de Sfcmnci wmn gmlcitri, de stoel» studie ging ik werken bij het revalidatie centrum Kijkduin in Den Haag, waar ik plaatsvervangend hoofd werd van de or thopedische werkplaats. Via het ministe rie van Ontwikkelingssamenwerking werd ik enkele keren uitgezonden naar Libanon, om in een orthopedische werk plaats in Beiroet oorlogsslachtoffers, waaronder veel kinderen, te voorzien van medische hulpmiddelen als protheses en ortheses. Ik werkte daar onder andere samen met de broer van Yasser Arafat, die kinderarts was. In Leiden leerde ik in 1964 Nelly kennen, die in de verpleging werkte. We verhuisden in 1978 naar Hoensbroek, waar ik technische adviseur werd van de Stichting Overleg Limburg se Ziekenfondsen. In 1985 werd ik zelf standig ondernemer, eerst in Hoogerhei- de (waar wij nog altijd wonen) en na vier jaar verhuisden we met het bedrijf naar een ruimer pand in Goes. Wat betekent het bedrijf voor u? Het is een heel belangrijk deel van mijn leven; net een kind van me dat ik heb grootgebracht. Gelukkig is de weg naai de toekomst geplaveid doordat Joery het bedrijf heeft overgenomen. Mijn andere zoon Dimitri (36) heeft niet voor de zaak gekozen. Hij zit in de accountancy en woont en werkt in Tilburg. Wat betekent u voor het bedrijf? Mijn knowhow deel ik met de werkne mers van het bedrijf. In mijn tegenwoor dige functie van adviseur probeer ik waar nodig kennis en ervaring over te dragen. Waarover piekert u? Over de toekomst van Nederland op het gebied van de medische zorg. Naar mijn mening is die zorg niet meer zo optimaal als vroeger. Bureaucratie en bezuinigin gen gaan ten koste van de individuele aandacht voor de patiënt. Met zorgverze keraars moet nogal eens gebakkeleid worden voordat iets vergoed wordt. Dat gezeur hoeft voor mij niet. De vrees be staat dat we Amerikaanse toestanden krij gen, dat mensen dus zelf voor hun (me dische) producten moeten betalen. Een duurdere prothese wordt dan aangeschaft door iemand die het kan betalen, terwijl een minder vermogend iemand het met minder moet doen. Balkenende-norm AMERSFOORT - 2006 verdienden 49 bestuur ders en medewerkers van in stellingen in de geestelijke ge zondheidszorg en verslavings zorg meer dan 171.000 euro, het salaris van een minister. De inkomens zijn in december ge publiceerd in de jaarlijkse re portage van de Wet Openbaar making uit de Publieke midde len gefinancierde T opinko- mens (WOPT). Bijna zestig procent van de ggz- bestuurders overschrijdt het maximumsalaris zoals door de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisdirecteuren wordt geadviseerd. Bijna negentig procent zit hoger dan de maxi mumnorm van de Nederlandse Vereniging van Toezichthou ders in de zorg. Beursgorilla EINDHOVEN - Waar de be leggende mensaap Jacko eerst dreigde te verliezen van de AEX, heeft hij de strijd gedu rende 2007 uiteindelijk net we ten te winnen. Met een rendement van 5,41 procent eindigde de aap op het nippertje boven de AEX, die dit jaar met een rendement van 4,1 procent afsloot. Jacko is het huisdier van de website www.beui-sgorilla.nl, die het jaarlijks opneemt tegen de AEX- index door 'bananense- lecties' te maken. Iedere banaan staat voor een beursgenoteerd fonds, waarvan er maandelijks willekeurig één wordt gekocht en verkocht. Sinds Jacko's debuut op de beursvloer in 2000 wist hij steeds met ruim verschil te winnen. Dit jaar was het span nender. Privémailen AMSTERDAM - Najaren van afname is het privé mailen, bel len en surfen onder werktijd het afgelopen jaar onverwacht tot ongekende hoogte geste gen. Waar vorig jaar nog 3,9 uur per week besteed werd aan onei genlijk gebruik van bedrijfs middelen, is dat dit jaar toege nomen tot 4,9 uur. Het zake lijk mailen en surfen in privé- 9 B. tijd, wat als compensa tie kan worden ge schouwd, is het afgelopen jaar gelijk gebleven op wekelijks 2,4 uur. Per saldo betekent dit een toename van 67 procent. Dat is een van de opvallende conclusies van het laatste ICT Barometer onderzoek van Ernst Young, dat tweemaan delijks uitgevoerd wordt onder 607 directeuren managers en professionals uit het bedrijfsle ven en de overheid Opvallend is dat vooral vrouwen beneden de 35 jaar vaak oneigenlijk ge bruik maken van de faciliteiten op het werk. