Panoramaweg Dierenbescherming Dierenbescherming 2 Licht overdag 2 Fietspad Fietspad 2 Fietspad 3 Gentse stadstaat Herdenken Veetransporten Wethouder Veere Nieuw bestuur 2 8 Woensdag 6 februari 2008 PZC Het fietspad over de dijk tussen Middelburg en Nieuw- de golfballetjes zouden het er te gevaarlijk maken voor en Sint Joosland dreigt te moeten verdwijnen omdat er fietsers. Er moeten bovendien twintig bomen verdwij- daarnaast een golfbaan wordt aangelegd. Rondvliegen- nen. foto Ruben Oreel LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Panoramaweg of panorama weg, dat was de vraag. De raad van Veere heeft op instigatie van wet houder Van Tatenhove voor dat eerste gekozen en twee ton euro's gevoteerd voor behoud van de Pa noramaweg als onderdeel van de kustversterking. Het probleem is dat de kosten altijd hoger uitvallen dan voorzien. Als we de veilig heidscriteria van de dorpsraad be zien, zit dat er dik in. Het zou een optie kunnen zijn vooralsnog de weg in vereenvoudigde vorm aan te leggen. Te denken valt aan een weg die alleen geschikt is voor wandelaars, fietsers en skeeleraars. De weg maakt straks immers deel uit van de Europese wandelroute E9/LAW5-1. Of de automobilist die ook over die weg zou moeten kunnen een substantiële bijdrage levert in het economische verkeer voor Westkapelle, waag ik te be twijfelen. Het overgrote deel zal de Panoramaweg als transitoroute Domburg-Zoutelande w gebrui ken en komt niet uit zijn blik om een blik te werpen op de weidse horizon of het Vroongebied. Wil men de automobilist binnenhalen, maak dan parkeerfaciliteiten bij het begin van de Panoramaweg. Dolf Kamphuis Sr. Parkweg 18, Westkapelle Het getuigt van moed en betrok kenheid van de heer De Dalie dat hij zijn zwijgplicht doorbreekt in het belang van dieren die door de dierenbescherming aan hun lot worden overgelaten (PZC, 02-02). Wij hebben geen goed woord over voor deze organisatie. In het afgelo pen najaar hebben wij zelf mel ding gedaan van dierenleed: zes tien kippen en hanen die waren achtergelaten, terwijl de eigenaar naar het buitenland was vertrok ken. Omdat er na de eerste mel ding niets gebeurde, hebben we nogmaals gebeld. Het enige resul taat is een schriftelijke bevestiging. Wij en andere Krabbedijkenaren kunnen dit dierenleed niet aan zien en verzorgen nu al maanden deze weerloze dieren. Desondanks zijn er een paar gestorven, waar schijnlijk door roofdieren. We we ten dat de eigenaar rond Kerstmis de kippen heeft opgehaald, maar de hanen zitten er nog steeds. De burger is hier een betere dierenbe schermer dan de organisatie die in reclamespotjes om geldelijke steun vraagt. Naar ons geld kunnen ze fluiten. Caroline Jaquet Noordweg 30, Krabbendijke Inspecteur Dierenbescherming Willy de Dalie is door zijn direc teur ontslagen omdat hij de waar heid durft te zeggen: de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescher ming werkt zo bureaucratisch dat ernstige verwaarlozing van dieren niet meer wordt aangepakt. Dat zijn dictatoriale praktijken. In 1864 door idealisten-dierenbeschermers (trekhondenverbod) opgericht, blijkt de Dierenbescherming er an no 2008 niet meer te zijn voor de dieren, maar zijn de dieren er ken nelijk om de belangrijkheid van de top van de dierenbeschermingsor ganisatie te onderstrepen. In mana- gementkringen wordt dat Parkin- sons-law genoemd: het oorspron kelijke vrijwilligersbestuur be noemt een betaalde directeur, die heeft snel een adjunct en secreta resse nodig, de adjunct wil een ei gen kamer en ook een assistent en secretaresse, enzovoort. Dierenbe- schermingsbobo's, een goede raad: trek een week rubberlaarzen aan, ga die stal vol stront in en verzorg eens een ziek dier. Willy de Dalie is een man met het hart voor die ren op de juiste plaats, die de moed heeft misstanden aan de kaak te stellen. Deze man verdient een koninklijke onderscheiding. