Evelop, wereldwijd projectontwikkelaar in duurzame energie Jumbo-Offset: Drukker in zwaar weer? evelop Jumbo-Offset infotorial» In heel Europa, het Caribisch gebied en sinds kort ook in China zijn de be vlogen mensen van Evelop actief. Evelop ontwikkelt wereldwijd duurza me energieprojecten. Zo ook in Zeeland, in de Zeeuws-Vlaamse Koegors- polder. De Ondernemer sprak met Jan Klaassen, Senior Project Developer van Evelop, standplaats Goes. Wat doet Evelop? Evelop ontwikkelt en beheert duurzame energieprojecten in meer dan 15 landen, met name in West-Europa. Wij houden ons bezig met het opwekken van wind energie (op zee en op het land), bio- en zonne-energie en seawater-based aircon ditioning. Aansprekende projecten zijn de bouw van de windparken Q7 - 60 turbines op zee, op 30 kilometer afstand van IJmuiden - en Koegorspolder bij Temeuzen. Teza men zullen zij 160.000 Nederlandse huis houdens van groene stroom voorzien. Wat zijn de taken van het kantoor in Goes? Dat richt zich voornamelijk op windener gie in Zuid-Nederland en ondersteunt de Belgische, en binnenkort ook de Franse collega's. Er liggen grote kansen voor windturbineparken op zee, maar ook op het land is er in Nederland en België nog veel mogelijk. Dat betreft met name de plaatsing van windturbines langs bestaande infrastruc tuur - zoals wegen en spoorlijnen - en op industrie- en haventerreinen, onder meer in Zeeland. Wat is de missie van Evelop? Een duurzame energievoorziening voor iedereen. We streven ernaar tussen 2010 en 2012 4.000 tot 6.000 megawatt op te wekken, door alle vormen van duurzame energie tezamen, wereldwijd. Dat bete kent groene stroom voor 4 tot 5 miljoen Europese huishoudens. Hoe geeft Evelop daar invulling aan? Evelop maakt de technische ontwerpen voor de projecten en verzorgt de beno digde vergunningen en contracten. Ver Evelop Netherlands BV. 's-Heer Hendrikskinderendijk 115, NL-4461 EA Goes P.O. box 2144, NL-4460 MC Goes Tel.+31 113 273 611 Fax+31 113 273 629 e-mail:info@evelop.nl i: www.evelop.nl In 1979 voorspelde U.S. News World Report het einde van het papieren tijdperk. Het papierloze kantoor stond op doorbreken. Anno 2008 is het tegendeel waar. Die voorspelling ligt in de prullenbak; de markt voor pa pier groeit wereldwijd. Hoe koppelt Evelop idealisme aan financiële haalbaarheid? Dankzij grote financiële expertise en sa menwerking met degelijke financiële partners, waaronder pensioenfondsen. In 2007 won Evelop een prijs met de finan ciële structurering van het offshore wind- park Q7. Welke activiteiten ontplooit Evelop in de Koegorspolder? In de Koegorspolder ontwikkelden we het grootste en meest complexe windpark van Nederland. Het park, dat nagenoeg klaar is, is gesitueerd op haven- en indus trieterreinen, op akkerland en langs be staande infrastructuur. Niet minder dan veertig partijen waren belanghebbende in dit project. Evelop heeft veel energie ge stoken in het informeren van de bewo ners van de Koegorspolder en de omlig gende regio. Zo werden er educatieve nieuwsbrieven verstrekt aan alle basis scholen, om de jeugd bewust te maken van het belang van duurzame energie, on der het mom van 'jong geleerd is oud ge daan". Ook organiseerde Evelop afgelo pen september een open dag, die zeer druk werd bezocht. Is uw interesse in Evelop gewekt Kijk dan ook eens op www.evelop.nl GOES - De wereldbevolking neemt voortdurend toe. Allemaal mensen die willen leren, lezen en kijken. Daarvoor is nog steeds veel papier nodig. Of dat op de lange termijn zo zal blijven, is afhankelijk van de toekomst die de generaties na ons bepalen. Internet overleven Ruim 550 jaar was drukwerk de enige verspreider van informatie. De komst van het internet brengt daarin verandering. Dat nieuwe medium is een bundeling van allerlei technieken uit de oude media. De geschiedenis leert dat de toekomst er altijd anders uitziet dan je nu verwacht, maar ook, dat veranderingen geleidelijk plaats vinden. Zo zal het marktaandeel van elek tronische media ongetwijfeld stijgen ten opzichte van druk- en printwerk, maar de totale markt voor druk- en printwerk blijft eveneens groeien. Met andere woorden, een toename van het papierge- bruik. De vraag is wel: Hoe overleeft druk- en printwerk het internet? Het ant woord lijkt simpel. De drukpers staat naast de printer, inkt wordt gebruikt naast toner en papier blijft naast het beeld scherm voortbestaan. Snel gezegd, maar het feit dat de Nederlandse grafimedia- bedrijfstak het modernste machinepark van Europa kent, biedt geen garantie voor een onbezorgde toekomst. De markt voorblijven Jumbo-Offset uit Goes is een moderne en actieve drukkerij die een uniek totaalpak ket van grafische diensten biedt. Manage- mentlid Hans-Peter Zwartepoorte: "Ons familiebedrijf volgt de markt voortdu rend. Door steeds te investeren in de mo dernste apparatuur, in adequate, goed ge schoolde medewerkers en in persoonlijke contacten met onze relaties kunnen wij de markt voorblijven. Al in 1984 hadden wij onze doelstelling voor 2000 geformu leerd en door die weg nauwgezet te vol gen en waar nodig bij te stellen, hebben wij die gerealiseerd. Ons dienstenpak ket bestaat voor 98% uit zakelijk drukwerk en voor 2% uit familie drukwerk. Het gehele traject van ont werp, vormgeving, drukken, afwer- Hans-Peter Zwartepoorte in zwaar weer? ken, verpakken en afleveren verzorgen wij zelf. Door goed te luisteren, vertalen RECLAMESTUDIO DRUKKERIJ Industrieterrein De Poel II Livingstoneweg 5b, Postbus 333, 4460 AS Goes T 0113 27 15 00 F 0113 27 10 55 E info@jumbo-offset.nl I www.jumbo-offset.nl wij de wensen van onze opdrachtgevers naar de juiste, scherpe geprijsde produc ten. De moderne grafimedia bieden talrij ke mogelijkheden om traditioneel en di gitaal drukwerk te combineren, die wij voortdurend benutten. Zo kan digitaal drukwerk gepersonaliseerde gegevens be vatten. Deze variabelen versterken een marketingboodschap. Een factuur met daarop een op naam van de geadresseerde gestelde aanbieding, heeft een hogere at- tentiewaarde dan een advertentie in de massamedia. Door up-to-date en gemotiveerd te blij ven, kunnen wij die paraplu als parasol gebruiken!" Niet iedereen is gecharmeerd van windturbines op grote schaal. Inderdaad zijn er mensen die zo hun be denkingen hebben. Het is daarom van be lang dat de ontwikkeling van een wind- park gebeurt in overleg met de omwo nenden, zodat er zo veel mogelijk reke ning kan worden gehouden met hun wensen. volgens coördineert Evelop de financie ring, bouw, uitvoering en oplevering en - in Nederland - de verkoop van groene stroom aan nutsbedrijven. Ook verzorgt Evelop na oplevering van de turbines het beheer en onderhoud van projecten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95