effeweg.nl Gentse Alliantie Dierenbescherming 3 Dierenbescherming 4 Dierenbescherming 5 Emancipatie Fietspad 4 Fietspad 5 Zeeuws-Vlamingen Ziekenhuizen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 supervoordelige busreizen s dagen Sauerland Willingen s dagen ThüHngen Erfurt Zuid-Duitsland langlaufen en skiën Andorra PZC Donderdag 7 februari 2008 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Met enige verbazing maar ook met een knipoog naar de zon, las ik in de editie van zaterdag het artikel over de Nieuwe Gentse Alliantie die de gemeente Terneuzen wenst te annexeren. Dat samenwerking met het Gentse ook nog eens tot een annexatie moet leiden zal me nig zichzelf respecterende Gente naar naar mijn mening anno 2008 niet over zijn of haar lippen krij gen. Voor het geval het er toch van moet komen kunnen we overi gens gerust slapen aangezien de ka nonnen te Sas van Gent de juiste kant op gericht staan, tenzij ze - ook met een knipoog - binnen kort worden gekeerd. Het artikel gelezen hebbende ziet het er even wel naar uit dat de Gentenaren eerst de strijd met de West-Vla mingen aan zullen moeten, dus van een annexatie zal voorlopig nog geen sprake zijn. Ik ben be nieuwd of Jan Beke, één van de voormannen van de alliantie, zijn moeder inmiddels ook met een hoofddoek heeft getooid of haar - om die schande te voorkomen - heeft verbannen naar Brugge. Cor Ritico Bernhardstraat 39, Westdorpe Als ex-vrijwilliger van de Dierenbe scherming kan ik de ervaringen en de handelwijze van de heer de Da- lie onderschrijven. Ook ik kreeg er een diffuus gevoel van tekort aan transparantie, cohesie en struc tuur bij de dierenbescherming. Uit een soort van wanhoop heb ik in juli 2004 op persoonlijke titel B 8c W Sluis schriftelijk benaderd, met daarin - als aanzet naar meer - het verzoek/de suggestie om een asiel op te richten in West-Zeeuws- Vlaanderen, aangezien de capaci teit van slechts één asiel voor Oost en West mij ontoereikend leek. Opvang werd voornamelijk ge daan bij particulieren, dus niet ge concentreerd, en soms onder om- standigheden die naar mijn gevoel sterk te wensen overlieten. Meneer De Dalie heeft meer be reikt door de klok te luiden, dan al le dierenartsen en vrijwilligers sa men, en hopelijk zullen alle aan de zorg van Dierenbescherming toevertrouwde dieren vanaf nu hiervan de vruchten plukken. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Naar aanleiding van de zaterdag krant en de 'zijlijn' wil ik graag rea geren op wat hierin geschreven staat. Allereerst mijn waardering voor het artikel over Willy de Da lie. Super. Graag zou ik zien dat de PZC de mensen zo goed mogelijk en eerlijk informeert. Een goede voorlichting is belangrijk. Zeker voor de CDA-stemmers die van na ture gezagsgetrouw zijn en het dan al snel goed vinden. Mensen moeten weten op welke beerput er gestemd wordt. Daarom van mij een vraag om een vinger aan de pols te houden wat het 'onaf hankelijk onderzoek' betreft dat Gerda Verburg de kamer toege zegd heeft, naar aanleiding van het onderschepte VWA rapport. Het onderzoek is zo 'onafhankelijk' dat een eigen partijgenoot Rein Hoek stra van haar eigen CDA het 'on derzoek' mag uitvoeren. Dier en Recht wacht dit nu handenwrin gend af. Het CDA moet weten dat het hier niet mee wegkomt; nota bene een partij die zelf vindt dat de moraal in Nederland omhoog moet. Een hand in eigen boezem misschien. Sylvia de Vlieger, Grootmede 96, Middelburg torische landschapsdetails heen walsen. Triest is ook het oorlogs monument aan de Sloedam dat in de verdrukking kwam door de sloespoorlijn. En het verlies van onze hoge spoorbrug. Langs het Kanaal door Walcheren staan de grootst mogelijke kantoorgebou wen. Dat is jammer voor de fiet sers, want de windbelasting op de Schroebrug is sterk toegenomen. F. Dutour Geerling Vromoldstraat 37, Middelburg Als 'boerendochter' vind ik het jammer dat (te) vaak dierenleed en boeren