'Toerist moet op het eiland blijven' Jong musicaltalent uit Tholen kruipt in de huid van Peter Pan 'Carnavalsbussen Paerehatreden, lVin-iiafelaa in maar vanaf verschillende haltes' IllcUWC dlMdg 111 Udrd 5 Poortvlietse begint musicalcursus voor Thoolse jeugd. Noord-Beveland wil zich beter presenteren aan de vakantieganger. Walter Lavent treedt op in café the Sixties Den Bergmuzikanten treden op in de Pit Vespervieringen in de Maria Magdalenakerk Lezing in Kapelle over filosofie in deze tijd Kijkje in de keuken van begeleid wonen Movie Tour Borsele rijdt naar CineCity Gestrande feestvierders volgens vervoerder TCR een incident. Dorpsraad vraagt advies aan Veilig Verkeer Nederland. Esther Langenhuizen en Frank van der Steen beginnen in maart met Musi cal Class in Poortvliet. foto Robert van den Berge door Maartje Huijben POORTVLIET - Nee, echte voetbal scouts zijn Frank van der Steen en Esther Langenhuizen niet. Een ta lentenjacht als Idols is het al even min. Toch speurt Musical Class in Tholen en omgeving naar jong ta lent, naar kinderen die in de huid van Peter Pan willen kruipen. Langenhuizen begint met hulp van musicalproducent Fanwork uit Utrecht een musicalcursus op Tholen. Kinderen tussen de tien en zestien jaar krijgen tijdens tien wekelijkse lessen de basisbeginse len van zang, dans en drama on der de knie. „Het idee is geboren na de musical Minoes in Sint An- naland", zegt Langenhuizen. „Dat was een groot succes. Maar daarna bleef het stil." De Poortvlietse, die ook les geeft op het Centrum voor de Kunsten Bergen op Zoom, waagt het erop. „Er is hier toch al zo weinig te doen voor de jeugd, maar ook kin deren uit bijvoorbeeld Steenber gen en Halsteren zijn welkom." Langenhuizen gebruikt het con cept van Fanwork. „De musical is in opmars", stelt Van der Steen. „Ook bij kinderen. De liedjes zijn vrolijk en ook op tv is er meer aan dacht voor. Kijk maar naar de zoek tocht naar de nieuwe Annie en Cis- ke de Rat." De eerste les van Musical Class be gint 1 maart. „Elke zaterdag krijgen ze twee uur les", zegt Langenhui zen. „Tijdens de cursus kunnen de kinderen vooral kijken of de musi calwereld iets voor hen is. Plezier staat voorop, maar er wordt wel se rieus gewerkt. Samen werken de kinderen naar een korte voorstel ling op 31 mei toe." 'Samen werken de kinderen in tien weken naar een voorstelling toe' Musical Class kan zelfs een opstap zijn naar het professionele po dium. In september houdt Langen huizen audities voor een musical, waarmee ze door de regio gaat toe ren. „Dat worden vijf voorstellin gen." In de eerste cursus is plaats voor 45 kinderen. Ze repeteren in groepen van vijftien in 't ouwe Raed'uus in Poortvliet. meer informatie is te vinden op www.fanwork.nl/musicalclass door Lilian Dominicus KAMPERLAND - Noord-Beveland moet op de kaart gezet worden als één groot vakantie-eiland, vinden de gemeente, Rabobank en de Ka mer van Koophandel. En daarom is er nu een uitgebreid plan van aanpak, inclusief treintje, informa tiegids, promotiefilm, dorpsplatte gronden en wandel- en fietsknoop- puntennetwerk. Gisteravond presenteerde de sinds enkele maanden ingehuurde coör dinator toerisme, Sandra Dekker, in Kamperland het plan aan de Noord-Bevelandse ondernemers uit de branche. Ze wil met het plan bereiken dat toeristen niet langer alleen op Noord-Beveland verblijven voor overnachtingen, maar ook er hun geld overdag uit geven aan leuke dingen. „Nu zie je THOLEN - De Belgische bluesrocker Walter