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Momenteel is er een discussie gaande over het voeren van dim licht overdag (PZC, 23-01). Vanuit het milieu wordt aangevoerd het meerverbruik van brandstof. Dit is naar mijn mening te verwaarlo zen! Zeker als je dit naast de kos ten zet welke dit de maatschappij aan ongelukken jaarlijks kost, om van het leed maar te zwijgen. Mi lieu en kosten zitten elkaar in het vaarwater. Ik vind mezelf zeer mi lieubewust! Al jaren probeer ik mensen te overtuigen dat het aan zetten van dimlicht een standaard actie moet zijn, zoals het dragen van een gordel. De ervaring is dat men bij dimlicht overdag al hon derden meters vooruit kan zien dat er iets aankomt. Dit geldt on der meer voor laagstaande zon. Wanneer ik over de vaak secundai re wegen in Zeeland rijd, zie ik vaak donkerkleurige auto's rijden zonder licht. Wanneer je dan op spattend water van je voorganger hebt, kun je totaal niet zien of er een tegenligger komt of niet? Het even seinen of zelf mijn licht uit/aan doen, snapt men meestal niet! Mijn advies, wacht niet tot de wet hierin voorziet! Gewoon al tijd licht aan! Het gaat niet om te zien maar om gezien te worden! Ad de Jager Kanonweistraat 2, Domburg Fietspad moet wijken voor golf baan (PZC, 02-02). Wat is dat hier toch in Zeeland met die golfbanen en de fietspaden? In Goes bij de Kattendijksedijk is ook een golf baan en daar mag ook al geen fiets pad komen. Het eerste stuk vanaf Kattendijke heeft een fietspad, maar zodra je in de buurt bent van de golfbaan moet je over de le vensgevaarlijke Kattendijksedijk zelf blijven fietsen. Een fietspad zou daar juist heel goed kunnen, want er loopt zelfs al een weggetje onderlangs de dijk. Van de zomer waren we in Limburg en op de Brunssummerheide is een golf baan waar zelfs een fietsknooppun- tensysteem overheen loopt. Dwars over de golfbaan. Niemand heeft last van elkaar. Waarom kan dat daar wel en moeten hier de fietspa den wijken of mogen ze niet aan gelegd worden? Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud-Sabbinge Weer dreigt er een mooi stukje na tuur te verdwijnen door ondoor dacht ambtelijk handelen. PZC 4 februari 2008. Overigens: mooie sfeervolle foto van Ruben Oreel. We schieten hier weer behoorlijk door: 'Oh ja, da's waar, er ligt ook nog een fietspad, dat moet weg'. Het was beter geweest als de plan nen voor de inrichting van de golf baan ondergeschikt waren ten op zichte van de bestaande omge ving, en in dit geval een mooi gele gen fietspad. Het moet blijkbaar weg met als argument rondvliegen de golfballetjes. Zo woekert het kaalslagvirus steeds maar voort. Stop toch met die op onzinnige ar gumenten. College en ambtenaren van Middelburg, ga eens kijken in Domburg bij de Golflinks langs de Schelpweg. Hier ligt al jarenlang, zonder problemen, een fietspad di rect naast de baan in een veel meer open situatie dan straks in Middelburg. J. Hoogendoorn Zuiverseweg 6 Domburg Veilig fietspad moet wijken voor golfbaan Mortiere (PZC, 02-02). Een balletje slaan op de golfbaan is leuk, fietsen op een veilig en idyllisch fietspad ook. Toch moet dit fietspad - een veelgebruikte route tussen Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland - verdwij nen voor de golfbaan. Te gevaarlijk voor fietsers met al die rondvlie gende balletjes, zegt de ambtenaar. Wat zou deze geachte plannenma ker te vertellen hebben over een denkbeeldige autobaan aldaar? Ook maar weg daarmee vanwege de stenen die soms vanaf viaduc ten gegooid worden? Onzin na tuurlijk. Maar voor fietsers moet dit argu ment wél gelden! Tevens worden ook nog twintig bomen gekapt. Iepziekte natuurlijk! Oproep aan al le gebruikers van dit populaire fietspad: verenigt u en gebruik alle bestaande regels en richtlijnen om te voorkomen dat dit mooie stukje weg langs een vroegere waterweg naar Middelburg, die op oude kaar ten en schilderijen te zien is, ver dwijnt. J. Steenaard Touwbaan 2, Middelburg Sommige Gentenaren (PZC, 02-02) zien met weemoed naar het verre verleden terug en willen een hernieuwd stadstaatje. Daar van zou vooral Terneuzen deel moeten uitmaken. Nu zullen Ter- neuzenaars heel wat gereserveer der tegenover dit type landjepik staan. De ervaringen uit datzelfde verre verleden, met rooftochten vanuit Gent als iets ze niet zinde, waren slecht. Die lieten de toenma lige Noordstraatbewoners letterlijk in hun blootje staan. Hebben de huidige Gentse bestuurders dit soort machtspolitiek afgezworen? De strekking van recente woorden van een vooraanstaand Gentenaar - als ze die zeesluis niet willen, zet ten we ze gewoon onder water - geeft vooralsnog geen reden tot op timisme. Wordt de praktische bete kenis van vruchtbaar samenwer ken wel voldoende in Gent gedo ceerd? Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen ]a, Karla Peijs heeft in haar speech op 1 februari in Ouwerkerk er na drukkelijk op gewezen dat we de Ramp met zoveel slachtoffers moe ten blijven herdenken. Iedereen mee eens. Wat jammer dat ze in de voor haar opgestelde speech 'moest voorlezen' dat de Ramp de natuur op Schouwen-Duiveland mooier heeft gemaakt. Wie ver zint dat? Want alle nabestaanden zeggen nog steeds met gebogen hoofd; de watersnood, bracht ons verderf en dood. C.J. de Broekert Burg. Vogelaarstraat 7, Baarland De controle op veetransporten heeft nooit gedeugd. Simpel om het feit dat het geen geld mag kos ten. Dit kabinet is niet alleen het meest dieronvriendelijk, ook het meest dieronchristelijk. Politieke partijen, met name het CDA en de christelijke partijen, blokkeren el ke diervriendelijke motie zodra het economische belang in het ge ding komt. Dierenactivisten wor den vergeleken met terroristen. Dierenliefhebbers worden afge schilderd als figuren uit de fabel tjeskrant. De drijfjacht moet on danks massaal verzet toch worden uitgevoerd. Van een kritisch rap port van de VWA in 2004, inzake veetransporten wist de minister niets af De zorg over een film van Wilders, dat is pas een crisis. Verto ning van een oude cultfilm Deep throat, na 12.00 uur, dat is pas een reden waarop heel Nederland van wakker moet liggen. Genesis 6 vers 5 moet bij de bijbellezers be kend zijn. Wat dat betreft heeft Noach de zorg en het transport voor het dier toch beter geregeld. Rob van Raalten Irenestraat 22, Oost-Souburg Wethouder Veere, Westkappelaar, hardloper, natuurliefhebber. Nee, natuurlijk wil hij niet over politiek praten met zijn hardloopmaatjes (PZC, 02-02). Hij wil uiteraard niet riskeren dat hij door de mand valt. Probeer eens om hem te spreken te krijgen, wanneer je een netelig probleem hebt. Het standaardant- woord is steevast: 'Meneer is in vergadering'. Persoonlijk heb ik het genoegen gehad de heer Bostelaar een keer mee te maken in een openbare hoorzitting: het Singelproject in Domburg. Diezelf de avond werd de wethouder emo tioneel toen iemand suggereerde dat hij de uitgaansgelegenheden in de Stationszaak om zeep wilde hel pen. Na het lezen van het artikel in de PZC van 2 februari kan ik al leen maar zeggen: 'jammer van de fysieke problemen, maar dat geeft misschien een kans om je hele maal toe te leggen op de Kustmara- thon, inclusief de problemen met het parkeren, maar laat de politiek verder over aan professionals'. Rogier van Spaendonck Ewout van Dishoeckstraat 1, Domburg Dualisme is niet geschikt voor ge meentebestuur. Wethouders wor den niet noodzakelijkerwijs uit fracties benoemd. Raad moet colle ge controleren, zo ontstaan twee machtsblokken tegenover elkaar. Gemeentebestuur is geen landsre gering. Collegeleden zullen auto matisch solidair zijn en elkaar dek ken in grote conflicten, als betref fende wethouder niet uit eigen be weging aftreedt. Foto in de krant van nieuw college, vier wethou ders, niet door Vlissingse bevol king gekozen, is dat de democratie van D66? Wat gaan die doen met de erfenissen van het oude college, als het machtsblok 'raad' zich met de schroeven en moeren gaat be moeien, stappen ze dan ook op, want dat blijkt de oplossing te zijn als een wethouder in de fout gaat. Dit hele circus kost de inwoner van Vlissingen wel heel veel geld! Ankie Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8