Binnenland Ontslaan leraar die openlijk homo is mag niet Nieuwe plaag: Ouders Joran 'bon hende' in Rechtbank stelt proces uit tegen vrouw die tasjesdief doodreed Rechtszaak Hofstadgroep naar Hoge Raad XN V' 4 I Woensdag 6 februari 2008 PZC De wet lijkt er nochtans op dit moment wel ruimte voor te bieden. -<V Familie Van der Sloot houdt zich angstvallig verstopt voor media. DEN HAAG - Scholen mogen geen leraren ontslaan die openlijk ho mo zijn door bijvoorbeeld samen te wonen met hun partner. Dat heeft minister Ronald Plasterk van Emancipatiezaken gisteren gezegd in de Tweede Kamer. Op dit moment lijkt de wet daar voor wel ruimte te bieden. De Al gemene wet gelijke behandeling (AWGB) verbiedt discriminatie van leerkrachten op grond van 'het enkele feit' dat ze homo zijn. Onderwijsinstellingen kunnen mensen die openlijk voor hun ho moseksuele geaardheid uitkomen echter wel op levensbeschouwelij ke gronden weigeren. Minister Plasterk wil voor de zo mer een serieuze discussie over de ze wettelijke bepaling voeren. Tot die tijd wil de bewindsman niet zeggen of hij de bepaling discrimi nerend vindt. Eind vorige week tik te de Europese Commissie Neder land op de vingers vanwege deze uitzondering in de antidiscrimina tiewet. Plasterk wil niet direct op de kritiek reageren omdat de Euro pese bezwaren alleen in het pers bericht van Brussel zouden staan. Toch stelt eurocommissaris Vladi mir Spidla van Sociale Zaken in zijn brief aan het kabinet wel dege lijk dat de Nederlandse wet niet strikt genoeg is in het voorkómen van discriminatie. De Kamerfracties van Groenlinks en D66 willen daarom zo snel mo gelijk opheldering van Plasterk. Om te voldoen aan de Europese ei sen, wil Tweede Kamerlid Boris van der Ham van D66 via een ini- PW Minister Plasterk van Onderwijs vindt dat scholen leraren die openlijk homoseksueel zijn niet de laan uit mogen sturen. De wet maakt dat nu wel mogelijk. AMSTERDAM - De rechtbank in Am sterdam heeft gisteren het proces uitgesteld tegen de vrouw die be gin 2005 een tasjesdief doodreed. De verdachte was niet verschenen. De rechter vindt dat zij bij de be handeling aanwezig moet zijn en besloot de zaak aan te houden. De 46-jarige vrouw liet haar advo caat, Cees Korvinus, weten dat zij niet op de zitting durft te verschij nen. De rechtbank vindt dat de vrouw er vanuit maatschappelijk oogpunt en in het belang van het onderzoek toch bij moet zijn. De officier van justitie moet ervoor zorgen dat ze op een later tijdstip toch aanwezig is. Korvinus: „Ze zal nooit verschijnen." Intussen is onbekend waar de vrouw is. Zij heeft zich uitgeschreven uit het be volkingsregister. De vrouw schreef aan Korvinus dat haar leven op de avond van de aanrijding op 17 ja nuari 2005 in een nachtmerrie ver anderde. Ze zei het gebeurde ten zeerste te betreuren voor het slachtoffer en de familie en hoopt dat de betrokkenen een streep on der de zaak kunnen zetten. tiatiefwet homo's beter bescher men tegen discriminatie. Met zijn voorstel wil hij de 'enkele feit-con structie' schrappen. Van der Ham krijgt steun van de SP, WD en Groenlinks. „Op dit moment is homo zijn oké, zolang je het maar geheim houdt. Dat is hypocriet", zegt Groen- Links-leider Femke Halsema. Ook de WD vraagt Plasterk om 'die dubbelzinnigheid eruit te halen', aldus Kamerlid Anouchka van Mil tenburg. In het verleden sprak ook de PvdA, de partij van Plasterk, zich tegen deze paragraaf uit. Als het kabinet de EU-regels niet beter omzet in de nationale anti discriminatiewet kan eurocommis saris Spidla Nederland voor de Eu ropese rechter dagen. Overigens staat Nederland niet alleen. Nog eens dertien andere EU-landen kregen vergelijkbare waarschuwin gen van de Commissie. pagina 3: commentaar DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie stapt naar de Hoge Raad na de vrijspraak van zeven leden van 'de Hofstadgroep'. Het OM is het on eens met het gerechtshof in Den Haag, dat twee weken geleden oor deelde dat de leden geen terreuror ganisatie vormden. Volgens het OM bevat dat arrest genoeg aan knopingspunten om naar de Hoge Raad te stappen. Het Haagse hof sprak de verdachten vrij van lid maatschap van een terreurorgani satie. Er zou geen sprake zijn van een gestructureerd samenwerkings verband, dat zich bezighield met het beramen van aanslagen of het aanzetten tot geweld. Twee jaar ge leden oordeelde