Z eeland Museum in Goes minder vaak open Boete voor afpersers Heipalen te laat besteld Van Chinees naar damesmode Bestuur Bevelandse expositieruimte dringt aan op wintersluiting. Bouw parkeergarage in Goes ligt even stil door tekort aan heipalen. KIES 2 ENKELVOUDIGE BRILLEN VANAF 99. KIES 2 VARIFOCALE BRILLEN VANAF 178.- W PZC Woensdag 6 februari 2008 25 door Frank Balkenende GOES - Historisch Museum De Be- velanden in Goes is de komende maanden minder vaak open. Op maandag, woensdag en vrijdag tref fen bezoekers een gesloten deur aan, tenzij een afspraak voor groepsbezoek is gemaakt. Het mu seumbestuur voert een 'winterslui ting' in om de kosten te drukken. Wat de bezuinigingsmaatregel op levert, is onduidelijk. Mensen die deze week het mu seum wilden bezoeken, troffen op de deur een briefje aan waarop de nieuwe openingstijden staan. Maandag, woensdag en vrijdag blijft de deur dicht voor mensen die spontaan besluiten een kijkje te nemen in het museum. Het museum is van november tot en met april voortaan alleen toe gankelijk op dinsdagen en donder dagen van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdagen van 12.00 tot 16.00 uur. 's Zondags was het museum altijd al dicht. Museumdirecteur Hans Oomen vindt het wel jammer dat de poor- |"W Het bestuur van het Bevelandse museum in Goes wil geld bespa ren door een wintersluiting in te voeren. Het museum is dan per week slechts drie dagen open. ten van zijn Bevelandse schatka mer zes maanden lang minder vaak open staan. Vooral omdat het museum na een grondige verbou wing en complete herinrichting veel aantrekkelijker is geworden. Het aantal bezoekers steeg in 2007 naar 10.207. Het jaar ervoor bleef de teller steken op 6600. Het mu seum heeft vooral scholen en vere nigingen warm gemaakt voor rondleidingen en projecten. Boven dien organiseert het museum met enige regelmaat ook lezingen. Oomen erkent dat spontaan be zoek in de winter afzwakt. De laat ste weken heeft het museum ook last van de totale renovatie van de Singelstraat. Het plaveisel voor de deur ligt open. „En dat werkt niet uitnodigend." Voorzitter Joost Adriaanse van het museumbe stuur - gemeenten Goes, Kapelle, Borsele en Noord-Beveland vor men het bestuur - was gisteren niet bereikbaar om de bezuiniging te motiveren. Want de vraag is hoeveel geld nou precies wordt be spaard? De verwarming moet 's winters altijd aan blijven staan om de collectie in goede conditie te houden. Oomen denkt dat er wei nig winst is te behalen. „Hooguit op de verlichting." Personeel kost niets, want (65) vrij willigers houden het museum open. Oomen hoopt dat ze niet af haken, nu hun inzet minder vaak wordt gevraagd. „Het museum ver vult voor hen een sociale functie." MIDDELBURG - Het duurt nog bijna een jaar voordat klanten terechtkunnen in modezaak The Sting op de hoek van de Markt en de Gravenstraat in Middelburg. De panden aan de Gravenstraat zijn inmiddels van bin nen totaal gesloopt. In het pand zat vroeger restaurant het Nederlands koffiehuis. Recenter was er een Chinees restaurant gevestigd. Het hoekpand op de Markt is het eerste in een reeks ho- recapanden aan de Markt die een winkelfunctie krijgen. Een projectontwikkelaar bouwt (voormalige) cafés en restaurants om tot winkelruimte en appartementen. Ook café Nationaal maakt dit jaar plaats voor een mode zaak. De gemeente is daar blij mee: die wilde al langer meer winkels aan de 'schaduwkant' van de Markt, om zo de twee winkelstraten, Langeviele en Lange Delft, in de stad met elkaar te verbinden. foto Ruben Oreel DEN HAAG - Het Haagse gerechts hof heeft gisteren in hoger beroep een 54-jarige Goesenaar en zijn 48-jarige partner uit Nieuwdorp wegens afpersing veroordeeld tot een boete van 2500 euro. Ook kre gen zij een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand. Het duo kreeg in augustus via de milieustraat de vastgelopen com puter van een voormalige advo caat-generaal van de Hoge Raad in handen. Die had de pc met per soonlijke informatie op de stort plaats ingeleverd. Het lukte de vrouw om de computer weer aan de praat te krijgen. Vervolgens deed het tweetal de jurist het voor stel om zijn eigen pc weer terug te kopen. Zijn aanbod van 500 euro vonden zij echter veel te laag. „Zet er maar een nul achter", zou de man tegen de jurist hebben ge zegd. De politierechter veroordeel de de man eerder tot een werk straf van 80 uur, de vrouw kreeg 40 uur. De twee gingen in hoger beroep omdat zij de jurist nooit met openbaarmaking van de gege vens zouden hebben afgeperst. Het gerechtshof dacht daar dus an ders over. GOES - De bouw van de parkeerga rage op de Kolveniershof in Goes ligt een week stil. Aannemer BAM heeft na proefboringen te laat hei palen besteld. De palen arriveren volgende week. Winkeliers aan de Kolveniershof en het Bleekveld vroegen zich de ze week af of er een kink in de ka bel was gekomen, omdat er geen activiteit op het bouwterrein te zien was. Volgens de gemeente Goes is slechts sprake van een kinkje. Het werk wordt maandag voortgezet. De damwand staat er inmiddels. Straks bij het graven wordt ge werkt met onderwaterbeton. De keuze daarvoor heeft de 530 plaat sen tellende parkeergarage fors duurder gemaakt: 19,1 miljoen eu ro in plaats van de geraamde 11,5 miljoen. Het was noodzakelijk om dat de grond op twintig meter diepte niet helemaal dicht is, waar door er vervuild water aan de op pervlakte kan komen. 2VOOR1 Bij Specsavers krijg je 2 brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2e bril met een montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkelvoudige of varilocale glazen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57