Zorgstroom sluit opvang Boete voor afpersers Trekpaard verdwijnt Kapelle stelt invoering van papierbakken uit Kwart miljoen verlies op tijdelijke huisvesting van zieken en ouderen. Vuilnisophaaldienst op strand leverde te weinig op voor menner. Studenten Hogeschool houden kunstveiling Songfestival voor jonge zangtalentjes Genealogiewerkgroep bijeen in Vlissingen Raad dwingt college met een nieuw voorstel te komen. KIES 2 ENKELVOUDIGE BRILLEN VANAF 99.- KIES 2 VARIFOCALE BRILLEN VANAF 178.- Z M- PZC Woensdag 6 februari 2008 I 25 door Maurits Sep MIDDELBURG - De tijdelijke opvang voor mensen tussen thuis en zie kenhuis of verzorgingshuis in Mid delburg-Zuid gaat na ruim drie jaar weer dicht. Zorgstroom kan de opvang niet meer betalen. De opvang sluit op t april. De men sen die nu even in de twee appar tementen in Parkstate verblijven, hoeven niet weg. Zij mogen er zo lang blijven als nodig is. Ook bij de plaatsing van nieuwe tijdelijke bewoners wordt rekening gehou den met de termijn tot 1 april. Zorgstroom heeft drie locaties waar tijdelijke opvang wordt aange boden aan mensen die enkele da gen of weken niet thuis kunnen wonen. In de Vlissingse wijk Pau wenburg zijn vijf appartementen beschikbaar, in de Middelburgse wijk Dauwendaele vier opvang plaatsen en dus twee in Parkstate in de Magistraatwijk in Middel burg. Volgens directeur Leon Phernam- bucq lijdt Zorgstroom per jaar een kwart miljoen euro verlies op de elf tijdelijke opvangplaatsen. „Dat was ook wat we vooraf hadden verwacht", bekent hij. „We heb ben ons niet verkeken op het pro ject, maar soms moet je iets doen Op 1 april gaat de tijdelijke op- vang in de Middelburgse Magis traatwijk dicht. Zorgstroom over weegt de soortgelijke opvang in Vlissingen uit te breiden. voor de gemeenschap en dan mag het iets kosten. We konden het ons permitteren daar extra geld aan uit te geven. Maar die tijd is voorbij. Gezien onze financiële re sultaten kunnen we dat niet meer dragen." Zorgstroom heeft vorig jaar een verlies geleden van drie miljoen euro. Voor dit jaar ver toont de begroting al een gat van twee miljoen euro. De twee appartementen zijn vrij wel voortdurend bezet. De vraag is wel groot, erkent Phernambucq, maar de kosten zijn nog groter. „Wij hebben 24 uur per dag hulp verleners aanwezig in de tijdelijke opvang. We krijgen echter alleen een vergoeding voor de daadwerke lijk verleende hulp. Dat betekent dat als een nachtzuster alleen twee keer iemand naar het toilet heeft gebracht, we voor die minuten be taald krijgen en niet voor de rest van de nacht." Dat maakt het onmogelijk de klein ste van de tijdelijke opvangen voort te zetten. „Het is goedkoper om meer plaatsen op dezelfde loca tie te maken. We gaan daarom overleggen met l'Escaut, van wie we de tijdelijke opvang in Vlissin gen huren, om daar meer apparte menten te huren. Als er meer men sen verblijven, wordt de nachtzorg relatief goedkoper", stelt Phernam bucq. „En we kunnen de appartementen gaan gebruiken die vrijkomen in het tijdelijke verzorgingshuis aan de Koudekerkseweg in Middel burg. Daar hebben we toch al ver zorging in huis, dus dat is ook goedkoper dan de kleinschaligheid in Parkstate." GOES - Het Haagse gerechtshof heeft gisteren in hoger beroep een 54-jarige Goesenaar en zijn 48-jari- ge partner uit Nieuwdorp wegens afpersing veroordeeld tot een boe te van 2500 euro. Ook kregen zij een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand. Het duo kreeg in augustus via de milieustraat de vastgelopen com puter van een voormalige advo caat-generaal van de Hoge Raad in handen. Die had de pc met per soonlijke informatie op de stort plaats ingeleverd. Het lukte de vrouw om de computer weer aan DISHOEK - De Belgische trekpaar denstichting Jut en Aer ziet er geen brood meer in een vuilop- thaaldienst te onderhouden op het strand tussen Dishoek en Zoute- jinde. In plaats van trekpaarden prden dit jaar weer motorvoer- "een ingezet. ?ners van de strandhuisjes Lvorige zomer rustig blij- wanneer in de vroege MIDDELBURG - Een groepje commu nicatiestudenten van de Hoge school Zeeland houdt morgen een kunstveiling in café De Herberg aan de Markt in Middelburg. Tijdens deze veiling worden kunst werken, gemaakt door verstande lijk gehandicapten van de stich ting