Maatwerk centraal bij Gardeslen Orthopaedie GARDESLEN RTHOPAEDIE ZEB Logistiek verruimt de horizon infotorial ZEB Logistiek 20 dient altijd een oplossing te vinden voor problemen." Het marktgebied van Gar deslen Orthopaedie strekt zich in de eer ste plaats uit over Zeeland en (een gedeel te van) Zuidwest Brabant, daarnaast ko men er de nodige cliënten uit de rest van Nederland. „Wij merken duidelijk dat de vergrijzing toeneemt; in Zeeland in nog hogere mate dan in de overige provincies. Onze bedrijfsactiviteiten nemen derhalve automatisch toe. Ons cliëntenbestand va rieert van pasgeborenen tot mensen van honderd jaar oud. Wel zijn de vijftigplussers logischerwijs duidelijk in de meerderheid. Ouderen hebben tenslotte eerder hulpmiddelen nodig dan jongere mensen. Ook doen veel sporters met blessures een beroep op ons. Tevens helpen we regelmatig kinde ren met orthopedische hulpmiddelen, zo als bij spasticiteit of baby's met asymme trische hoofdjes", aldus Gardeslen. Gar deslen Orthopaedie werkt veel samen met orthopedisch chirurgen, revalidatieartsen, reumatologen, neurologen en andere art sen. De cliënt is uiteraard gebaat bij deze vorm van samenwerking. De orthope disch instrumentmaker is uitsluitend uit wendig bezig, terwijl een specialist vooral inwendig werkzaam is. Joery legt uit dat de cliënten welvaren bij de steeds verder voortschrijdende technieken op het ge bied van medische hulpmiddelen. „Mi crotechnologieën vergroten de mogelijk heden. Een cliënt met een prothese bij voorbeeld, kan zo veel soepeler bewe gen." Gardeslen Orthopaedie is gecertifi ceerd als Erkend Orthopedisch Instru mentmakerij en maakt deel uit van Bewe gingsvisie: een samenwerkingsverband van 18 orthopedische bedrijven uit Ne derland, die hun krachten gebundeld hebben in deze tijd van verandering en commercialisering in de zorg. Gardeslen Orthopaedie is een gerenommeerde naam, zowel binnen als buiten de provinciegrenzen. De in Goes gevestigde orthopedische ins trumentmakerij biedt al decennia lang aan cliënten, ziekenhuizen, revalida tiecentra en verpleeghuizen een compleet leveringsprogramma van prothe sen, orthesen, orthopedische korsetten, braces, elastische kousen, steunzo len, sportbandages en vele andere specifieke orthopedische hulpmiddelen. Joery Gardeslen is (officieel per 1 januari 2006) zijn vader opgevolgd als directeur eigenaar van Gardeslen Orthopaedie, waarmee de continuïteit van het familie bedrijf gewaarborgd blijft. De onderne ming maakt nog dankbaar gebruik van de jarenlange expertise en ervaring van Mar cel Gardeslen. De grondlegger blijft voor lopig als adviseur aan het bedrijf verbon den. Tegelijkertijd beschikt ook de 33-ja- rige Joery al over een schat aan knowhow op het gebied van de orthopedische tech nologie en het managen van een onder neming. Hij volgde achtereenvolgens de studies bedrijfskader en orthopedisch technicus en is ondertussen al bijna tien jaar in het familiebedrijf werkzaam. „Ik ben stap voor stap in het bedrijf gerold en heb in feite geleidelijk de leiding gekre gen. Op een gegeven moment vond mijn vader de tijd rijp om de zaak aan mij over te dragen. Visie en beleid blijven groten deels ongewijzigd, waarbij service en Van Hertumweg 15 4462 EV Goes Tel: 0113-233080 Fax: 0113-250775 E-mail: info@gardeslen-orthopaedie.nl Website: www.gardeslen-orthopaedie.nl; www.bewegingsvisie.nl kwaliteit de hoogste prioriteit genieten. Wel benader ik dingen soms anders dan mijn vader. Hij is wat impulsiever, terwijl ik de zaken wat meer laat bezinken. De laatste jaren merken we een toenemende bureaucratie vanuit de zorgverzekeraars. De papierwinkel wordt steeds groter, zo dat er minder tijd overblijft voor het ei genlijke vakgebied. De diversiteit in zorg verzekeraars is eveneens opmerkelijk. Van de ene verzekeraar krijgen we voor het zelfde hulpmiddel een veel lagere vergoe ding dan van de andere. Op sommige hulpmiddelen verdienen we zelfs niks", aldus Joery Gardeslen. Ondanks enkele kritische kanttekeningen voelt hij zich uitstekend thuis in de orthopedische ins trumentmakerij. Het geeft hem een goed gevoel dat mensen via de medische hulp middelen van zijn bedrijf weer goed kun nen functioneren in de maatschappij. „Met veel cliënten bouw je langdurige relaties op. Het geeft veel voldoening dat V we mensen kunnen bijstaan bij het ver werken van hun beperkingen. Ze komen jaren bij ons terug want medische hulp middelen moeten regelmatig gecontro leerd, bijgesteld of vervangen worden door anatomische