Zeeland ook knokken voor hun geld Boete ongeluk Hoek Terneuzen koopt Vliegende Hollander niet Cultuurprijs schouderklopje kunstenaars Executieverkoop Belastingdienst keuze in trouwpakken! STEÜTEL Camper gaat in vlammen op in Breskens PZC Woensdag 6 februari 2008 123 Veldwachter Johannes Zwartelé had geen moeite met poseren voor de camera. se Johannes Zwartelé vanaf 1858 bijna veertig jaar in het katholieke Sint-Jansteen, nadat hij eerst bij de marechaussee (rijkspolitie) was ge weest in IJzendijke. Ondanks een jaarwedde van slechts 250 gulden was het veldwachtersambt aantrek kelijk genoeg om de kazerne te ver laten. Want er stond meer vrijheid en vooral een eigen woning tegen over. Voor zijn verhaal over de Overslag- se veldwachter heeft Kort niet al te veel speurwerk moeten verrich ten. Het stond in 1934 bij diens af scheid in de Ter Neuzensche Cou rant. Maar Kort trekt nadrukkelijk lij nen naar het heden en schetst bo vendien de omstandigheden uit die tijd. Als voorbeeld noemt hij de gevaren waar veldwachters aan werden blootgesteld: de voorgan ger van de Overslagse veldwachter Van Rooijen werd door een Bel gische arbeider zodanig mishan deld dat hij aan zijn verwondin gen bezweek. Recent bezoek aan het Oostburgse archief leverde zo veel historisch materiaal op dat Kort een 32 pagina's tellend artikel heeft geschreven over de regionale veldwachterij. Het verschijnt in april in het Jaarboek van de Heem kundige Kring West-Zeeuws-Vlaanderen. TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen gaan niet in op het aanbod van de eigenaar van Captain's Corner om een repli ca van het schip de Vliegende Hol lander aan te kopen. Het college volgt daarmee het advies van het Platform Kunst en Cultuur Terneu zen. De Vliegende Hollander kan best hetzelfde type schip geweest zijn als het oude model van het zeeschip in de winkel voor scheepsbenodigdheden. „Het is echt een heel mooi model", zegt wethouder Jaap Bos. „Maar als je dat koopt en het tentoon wilt stel len, moet je ook heel ver gaan en er van alles omheen bouwen. We hebben besloten dat niet te doen." TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen stelt een gemeentelijke cul tuurprijs in. Het Platform Kunst en Cultuur werkt daar op dit mo ment een voorstel voor uit. Het in stellen van een cultuurprijs is één van de activiteiten uit de gemeen telijke cultuurnota. Vóór de ge meentelijke herindeling had de toenmalige gemeente Axel al een cultuurprijs. „Zo'n cultuurprijs is een goed middel om jonge kunste naars te stimuleren", zegt wethou der Jaap Bos. „Maar hiermee kun nen we ook gevestigde kunste naars een schouderklopje geven." Op donderdag 7 februari 2008 om 9.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De ver koop komt voor rekening van: M. Hirtz. Te koop wordt aangeboden: personen auto Volkswagen Golf CL 44, kleur zwart, kenteken; DR-TD-88 (1992). De plaats van de verkoop is te: Sas van Gent, Beneluxstraat 56. Bezichtiging een kwartier voor de verkoop. Geen opgeld, contante betaling. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst Zuidwestkantoor Terneuzen Rosegracht 1. Voor inlichtingen tel.: 0115 - 681436 06.18.60.84.19 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Kantonrechter Cees Kool heeft gisteren een 29-jarige Terneuzenaar veroordeeld tot 750 euro boete en een voorwaardelijke rijontzegging van drie maanden voor het veroorzaken van een on- r geluk met drie gewonden op de Hoekseweg in Hoek. I Onduidelijk bleef of de man zich L aan de maximumsnelheid van E, tachtig kilometer per uur had ge houden, maar zeker is dat hij op it juli vorig jaar in volle vaart achter op een stilstaande automobiliste knalde. Zij wilde links afslaan naar Wulpenbek. De Zeeuws-Vlaming toonde in de rechtszaal berouw. „Ik was afgeleid door mijn kind, dat zat te huilen. Ik keek daarom naar de achter bank en daarna volgde de klap. Ik ben blij dat het nu met de drie be trokkenen weer goed gaat." BRESKENS - Een camper van een Duits echtpaar is gisteren tegen de avond volledig uitgebrand. De Duitsers waren net gearriveerd op camping Schoneveld bij Breskens toen ze rook onder de motorkap vandaan zagen komen. Bij het ope nen van de kap sloegen de vlammen er onderuit. De brandweer werd direct gebeld, maar kon de camper niet meer red den. Ook al omdat de inhoud twee gasflessen, die door een veilig heidspropje niet ontploften, het vuur aanwakkerde. Het zes jaar oude voertuig ging volledig verlo ren. Doordat de camper een eindje van andere recreatieverblijven vandaan stond en de wind gunstig was, lever de de brand geen gevaar voor de omgeving op. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27