De Kunstvlieg, verkocht. De kunstveiling begint om 19.00 MIDDELBURG - De provinciale voor rondes van het Kinderen voor Kin deren Songfestival zijn op 24 mei en 1 juni in de Stadsschouwburg in Middelburg. Alleen kinderen die in de jaren 1996 tot en met 2000 zijn geboren mogen mee doen. Opgeven kan via de website www.kinderenvoorkinderen.nl. Twaalf kinderen gaan door naar de Zeeuwse finale op 11 oktober. VLISSINGEN - De genealogiewerk groep van de computerclub HCC- Zeeland houdt morgen om 20.00 uur een bijeenkomst in wijkcen trum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Zowel be ginnende als gevorderde stam boomonderzoekers kunnen er met behulp van computerprogram ma's aan de slag. door Willem van Dam KAPELLE - Kapellenaren moeten nog even moeten wachten op een aparte container, waarin ze hun oud papier kunnen dumpen. Een overgrote meerderheid van de Kapelse gemeenteraad dwong het college van burgemeester en wet houders gisteravond een voorstel terug te nemen, waarin een kre diet van 135.000 euro werd ge vraagd om alle huishoudens in Ka pelle van zo'n container te kun nen voorzien. Vrijwel alle fracties huldigden het standpunt dat het voorstel te veel onduidelijkheden bevat. Het dagelijks gemeentebestuur van Kapelle wil binnen afzienbare tijd het oud papier laten ophalen door een professionele afvalinza- melaar. Nu gebeurt dat nog door vrijwilligers van een aantal vereni gingen. Die blijven straks betrok ken bij de oud papierinzameling. Fractievoorzitter A. Schmid van Gemeentebelang ging gisteravond het verst in zijn kritiek op de platl ig De gemeenteraad van Kapelle heeft de beslissing over de invoe ring van een nieuw inzamelings systeem van oud papier uitge steld. nen die het college presenteerde. Schmid sprak van een 'belachelijk voorstel dat aan alle kanten ram melt'. Hij verweet het college dat het niets heeft gedaan met de kriti sche geluiden die eerder vanuit de raad hadden geklonken over de voorgenomen invoering van het nieuwe systeem. Schmid wil spij kerharde garanties dat het toekom stige systeem geen financiële con sequenties heeft voor de verenigin gen die nu langs de deuren gaan om oud papier op te halen. PvdA-woordvoerder R. Lambeck constateerde eveneens dat het col lege er niet in was geslaagd om al le onduidelijkheden - met name rond de positie van de belangheb bende verenigingen - weg te ne men. Ook pleitte hij er voor de me ning van de inwoners van Kapelle te peilen over het voornemen om het oud papier op een andere ma nier in te zamelen. Woordvoerders van andere frac ties signaleerden dat aan de plan nen van het college ook nog een aantal mogelijke praktische bezwa ren kleeft. Wethouder Gieljan Burger slaagde er niet in de raad van het tegen deel te overtuigen. Er zat voor hem niets anders op dan het voor stel in te trekken. Het college komt vermoedelijk in de gemeenteraad van maart met een nieuw voorstel. de praat te krijgen. Vervolgens deed het tweetal de jurist het voor stel om zijn eigen pc weer terug te kopen. Zijn aanbod van vijfhon derd euro vonden zij echter veel te laag. „Zet er maar een nul achter", zou de man tegen de jurist hebben gezegd. De politierechter veroor deelde de man eerder tot een werk straf van tachtig uur, de vrouw kreeg veertig uur. De twee gingen in hoger beroep omdat zij de jurist nooit met openbaarmaking van de gegevens zouden hebben afge perst. Het gerechtshof dacht daar dus anders over. uren het afval werd opgehaald. Dat gebeurde vrijwel geruisloos, met twee trekpaarden en een wa gen. Het was een proef die geen vervolg krijgt, ondanks dat de Stichting Strandexploitatie Wal cheren er tevreden op terugkijkt. Maar menner Willy Mertens van de stichting uit het Belgische Wuustwezel ervoer dat het traject Dishoek-Zoutelande te kort is om er drie keer per week voor te rei zen. Hij eiste dat het traject tot aan Westkapelle zou worden uitge breid. SSW vond dat daarvoor nog te weinig ervaring was opgedaan. Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. 2 VOOR 1 Bij Specsavers krijg je 2 brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2e bril met een montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PBNTAX standaard enkelvoudige of varifocale glazen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49