wijzigingen of slijtage door gebruik. Het is een verschil met de bezoeken bij de artsen; daar komen deze mensen normaal gesproken alleen bij ver anderingen van hun medische situatie." Joery Gardeslen heeft de beschikking over een team van een tiental creatieve en vak bekwame medewerkers. „De vrijheid in het functioneren van onze mensen komt de kwaliteit van de producten ten goede. Orthopedisch instrumentmakers moeten creatief zijn, met name omdat ze veelal maatwerk leveren. Ieder mens is tenslotte verschillend. Of het nu gaat om een spe ciale arm- of beenprothese dan wel om eenvoudige sportsteunzolen of polsspalk- jes: een orthopedisch instrumentmaker Het in 2002 gestarte ZEB Logis tiek timmert flink aan de weg. Corebusiness is en blijft pakketdis tributie. Onder de bezielende im puls van het ondernemersechtpaar Bardia en Marianne Zadeh Esmail- Koopman heeft ZEB Logistiek een behoorlijke groei doorgemaakt. Inmiddels zijn er een tiental chauffeurs in vaste dienst bij het bedrijf dat vanuit thuis haven Kloetinge opereert. Van oudsher heeft ZEB Logistiek veel op subcontract basis gewerkt voor grote bedrijven als GLS, DPD en TNT. ZEB Logistiek wil zich echter ook gaan richten op alle MKB-bedrijven in Zeeland. „Onze pro vincie zit toch een beetje in de hoek van de 'vergetelheid' bij veel pakketdistribu tiebedrijven. Daar willen wij graag op in springen door ons nadrukkelijk te profile ren op het MKB in Zeeland. Vervolgens willen we ook langzamerhand de horizon gaan verruimen naar de rest van Neder land en naar alle overige landen van de Europese Unie. Wat de klant wenst, daar zullen wij aan tegemoetkomen. Het grote voordeel bij ons is dat wij ook de kleinere (MKB-)klanten dezelfde kortingen kun nen bieden als grotere klanten. Veel MKB-bedrijven vissen nu achter het net met kortingen. Daar willen wij verande- Lewestraat 28 4481 BE Kloetinge Tel: 0113-222571 Mob: 06-54668009 E-mail: zeb-logistiek@wanadoo.nl Het ondernemersechtpaar Bardia en Marianne is haar bedrijf in pakketdistributie flink aan het uitbreiden. ring in brengen met onze pakketservice op maat", aldus Bardia. Zijn onderneming draagt zorgt voor distributie van alle soor ten pakketten tot dertig kilogram. Scherpe prijzen, goede service en betrouwbaarheid zijn de pijlers waarop ZEB Logistiek is ge grondvest. Men hoopt dit jaar nog te kun nen starten met de nieuwbouw van een strategisch gelegen bedrijfspand nabij de A58 in Kapelle. Het wagenpark van het Zeeuwse bedrijf is nu nog ondergebracht bij Bluekens in Oosterhout. Dit loyale Brabantse bedrijf levert de bestelwagens en verzorgt het onderhoud van het wa genpark van ZEB Logistiek. Bardia's echt genote Marianne werkt net als haar man fulltime mee in de zaak. „Ik werkte eerst in de zorg, maar sinds de rechtsvorm van het bedrijf twee jaar geleden is omgezet van eenmanszaak naar vennootschap on der firma, ben ik gestopt met mijn oude baan. Ik hou me bezig met de administra tie van ZEB Logistiek. Mijn man geeft sturing aan het bedrijf en zorgt voor ver dere marktuitbreiding. Hij kijkt niet van de zijlijn toe om het bedrijf draaiende te houden, maar is van iedere route op de hoogte. Hij heeft in de beginjaren zelf ge reden en weet waarover de klanten en de chauffeurs het hebben. Bardia weet ook precies waar de knelpunten en de verbe- terpunten zitten. We blijven tenslotte al tijd streven naar perfectie", aldus Marian ne. Bardia is trots op zijn mensen: „We hebben een goed stabiel team met harde werkers die iedere dag enthousiast de weg opgaan. De branche heeft te maken met een tekort aan chauffeurs en ook wij had den in het verleden moeite om enkele vacatures in te vullen met goed gemoti veerde chauffeurs. Veel chauffeurs onder schatten wat het werk inhoudt. Het is veel meer dan een pakket van A naar B bren gen. Ik prijs me gelukkig met mijn be trouwbaar team. Het zelfstandig onderne merschap ligt me wel: risico's nemen, ei gen koers varen, doorzetten en niet bij te genslagen de kop laten hangen. We laten ons niet ontmoedigen door bijvoorbeeld de stijgende brandstofprijzen en de nega tieve berichtgeving over de transportsec tor. We zorgen ervoor dat onze overige kosten zoveel mogelijk binnen de perken blijven, waardoor we toch onze scherpe prijzen kunnen blijven aanbieden." Bardia Zadeh Esmail heeft een duidelijk doel voor ogen. „Over tien jaar moet ZEB Lo gistiek uitgegroeid zijn tot een van de gro tere pakketdistributiebedrijven van Zee land. Daar gaan we voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82