Eindelijk groen licht voor Markt Miep van Son-de Kerf eeuwelinge Jurry Terneuzen b.v. Afpersers krijgen flinke geldboete Omvorming grasveld tot ontmoetingsplek in Aardenburg. Burgemeester Mulder brengt bloemen bij 100-jarige inwoonster. Hulst verbiedt feestjes in Heikants dorpshuis Vuilnisman Koos komt naar Hulster scholen Aardenburg zamelt geld in voor 'Heikant' 'Bebloeming' centrum kost Hulst 15.000 euro projektinrichting, kantoormeubilair Q j Z PZC Woensdag 6 februari 2008 25 door Frank van Cooten AARDENBURC - Na twintig jaar plannenmakerij en discussie is het eindelijk zo ver. De Markt in Aar denburg wordt heringericht. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis besloot gisteren in de we kelijkse vergadering door te gaan met dit plan. „Door het college is het licht op groen gezet voor de herinrich ting", lichtte wethouder Maria le Roy gisteren toe. „De teneur van de reacties op de presentatie van het aangepaste plan op 24 januari was overwegend positief Mede op basis van deze reacties hebben we besloten door te gaan met het plan." Voor de gemeente Sluis is het ook nu of nooit, benadrukte Le Roy. Naast het veilig stellen van een toe gezegd Europees subsidiebedrag van 340.000 euro heeft de gemeen te jaren geleden de verplichting op zich genomen ook de Markt aan te pakken. De Markt is onderdeel van een groter geheel om Aarden burg meer cachet te geven. De Markt van Aardenburg wordt omgetoverd van een veredeld gras veld tot een natuurstenen plein en een licht verhoogd podium bij de vijver. Het gehele terrein is rolstol- De Markt in Aardenburg wordt heringericht. Het dagelijks ge meentebestuur van Sluis hakte gisteren na twintig jaar discussie de knoop door. vriendelijk en de muziekkiosk neemt op uitdrukkelijk verzoek van veel Aardenburgers een be langrijke plaats in. Het op een speelse manier gebrui ken van klassieke en nostalgische materialen benadrukt het cultuur historische karakter van de kikker- stad. „We streven naar een zo goed mo gelijke afstemming van gebruiksge mak en nostalgie", benadrukte Le Roy tijdens de presentatie van het aangepaste plan. Het oorspronkelijke plan viel tij dens de eerste presentatie op 18 de cember vorig jaar niet goed bij de inwoners. De grootste bezwaren, de sterk doorgevoerde Romeinse materia len en het gebouw, zijn uit het plan gehaald. Het aangepaste ontwerp van ad viesbureau SpellerCo Meerding be helst in grote lijnen een plein van natuursteen en een veertig centi meter verhoogd podium. Een lo per verbindt de verschillende ele menten. De bedoeling is nog voor de zomer met de klus te starten. GOES - Het Haagse gerechtshof heeft gisteren in hoger beroep een 54-jarige Goesenaar en zijn 48-jari- ge partner uit Nieuwdorp wegens afpersing veroordeeld tot een boe te van 2500 euro. Ook kregen zij een voorwaardelij ke gevangenisstraf van een maand. Het duo kreeg in augustus via de milieustraat de vastgelopen com puter van een voormalige advo caat-generaal van de Hoge Raad in handen. Die had de pc met per soonlijke informatie op de stort plaats ingeleverd. Het lukte de vrouw om de computer weer aan de praat te krijgen. Vervolgens deed het tweetal de jurist het voor stel om zijn eigen pc weer terug te kopen. Zijn aanbod van vijfhon derd euro vonden zij echter veel te laag. „Zet er maar een nul achter", zou de man tegen de jurist hebben ge zegd. De politierechter veroordeel de de man eerder tot een werk straf van tachtig uur, de vrouw kreeg veertig uur. De twee gingen in hoger beroep omdat zij de jurist nooit met openbaarmaking van de gegevens zouden hebben afge perst. Het gerechtshof dacht daar dus an ders over. door Harold de Puysseleijr HULST - De fraaie bloemenboog aan de voordeur van haar apparte ment op het terrein van De Blaau- we Hoeve in Hulst verraadt dat er iets bijzonders aan de hand is. Dat is ook zo, want Miep van Son-de Kerf vierde gisteren haar honderd ste verjaardag. Naast felicitaties van hare majesteit en de commis saris van de koningin kwam ook burgemeester Jan-Frans Mulder 'Als je een hoop trubbels hebt gehad, kun je nooit zo oud worden' van de gemeente Hulst langs met een bos bloemen. Miep van Son-de Kerf werd gebo ren in Sint Jansteen en verhuisde na haar huwelijk naar Hulst. Met haar man bouwde ze een gezin van vijf kinderen op, met inmid dels twaalf kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. Een bijzonder recept om zo oud te worden, heeft Miep niet. „Dat gaat vanzelf Ik heb een heel gelukkig le ven gehad met een aardige man en Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst overhandigt een mooie bos bloemen aan mevrouw Miep van Son-De Kerf ter gelegenheid van haar honderdste verjaardag. foto Peter Nicolai lieve kinderen die goed voor me gezond en nog altijd goed bij de een hele serie boeken. Als je die ge- zorgen. Als je een hoop trubbels tijd. Haar favoriete tijdverdrijf is le- lezen hebt, kun je ze na drie jaar hebt, kun je nooit zo oud wor- zen. „Dat doe ik erg graag en veel. gemakkelijk nog eens een keertje den." Miep is lichamelijk nog goed Vooral van Agatha Christie heb ik lezen." HEIKANT - Hulst geeft geen toe stemming voor het vieren van een verjaardag en huwelijksjubileum in 't Heike in Heikant. Voor zulke feesten wordt geen ontheffing ver leend in het kader van de paracom- mercie. Ontheffingen worden wel verleend voor uitvaartbijeenkom- sten, afscheids- of jubileumfeesten van medewerkers van 't Heike of heel bijzondere incidentele plaatse lijke gebeurtenissen. HULST - Koos de Vuilnisman (ofte wel 'klimaatkomiek' Theodoor Braaksma) wil dit jaar de basis scholen in de gemeente Hulst be zoeken om hen op een ludieke ma nier te laten zien wat er met ons af val gebeurt. Koos komt met een vuilniswagen naar school, duikt in de prullen bak van de klas en doet onder meer een afvalquiz. De gemeente peilt de interesse van de scholen. AARDENBURG - Carlo Ultee uit Aar denburg haalde tijdens de stoet in Uulehat 372,04 euro op als bijdrage in het brandfonds voor de gedu peerde wagenbouwers. In Heikant verbrandde vorige week een groot aantal carnavalswagens. Ultee was verkleed als 'collectant voor Heikant'. De verzegelde col lectebus werd in aanwezigheid van Eric de Cocq, voorzitter van de Nachtuuln, geopend. HULST - Het ophangen van bloe menmandjes in de Hulster binnen stad en het onderhoud kost de ge meente Hulst komend jaar zo'n vijftienduizend euro. Het 'bebloemen' van de binnen stad is onderdeel van het gemeen telijk Toeristisch Ontwikkelings plan (TOP). De afgelopen twee jaar gaf Hulst 35.000 euro subsidie aan de Stichting Bezoekersmanage- ment voor de bloemen. Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl HOFLEVERANCIER m C mmimr A mwm&m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29