Recidivist raakt rijbewijs kwijt 8° 'Veiligheid op Schiphol farce' KRAS.NL HET WEER: Rekenwonder bereidt klas voor op Cito-toets Belastingdienst zit tijdelijk zonder aangifteformulieren. Oranje boekt ruime zege in Kroatië: 0-3 'Training Zeeuwse ambtenarij belachelijk' Word ook abonnee! mem 555530 Rouwen op de puinhopen boek online S Goeroe Maharishi Mahesh Yogi overleden Bewolkt Donderdag 7 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 32 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Chaos fiscus compleet door Rik Elfrink EINDHOVEN - De Belastingdienst zit zonder aangifteformulieren. Dit probleem komt bovenop de ellen de rond elektronische belastingaan gifte. Die is sinds vorige week vrij dag niet meer mogelijk door een storing. Mensen die een aangifteformulier bestellen omdat ze hun aangifte niet elektronisch kunnen verzen den, krijgen een brief waarin staat dat de order nageleverd wordt. Ook medewerkers van de Belas tingtelefoon vertellen dit aan belas tingplichtigen. Het College van Belastingadvi seurs is de situatie 'meer dan zat'. CDA-TWeede Kamerlid Omtzigt riep deze week staatssecretaris De Jager (Financiën) al op het matje over de problemen met de belas tingaangifte. „Elk probleem bij de fiscus is er een te veel. Bovendien leert de praktijk dat het gewoon veiliger is om de aangifte via inter net te verzenden", zei het Kamer lid dinsdag tijdens het wekelijkse vragenuurtje. Maar dat neemt vol gens Omtzigt niet weg dat de fis cus de formulieren gewoon op voorraad moet hebben. De formulieren zijn in herdruk, zegt een woordvoerder van de Be lastingdienst. Hij zegt de ophef niet te begrijpen: „De belasting plichtigen moeten gewoon even geduld hebben. Wij beloven dat de mensen voor het weekeinde hun aangifte weer elektronisch Sinds vorige week vrijdag zijn er problemen met elektronische aangifte. Nu is ook schriftelijke afhandeling moeilijk geworden omdat de formulieren op zijn. kunnen versturen. Als iedereen nou even tot het weekeinde wacht met het doen van aangifte, is er ei genlijk niets aan de hand." Wie niet wil wachten kan een print ma ken van de gegevens die hij in het elektronisch aangifteprogramma heeft ingevuld en deze per post versturen. Dat geldt ook als een aangifte. Bijna negen miljoen mensen moe ten voor 1 april aangifte doen. Het aangiftetraject loopt volgens de woordvoerder geen vertraging op door de storing in het elektronisch systeem en het ontbreken van de formulieren. DEN HAAG - Weggebruikers raken hun rijbewijs kwijt als ze zich her haaldelijk schuldig maken aan zwa re delicten. Het gaat dan om over tredingen van de regels voor alco hol in het verkeer, grove snelheids overtredingen en drugsgebruik. Dat bleek gisteren tijdens een de bat in de Tweede Kamer. Nu verlie zen mensen het rijbewijs alleen als ze binnen vijf jaar tot twee keer toe betrapt zijn op een te hoog alcoholpromillage. Een Ka mermeerderheid steunt moties van het CDA om het ook in te ne men als een bestuurder een twee de keer betrapt wordt op drugs- en snelheidsovertredingen en an der asociaal gedrag in het verkeer. oneens 13% aantal reacties: 694 VERDER SPLIT - Het Nederlands elftal is uit stekend begonnen aan de voorbe reiding op het EK, deze zomer in Oostenrijk en Zwitserland. Oranje (gehuld in blauwe tenues) speelde eindelijk weer eens een ac ceptabele interland en verraste Kroatië in Split met een volkomen verdiende zege: 0-3. John Heitinga en Klaas-Jan Huntelaar bezorgden het Nederlands elftal voor rust al een ruime voorsprong. Jan Venne- goor of Hesselink bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 0-3. pagina 41: Oranje domineert VLISSINGEN - Moslims en dierenac tivisten reageren negatief op de training die Zeeuwse ambtenaren krijgen om extremisten te herken nen. Ahmed el Kharbouchi, be stuurslid van een Vlissingse mos kee, vreest dat 'onschuldige mos lims hier het slachtoffer van wor den'. Rob Ossewaarde, voorzitter afdeling Zeeland van de Partij voor de Dieren, is ook bang dat het antiterrreurbeleid doorschiet en noemt de cursus 'belachelijk'. pagina 2: ambtenaren getraind pagina 3: commentaar Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Eco nomie: 15; Weer: 22, Strips: 23; Cultuur: 22 en 33; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 DEN HAAG - De Koninklijke Mare chaussee stelt een diepgaand on derzoek in naar de veiligheid op Schiphol. Dat heeft minister Hirsch Ballin (Justitie) gezegd naar aanleiding van een actie van SBS-journalist Stegeman, die een nepbom in een vliegtuig smokkelde. Hij kon zich drie maanden ongestoord als plat formmedewerker op alle kwetsba re plekken op de luchthaven bege ven. Hirsch Ballin noemt dit 'on aanvaardbaar'. Volgens Schiphol is er niks mis met de beveiliging. „Schiphol wordt regelmatig gecon troleerd. Wij voldoen aan de Euro pese regels", aldus een zegsman. pagina 4/5: bewaking is lachertje Anti-terrorismecursus is weggegooid geld reageer op www.pzc.nl Hondenpoep op straat is net zo strafbaar als wildplassen BH 87% ALDRIDGE GROVE - James Devany loopt over de puinhopen van het huis van zijn dochter Becky Coleman in Aldridge Grove in de Amerikaanse staat Alabama. Becky, haar man Greg en hun zoon Gerreck kwamen om bij de tornado's die dinsdag en gisteren het zuiden van de Verenigde Staten teisterden. Ze zaaiden dood en verderf in de staten Arkansas, Mississippi, Tennessee, Ken tucky en Alabama. Meer dan vijftig mensen kwa men om en honderden raakten gewond. De mees te slachtoffers, 28, vielen dinsdag in de staat Ten nessee. Het ging om de zwaarste wervelstormen sinds tien jaar dia de Verenigde Staten troffen. De tornado's leidden ertoe dat op Super Tuesday stemlokalen in de staten Arkansas en Tennessee vroegtijdig werden gesloten, st pagina 9: strijd Clinton en Obama onbeslist foto Gary Cosby Jr/AP Extra ingekocht tegen absolute bodem prijzen! Boek nu vanaf slechts 849 onze stedenspecial die Olympisch Beijing combi neert met de bruisende wereldstad Shanghai. Een topaanbieding... van KRAS natuurlijk! INCLUSIEF: vliegreis Düsseldorf-Beijing en Shanghai-Düsseldorf, luchthavenbelas tingen, rondreis per bus en (slaap)trein, verblijf in 3-/4-sterren hotels, plaatselijke Engelssprekende Chinese gids. Mei 5 899 Mei 26 €869 Juni 9 849 Juni 16 €869 Juli 7-14 €899 Diverse optionele excursiepakketten moge lijk. Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrij ving/ reservering, zie www.kras.nl/25913 waarom zou je verder zoeken of bei 0900 - 9697 =1 ïll www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1