samen worden ge noemd. Ons werd reeds met de paplepel ingegeven: dieren respect vol te behandelen. Mensen die zich oprecht inzetten voor dieren kan ik enkel toejuichen. Dit kan echter niet gezegd worden van de Dierenbescherming. Uit eigen erva ring weet ik dat je beter zelf iets tracht te ondernemen in plaats van een oproep te doen. Op onze talrijke meldingen werd géén enke le keer effectief iets ondernomen. Er werden loze beloftes gemaakt, afspraken niet nagekomen, wanor delijke onderlinge communicatie gevoerd. De dieren bleven uitein delijk zelf de dupe. Mijnheer De Dalie deed een ware heldendaad. Petje af. Eindelijk iemand die de wantoestanden openlijk toe durft te geven. Naargeestig dat men dit met ontslag heeft beantwoord. A. Herrewyn Zuidzandsestraat 41, Oostburg Met verbazing las ik in de zaterdag krant dat het fietspad over de wes telijke Oude Havendijk van Nieuw- en Sint Joosland naar Mid delburg moet wijken voor de aan leg van een golfbaan in de Mortie- re. Het fietspad op de dijk is een paar jaar geleden aangelegd om fietsers een alternatief te bieden voor de Nieuwlandseweg. Bij storm wordt geadviseerd om de route over de westelijke Oude Ha vendijk te nemen omdat het te ge vaarlijk is om daar te fietsen. Die ene ambtenaar die het niet verant woord vindt om daar te fietsen 'met al die rondvliegende balle tjes', vindt hij het wel verant woord om bij storm over de Nieuwlandseweg te fietsen? En zou hij met een gerust hart zijn kinderen over die weg naar school laten fietsen? In de toekomst zijn er plannen voor een alternatieve route. Het lijkt mij beter om een al ternatief te zoeken voor de rond vliegende balletjes. Zodat wij op een veilige manier, genietend van het kleine maar prachtige stukje natuur, ons fietspad kunnen blij ven gebruiken. Leonie Feijtel Veerstraat 5, Nieuw- en Sint Joosland Fietspad westelijke Oude Haven- dijk tussen Middelburg en Nieuw en Sint Joosland moet wijken voor golfbaan en aanleg van nieuwe N57. Dit bijzondere fietspaadje was ooit een trekdijk langs het ha venkanaal waar VOC-schepen naar het Sloe voeren. Begroeid met bomen en struiken en de con touren van vroeger nog zichtbaar. Sinds de ontwikkeling van de Mor- tiere zijn veel bomen gekapt en is het pad geasfalteerd. Door onbe kendheid, onkunde en onoplet tendheid van onder andere B&W en vele anderen kunnen op de te kentafels van de Grondmij plan nen ontstaan die over bepaalde his- 'Dat managers fulltime moeten werken, is achterhaald', zegt Van de Heuvel (PZC,5 februari). Klopt. Leidinggeven in deeltijd, waar winst een must is, kan niet in 40 uur. Of bedoelt ze de non-profit sector, waar de reactiesnelheid dra matisch lager ligt dan in het be drijfsleven? Veelal prevaleert 'in standhouding' van eigen organisa tie er boven aandacht voor de doel groep. En het cliché van vrouwen met een 'fijnere' sociale antenne? Alsof vrouwen werken temidden van horken. Gebrek aan tact en niet-stressbestendigheid zijn men selijke eigenschappen, ook vrou wen toebedeeld. Positieve discrimi natie blijft een vorm van discrimi natie. Het werken van beide part ners heeft overigens historisch-eco- nomisch weinig met emancipatie te maken, maar alles met de loon- verlaging in de jaren tachtig van de enige kostwinner in relatie tot het gezinsbudget, waardoor men nu met tweeën moet werken. De economische waarde van thuis werkende moeders wordt mis kend. Het is een statussymbool dat een andere moeder je wc schoonmaakt. Is dat emancipatie? J. Pollemans Singel 10, Biervliet Ik reageer op het artikel in de PZC van 24 januari over 'Zeeuws-Vlaan- deren is en blijft een landje apart'. Volgens een deel van de tekst zou de Zeeuws-Vlaming stug en terug houdend zijn en een op zichzelf staand volk waar je als buitenstaan der moeilijk tussen komt. Was ge tekend een Amsterdamse bio scoopexploitant. Mijn mening is dichter bij de waarheid dan de Amsterdammer. Ik kom als zelf standig