Lavent geeft zondag een jamsessie in eetcafé the Sixties in Tholen. De muzikant heeft al 38 jaar ervaring op het podium en woonde in de periode van 1984 tot en met 2006 in Nederland. Het is voor de bezoekers ook mo gelijk om mee te spelen, maar dan moeten ze wel een eigen instru ment meenemen. De sessie begint om 1630 uur. GOES - De Den Bergmuzikanten ge ven vrijdag een concert in het buurthuis van Goes-Zuid. De mu ziekgroep bestaat uit mensen met een verstandelijke handicap. De Den Bergmuzikanten treden op onder leiding van G. Harinck. Het concert begint om 19.30 uur, maar de zaal is al open vanaf 19.00 uur. Buurthuis de Pit ligt aan de Appelstraat 2A. nog dat vakantiegangers naar Zuid-Beveland of Walcheren rij den om te winkelen of naar een at tractie te gaan. Daar is veel duidelij ker aangegeven wat het aanbod is. Dat willen we hier ook." En dus komt er in 2009 een infor matiegids voor toeristen waarin al le ondernemers zich presenteren, gerangschikt in thema's: culinair, overnachten, watersportparadijs, doen en beleven en rondom Noord-Beveland. Verder komen er plattegronden in van alle dorpen, kortingsbonnen, een evenemen tenkalender en een toeristische kaart. Het komende seizoen is al weer iets te snel in zicht voor de uitgave van een informatiegids, maar er komt alvast wel een folder met dorpsplattegronden, als try [W| Met onder meer een promotie- film, informatiegids en dorpsplat tegronden kunnen de onderne mers beter laten zien wat er te doen is op Noord-Beveland. GOES - In de Grote Kerk of Maria Magdalenakerk in Goes is zondag een vesperdienst. De vesper van dit weekeinde is een korte dienst waarbij de nadruk ligt op bezin ning door zang, gebed en stilte. In de veertig dagen voor pasen is er elke zondag zo'n viering in de Grote Kerk. Kees van Eersel ver zorgt het orgelspel. De vesperdien sten beginnen elke keer om 17.00 uur. KAPELLE - Filosofie in de moderne tijd is het thema van de laatste van drie filosofieavonden deze winter in het gemeentehuis van Kapelle. Dick Kleinlugtenbelt, opgeleid als socioloog en filosoof, is als spreker uitgenodigd. Hij werkt in de gees telijke gezondheidszorg. De lezing begint om 20.00 uur. De toegang kost vijf euro. Reserveren kan via 0113-333110. out. Een promotiefilm is waar schijnlijk ook voor 1 juni af. Dekker wil dagarrangementen in troduceren op Noord-Beveland. „Programma's die mensen ook zelf wel kunnen bedenken, maar we zetten zo de mogelijkheden voor ze op een rijtje. Denk bijvoor beeld aan een ochtendje sporten op de waterskibaan, dat 's middags gevolgd wordt door een vaartocht je met de fluistersloepen." Ook wil Dekker haar schouders zetten onder de introductie van de Noord-Beveland Express, een wens van de ondernemers. „Hoe wel dit wel een grote investering zal vergen", waarschuwde ze. Het plan omvat ook een verbete ring van de wandel- en fietspaden- structuur. Wethouder P. de Putter (WD, toerisme) zei gisteravond dat er twee tunnels komen onder de doorgaande provinciale weg, om bestaande paden voor wande laars en fietsers beter met elkaar te verbinden. GOES - Belangstellenden kunnen donderdag 14 februari een kijkje nemen in de nieuwe appartemen ten in Goes van zorg- en dienstver lener de Zuidwester. De woningen zijn speciaal gebouwd voor het be geleid wonen van mensen met een verstandelijke beperking en staan aan de Willem Dreeslaan 4 en 6. Nog niet alle appartementen zijn bezet. De open middag is van 14.30 tot 17.