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Willem Mieras Hoe bevalt deze stoel? Prima. Het is zonde om deze stoel een zetje te geven, maar overal komt een eind aan. Tot grote verschuivingen bin nen het bedrijf heeft dat niet geleid. Mijn zoon en ik lijken op elkaar en hebben dezelfde ideeën op het gebied van de or thopedische instrumentmakerij. Boven dien is Joery al bijna tien jaar in de zaak werkzaam. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Ik ben geboren in Paramaribo en ben toen ik zes maanden oud was met mijn ouders geëmigreerd naar Curacao. Daar heb ik een onbezorgde jeugd doorge bracht waar ik veel buiten speelde op het schitterende eiland. In 1963 verhuisde ik naar Nederland waar ik mijn opleiding begon als orthopedisch instrumentmaker. Overdag werkte ik als aankomend ins trumentmaker bij de Anna-Kliniek voor Orthopaedie in Leiden, teiwijl ik 's avonds studeerde en op zaterdag naar de Vrije Universiteit te Amsterdam voor de medische lessen ging. Ik ben met niks be gonnen en moest flink blokken. Na mijn In het onderschrift bij de foto van Hans Koeman, de winnaar van de Vlissingen Promotie Trofee, in onze uitgave van vo rige maand (pagina 23) is een fout geslo pen. De foto is niet gemaakt door Willem Mieras, maar door Foto Verschoore uit Vlissingen. Wanneer bent u het meest in uw element? Als ik de voldoening merk bij de cliën ten, omdat ze weer goed kunnen func tioneren. Buiten het werk ben ik in mijn element tijdens reizen, tuinieren en gol fen. Bovendien zit ik sinds kort op mu ziekles. Ik speel dwarsfluit. Dat bevalt me ook uitstekend. Ik ben blij dat ik van het stressvolle papierwerk af ben. Als u niet bij Gardeslen Orthopaedie werkte, dan..? Ik ben wel eens jaloers op mensen die te vreden zijn met eenvoudig werk, zoals in de groenvoorziening. Een wegwerker bijvoorbeeld lijkt geen stress te hebben bij het schoonmaken van de palen langs de wegen. Eigenlijk wilde ik komiek of acteur worden. Mijn moeder was actrice en heeft bijgedragen aan een positievere beeldvorming over Surinamers en Antil- lianen. Er zijn tenslotte ook genoeg goe de hardwerkende allochtonen. Het hoogtepunt was beginjaren zeventig een optreden van mijn moeder, mijn zussen en ik op Paleis Soestdijk. Wij hebben daar bij een aubade muziek staan maken. Koningin Juliana stond vrolijk mee te dansen. Waar komt u uw stoel voor uit? Voor hele gecompliceerde werkstukken. Dat zie ik als een uitdaging. Ik blijf zoe ken tot in de finesse; weet niet of het honderd procent zal slagen, maar als per fectionist ben ik altijd op zoek naar het beste. Ik ben niet gauw tevreden. Tege lijkertijd luister ik graag naar de cliënten en probeer ze op hun gemak te stellen. Nu de zaak is overgedragen, is er wel een bepaalde last van mijn schouders afgegle den. Wat is uw ambitie? Hulp bieden aan mensen in landen als Suriname en Cuba. Oude hulpmiddelen worden al opgestuurd, maar het zou ook goed zijn als mensen daar worden opge leid tot orthopedisch instrumentmaker. Zodat ze onze producten zelf kunnen maken. Naam: Marcel Gardeslen (63) Functie: oud-directeur-eigenaar en thans advi seur van Gardeslen Orthopaedie te Goes. Bedrijf: Gardeslen Orthopaedie is een toonaan gevend bedrijf in Nederland op het gebied van medische kunst- en hulpmiddelen. Het team bestaat uit een tiental gekwalificeerde mede werkers. Bijzonderheden: Marcel en zijn echtgenote Nelly stonden enkele decennia aan het roer van het in 1985 gestarte familiebedrijf. Het onder nemersechtpaar heeft recentelijk haar aandelen verkocht aan zoon Joery (33). Marcel en Nelly Gardeslen zijn nu als meewerkend adviseur (en kele dagen per week) bij Gardeslen Orthopae die werkzaam. Vader en zoon Gardeslen zijn beiden van professie orthopedisch instrument maker. Nelly draagt zorg voor de administra tie/logistieke planning. Locatie foto: de Stoel staat in het kantoor aan de Van Hertumweg in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75