vertegenwoordiger al zo'n 22 jaar in Zeeuws-Vlaanderen in elk dorpje en elke stad bij diverse bedrijven en ervaar deze Zeeuws-Vlamingen als zeer ami caal. Prettig in de omgang en zon der hoogdravend gedoe. Ik heb een groot gebied van de Hoekse Waard, West-Brabant en Zeeland maar kom toch het liefst aan de 'overkant'. De kritiek komt altijd van lui die totaal geen historisch besef en gevoel hebben. Zeeuws-Vlaming ik hou van jullie en tegen iedereen van buiten de re gio zou ik willen zeggen: 'Ha Ma Is E Keer Han Kieken'. Ko Meulmeester Platanenstraat 41, Oost-Souburg Volgens de heer Olav Bouhuys (PZC, 2 februari) is de ziekenhuis- beurs erg smal en bezuinigt minis ter Klink tot 2011 nog eens 400 mil joen euro op de ziekenhuizen. Waarom dan denken aan een in vestering van vele miljoenen voor een nieuw ziekenhuis, terwijl er een goed geoutilleerd ziekenhuis staat? Het ziekenhuis in Vlissingen moet blijven. A. J. Willemsen B. van Woelderenlaan, 30, Vlissingen Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwteusen. iéëv (ook groepsreizen mogelijk) M flluv» Genoemde prijzen zijn per persoon en exd. Reserveringskosten a 15, bVceurmerk ar W touringcar overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. W bedrijf 3 - 5 dagen Berlijn/Londen/Parijs Vertrek o.a.: 15 feb., 7, 14,21 mrt, 11, 21, 28 opr., 1, 9 mei, 14, 21, 25, 28juli, 4, 18, 25 aug., 5, 8, 15, 19, 29 sept. Inclusief: 2-4 hotelovernachtingen, 2-4 maal ontbijt buffet, overtocht per boot Calais-Dover (Londen), vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 14 apr., 30 juni, 7, 28 juli, 25 aug., 15 sept., 6 okt., 10 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Zeeland Vertrek: 14 apr., 21 juli, 11 aug., 29 sept., 27 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), 3 maal lunchpakket, lunch heenreis, lunch hotel op vrijdag, afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen Barcelona Vertrek: 7 mrt, 4,25 apr., 9 mei, 6 juni, 29 aug., 19 sept, 10 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar. 8 dagen Wenen Vertrek: 7 mrt, 4 apr., 13 juli, 17 aug., 21 sept., 12 okt. Inclusief. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schön- brunn o.l.v een gids (exd. entree), vervoer per Comfort Class touringcar 8 dagen Praag Gouden Stad Vertrek: 7 mrt, 25 apr., 16 mei, 8, 17 aug., 19 sept. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v. Nederlands talige gids, vervoer per Tourist Class touringcar 4 en 5 dagen Berlijn/Polen Vertrek: 17, 21 mrt, 7, 21, 28 apr., 5, 9 mei, 2 juni, 14 juli, 18 aug., 1, 5, 8,22,29 sept., 13, 17, 24,27, 31 okt., 3, 14 nov., 8 dec. Inclusief 3-4 hotelovernachtingen, 3-4 maal ontbijt en diner, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Bohemen en Praag Vertrek: 10,31 mrt, 21, 28 apr., 2 juni, 18 aug., 8, 15, 29 sept., 13, 27 okt., 3 nov., 8 dec. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v een gids, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Erzgebergte Dresden Vertek: 10,31 mrt, 14,28 apr., 23 juni, 7,21 juli, 11,25 aug., Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), 5 maal lunch (pakket), div. dranken in hotel, stadswandeling Dresden o.l.v. gids, afscheidsdiner, vervoer 1WIIHRI LI lïï: per Tourist Class touringcar 1 Vertrek: o.a. 17 mrt, 7,21,28 apr., 23 juni, 7,21,28 juli Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt- en diner, 7 drankje tijdens diner, 4 maal avondprogramma, stads- wandeling Erfurt o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Vertrek: 11 en 18 februari Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar SPECIAL 8 dagen yOORJAARSAANBIFnmr. Vertrek: 4 en 25 april Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar 10 dagen Polen Vertrek: 14, 25 apr., 5,26 mei, 30 juni, 29 sept. Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandelingen, Folkloristische avond met muziek, vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11