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER - Jongeren uit Borsele kunnen vrijdag weer met de Movie Tour van de Jongeren- raad naar CineCity in Vlissingen. Bioscoopbezoek inclusief busreis kost tien euro. Vertrektijden zijn: 17.45 uur 's-Gravenpolder, 17.55 uur Ovezande, 18.05 uur 's-Heeren- hoek, 18.15 uur Heinkenszand en 18.25 uur Lewedorp. De bus gaat rond 21.15 uur terug naar Borsele. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Manager Peter Markusse van Taxicentrale Renes- se (TCR) vindt het spijtig dat een aantal carnavalsvierders zaterdag nacht in 's-Heerenhoek (Paerehat) de bus naar Goes of Middelburg heeft gemist, zoals eerder gemeld. Maar het betrof volgens hem een incident. Het was wel zo razend- druk dat TCR later extra busritten heeft moeten maken. De bussen naar Goes, Middelburg en door de Zak van Zuid-Beveland naar 's-Gravenpolder hebben, ver klaart Markusse, normaal gereden. Een verschil met andere jaren was dat de bus naar 's-Gravenpolder vanaf een andere plek (bij café He- leen op de Kuijpersdijk) vertrok dan de bussen naar Middelburg en Goes. De laatste reden om de hoek van de café's aan de Bierdulve (He renstraat), vanaf het tankstation aan de Cingeldijk. „We hebben dat gedaan", vertelt TCR-manager Markusse, „omdat op de Kuijpersdijk weinig ruimte is. Er rijden die dagen ook veel taxi's. Een ongeluk lag op de loer." Er stonden volgens hem verwij zingsborden naar de haltes. „Het blijft desondanks vervelend dat en kele reizigers tussen wal en schip zijn gevallen." TCR heeft op de car navalsdagen in Paerehat ruim vijf tienhonderd passagiers vervoerd. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Dé toegangsweg tot Heinkenszand, het Clara's Pad, dreigt vooral voor fietsers onveili ger te worden, als de nieuwe afslag van het Clara's Pad naar de Gul- denroedestraat (naar de wijk Over de Dijk) wordt uitgevoerd zoals de gemeente Borsele voor ogen staat. De dorpsraad Heinkenszand heeft daarom Veilig Verkeer Nederland gevraagd naar het ontwerp van de afslag te kijken. Dit is gebeurd in overleg met Borsele. In het gemeentelijke plan gaat het Clara's Pad straks in één vloeiende beweging over in de Guldenroede- straat. In het Clara's Pad naar het 'oude' Heinkenszand komt een lichte kromming met een verkeers plateau. Verkeer van en naar de Guldenroedestraat krijgt voorrang op het Clara's Pad. De gemeente Borsele heeft voorlo pig dit ontwerp gekozen om 'een hele snelle doorstroming' te krij gen vanaf de Drieweg (de hoofd weg langs Heinkenszand) via het Clara's Pad naar de Guldenroede straat. „Anders kunnen er opstop pingen op de Drieweg ontstaan", legt wethouder Marga Vermue uit, „en dat wil niemand." De dorpsraad Heinkenszand heeft het ontwerp bekeken en is er niet gerust op. „Fietsers op het Clara's Pad - en dat zijn er veel - krijgen er een oversteek bij", zegt secreta ris Chris Bevelander. „Dat geeft een extra risico, zeker omdat fiet sers bij de nieuwe afslag een stukje moeten omrijden. Het is maar de vraag of ze dat ook doen, wat het nog gevaarlijker maakt." Veilig Verkeer Nederland kijkt nu naar het ontwerp. De gemeente Borsele zegt het advies serieus te nemen. De uitvoering is na de zo mer gepland. Een opknapbeurt van het hele Clara's Pad staat op de rol, maar daarvoor is voorlopig geen geld beschikbaar. De dorpsraad van Heinkenszand j heeft bedenkingen bij het ont- a werp van de nieuwe afslag het Clara's Pad. De raaó^^^^M WN nu om advies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46