de rechtbank in Rotterdam dat de verdachten wel een terreurgroep vormden. Kopen op andermans naam voor eigen gewin of om iemand te treiteren: het komt steeds vaker voor. Gegevens uit een telefoonboek volstaan. De daders gaan vaak vrijuit. door Jacqueline Steenwijk en Laurens Kok Wanhopig wordt de 33-jarige Jeroen van der Riet uit Zoeter- meer van de pakketten en abonnementen die hem ongewenst om de oren vlie gen. Hij is de dupe van een stalker die zijn naam en adresgegevens ge bruikt om talloze producten te la ten bezorgen op zijn adres. Vorige week kreeg hij weer een pakket van Lecturama binnen. „Wat er in zit? Geen idee. Ik wil het niet eens weten. Ik heb het niet besteld!", roept hij uit. De irri tatie is groot. „Weer moet ik vrij nemen om dat pakket terug te stu ren. Weer moet ik een bedrijf bel len dat het niet van mij afkomt. Waarom doet de politie niets?" De ongewenste pakketten begon nen zo'n drie maanden terug bin nen te lopen. Eerst was hij abonnee gemaakt van een voetbalblad, toen van Na tional Geographic en een aantal dagbladen. Daarna kreeg hij dvd's thuisgestuurd, een stoomstrijkijzer en nu dus boeken. Restaurants worden op zijn naam geboekt en leningen aangevraagd. „Vrijdag werd ik weer gebeld. Nu wilde ik zogenaamd een dakkapel bestel len", zucht hij. Een vermoeden wie de dader is heeft hij wel. Hij heeft op verzoek het aanvraagformulier voor het voetbalblad thuisgestuurd gekre gen. Volgens zijn vriendin is het handschrift dat van haar ex-vriend. Ze deden aangifte, maar tot op heden zonder resultaat. Identiteitsfraude waarbij de naam X en adresgegevens van een nietsver moedend slachtoffer worden ge bruikt, komt steeds vaker voor. Het is de criminaliteit van de toe komst, zo stelt onderzoeker Bald de Vries van de afdeling rechts theorie aan de Universiteit van Utrecht. De Vries werkte mee aan een groot onderzoek naar identiteits fraude in Europa en de Verenigde Staten. Zijn conclusie: het is een toene mend probleem aan het worden. Maar hoe groot precies kan hij niet zeggen. „Er is nauwelijks iets bekend over identiteitsfraude. Het enige wat wij hebben kunnen vinden waren 0 ko M, r W£ GE lellic; VVIA/kEtÊAI door Trix van Bennekom ORANJESTAD - 'Bon hende'. De ouders van de veelbesproken Jo ran van der Sloot zijn 'goede men sen', klinkt het in het Papiaments uit de mond van buurtbewoners. Het is een keurige familie, goed geïntegreerd, niets op aan te mer ken. Vader Paul van der Sloot was vroe ger rechter. Tegenwoordig verdient hij echter zijn brood als advocaat. Moeder Anita geeft al jaren les aan de Internationale School op Aru ba. De Arubaanse Milouska (23) die vroeger les heeft gehad van Anita van der Sloot noemt haar 'de liefste docente die ik ooit heb gehad'. In de twintig jaar dat de ouders van Joran in de kleinschalige Aru baanse samenleving wonen, heb ben zij zich een plek weten te ver werven. Lang niet alle immigran ten doen dat, maar zij leerden Pa piamento en knoopten ook rela ties aan met een gemengde groep mensen. Bijna iedereen kent de fa milie. De familie woont dan ook niet in een afzonderlijke enclave met al leen Europese Nederlanders, noch in een wijk vol patserige huizen. Het huis waar Joran opgroeide staat in het buurtje Montanja, tus sen Oranjestad en de wijk Noord op Aruba. Het regent zachtjes op de zandweg die door de nette middenklasse- wijk voert. Nederlanders en Aruba nen wonen daar door elkaar. Een kobaltblauw tuinhek en een brie venbus met een afbeelding van een leguaan scheidt de weelderige tuin vol inheemse bomen van de weg. De woning van de familie oogt Ca- ribisch met geelkleurige muren en veel blauwe en rode accenten. Het blauwe water van het zwen mad glinstert door het groen. Van de fa milieleden zelf echter geen spoor, hoewel bekend is dat ze het eiland niet hebben verlaten. De door hoofdofficier Hans Mos aangebo den beveiliging hebben ze afgewe zen. Zelf zijn ze de leugens van hun zoon inmiddels ook goed zat, zegt 'Paul en Anita van der Sloot zijn leugens van hun zoon inmiddels oc!' goed zat' Renée Gielen. Zij werkt aan een documentaire over de verdwijning van Natalee Holloway en sprak de afgelopen dagen nog met Anita van der Sloot, die zich voor de rest van de pers angstvallig verstopt. Volgens Gielen heeft de moeder van Joran gezegd dat ze voor nie mand vlucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4