er kasten te hangen waar iedereen altijd in kan. Daar mee worden de defibrillators wel licht wel een gemakkelijk doelwit van vandalisme. Daarom willen de gemeente en de lokale EHBO-afde- lingen - waarmee wordt samenge werkt - de jongerenraad inschake len om samen een soort campag- Wl Gemeente en EHBO-afdelingen werken samen aan de komst van meer defibrillators in de Thoolse kernen. De hartapparaten zijn straks 24 uur beschikbaar. ne op te zetten. De boodschap moet iets worden in de trant van: zo'n apparaat kan ook het leven van jouw moeder redden. T. de Rijke van de EHBO in Stave- nisse is blij dat er straks in alle dor pen defibrillators hangen. Hoeveel dat er zijn hangt af van de grootte van de kern. Zo zal Anna Jacoba- polder er aan één genoeg hebben, terwijl er in Tholen zeker drie bij komen. De Rijke benadrukt wel dat veel mensen opgeleid moeten worden. „Zo'n apparaat geeft wel instructies, maar als je niet kunt re animeren, houdt het snel op." Ove rigens hebben diverse EHBO-afde- lingen al mensen geleerd hoe ze het apparaat moeten gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31