Zeeland Verdeling taken in Vlissingen bekend De laatste ronde van prins Lex Pad onder loep Gilde zoekt vrouwen Defribillator is zeer welkom in Nieuwdorp Carnavalsprins van het Hanzehat neemt afscheid. keuze in trouwpakken! XZmm: ,5 «■Kit dB' STEÜTEL PvdA-wethouders en burgemeester krijgen zwaarste portefeuilles. B PZC Woensdag 6 februari 2008 I 23 door Willem van Dam GOES - Proost prins, daar ga je! En daar ging prins Lex. Gisteren maakte prins Lex de Eer ste van het Hanzehat zijn laatste rondje. Want in het Goese carna valswereldje gelden ijzeren wet ten: een prins die elf jaar aan het bewind is, dient op te krassen. En zodoende zit de carrière van de carnavalsprins er op. Van je holala, van je tralala. In café Baarends, het stamlokaal van de stichting Arti Carnaval, heerst grote vrolijkheid. Het uitge laten gezelschap dat rond de tap sa mendromt, heeft gretig in de ver kleedkist gegraaid. De een heeft zich in een clownspak gestoken, een ander speelt voor haas, uit het toilet verschijnt een Tovenaar van Oz, een mevrouw in een zwart heksengewaad doopt een koekje in de koffie. Prins Lex (in het dagelijks leven Lex Daniels) beziet het vanboven een biertje met een geamuseerde blik. Hij heeft er, bekent hij, wel een beetje tegenop gezien, tegen zijn afscheid. Maar aan de andere kant: het werd eerlijk gezegd wel tijd. Een carnavalsprins leidt een zwaar bestaan. Dat brak hem eer der deze week nog lelijk op. Hij sukkelt al geruime tijd met zijn en kel en daarom beëindigde hij maandag de dweilroute met gehan dicapten noodgedwongen in een rolstoel. En in geestelijk opzicht is het ook zwaar, hè. Je moet het bal openen en afsluiten, je moet de prijzen uitreiken en je moet de sleutel van de burgemeester in ont vangst nemen. Dus: niet te veel drinken. Als hij alles zou nuttigen Een aangeschoten prins met een steek overdwars op het hoofd is géén gezicht wat hem wordt aangeboden... Daarom neemt hij nogal eens een Spaatje tussendoor; een aangescho ten prins met een steek overdwars op het hoofd geplaatst is immers géén gezicht. Buiten zet de carnavalsoptocht zich in beweging; vijf vrolijk opge tuigde wagens beginnen aan hun tocht door Goes. Vijf wagens, meer niet! Het stelt niet zo heel veel voor, geeft zelfs de prins toe. Dat gaat in Roosendaal, zijn ge boorteplaats, wel eventjes anders. Van je holala, van je tralala. Prins Lex (zijn prinsenpak is in de loop der jaren iets aan de te krap pe kant geworden) zwaait opge wekt naar een handjevol verbaasd opkijkende Goesenaren. Gister avond leverde hij voor de allerlaat ste keer de stadssleutels weer in bij de burgemeester. Voor de oorkon de die hij ter gelegenheid van zijn afscheid kreeg, heeft hij al een mooi plekje gevonden. Op het toi let. Onze nieuwe collectie is binnen. yXsfit- V -/ Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl Misten op Clara's Pad in Heinkenszand moeten straks voorrang ge- gebruikers richting de wijk Over de Dijk. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lilian Dominicus GOES - Het Katholieke Vrouwengil de Goes vergrijst en is daarom op zoek naar nieuwe leden. „Er was een tijd dat we over de honderd leden hadden. Maar dat is heel lang geleden", zegt secreta ris Denise Bouman. „Er zijn nu ontzaglijk veel vrouwen die wer ken. Dat maakt het wel lastig om nieuwe leden te vinden." Het Goese Gilde telt nu zestig le den in de leeftijd van dertig tot tachtig jaar. Ze komen samen voor onderling contact, informatie en ontspanning. Zo zijn er uitstapjes naar de vlindertuin, een fiets- kunstroute, maar ook lezingen over Antarctica of het moslimge- loof „Het fijne van deze vrouwen club is dat het gezellig is en er war me belangstelling voor elkaar is, maar zonder gedoe. Dus geen ja loezie", aldus Bouman. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - De portefeuilleverde ling van het nieuwe college van burgemeester en wethouders van Vlissingen is rond. De twee PvdA- wethouders, Frans Prins en Piet Polderman, krijgen de zwaarste ta ken. Ook burgemeester Wim Dijkstra gaat inhoudelijk veel voor Vlissingen doen. Eén van de belangrijkste taken die de burgemeester krijgt, is perso neel en organisatie. Na de crisis in juli vorig jaar waarbij twaalf amb tenaren naar huis werden ge stuurd en na negen dagen moch ten terugkomen, is het vertrouwen van de ambtenaren in het bestuur sterk afgenomen. Dijkstra zal het vertrouwen van het personeel moeten terugwinnen. Daarnaast gaat de burgemeester over alge meen bestuur, communicatie, vei ligheid, burgerparticipatie en het imago van de stad. Wethouder Frans Prins heeft de portefeuille sociale zaken, volksge zondheid, sport en onderwijs. Ook is hij eerste loco-burgemees- ter. Hier heeft hij al ervaring mee opgedaan in Lisse, waar hij acht jaar wethouder en vier jaar lo co-burgemeester was. Piet Polder man is verantwoordelijk voor wo nen, ruimtelijke ordening, milieu, havens, stadsvernieuwing en mo numenten. In Amsterdam deed hij als wethouder en stadsregisseur al grote projecten. WD-wethouder Jacques Suurmond ontfermt zich over financiën en grondbeleid. Hij ging als gedeputeerde vier jaar lang over financiën. Wethouder Rob van Dooren (Lo kale Partij Vlissingen) houdt zich bezig met verkeer, afval, groenbe- heer, economische zaken en cul tuur. NIEUWDORP - De komst van een de fibrillator voor de behandeling van mensen die een hartstilstand krij gen, kan op grote steun rekenen in Nieuwdorp. Op zo'n 450 huishou dens hebben zich bijna vijftig men sen aangemeld voor een defibrilla- torcursus. De dorpsraad Nieuwdorp en de EHBO-afdeling van Borssele- Nieuwdorp hebben de belangstel ling gepeild. Die bleek opmerkelijk groot. Het merendeel van de bijna vijftig belangstellenden kan al re animeren, maar er zijn ook vijf tien mensen zonder ervaring die de opleiding willen volgen. Wan neer de cursus begint, is nog niet bekend. De initiatiefnemers ho pen deze maand te weten of er ge noeg geld is (vierduizend euro voor apparaat en scholing). Na de cursus wordt een namenlijst ver spreid, zodat mensen bij nood we ten wie ze moeten bellen. «ft? 9 w 'j Prins Lex de Eerste van het Hanzehat: het bestaan van een carnavalsprins is zwaar. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47