P> J Schouwse duinen zijn flink verjongd Verdeling van taken Vlissingen bekend Na elf jaar de laatste ronde i; Nieuw college Vlissingen heeft nog geen standpunt over ziekenhuis Staatsbosbeheer brengt dynamiek terug in duingebied. PvdA-wethouders en burgemeester krijgen zwaarste portefeuilles. Kinderen aan de slag op kinderboerderij Vespervieringen in de Cenealogiewerkgroep Maria Magdalenakerk bijeen in Vlissingen Studenten Hogeschool Camper uitgebrand op houden kunstveiling Breskense camping Carnavalsprins van het Hanzehad neemt afscheid. EO zoekt kandidaten voor quiz koningshuis 22 Woensdag 6 februari 2008 PZC W U2 ■v, V»!- .V. - - •r -V. ar - Rond de Meeuwenduinen is nieuwe afrastering geplaatst. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans WESTENSCHOUWEN - Er is geplagd, er is struikgewas van duindoorn, wilg en berk weggehaald en er zijn vier 'inkepingen' gemaakt in het dennenbos pal achter de duinenrij van Westerschouwen. Het Li- fe-duinherstelproject - met als doel verjonging van het duinge bied - is afgerond. De natuur mag de rest doen. Het ambitieuze karwei - een mil joenenproject dat mede dankzij Europees subsidiegeld mogelijk was - ging in 2006 van start met het plaggen van het duingebied tussen camping De Duinhoeve en (zweef)vliegveld Haamstede. Bos wachter Dirk Fluijt van gebiedsbe- heerder Staatsbosbeheer: „Ons doel was om daar de openheid in het gebied terug te brengen." Geen sinecure want door luchtver vuiling was de van oorsprong schrale bodem heel voedselrijk ge worden en raakte het gebied ver ruigd. Alles bij elkaar is vier hecta re aan duingebied en vroongron- 1*5 Het Life-duinherstelproject in de Kop van Schouwen is afgerond. Grazers moeten het weer open en kaal gemaakte duingebied open houden. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - Het nieuwe Vlissing- se college van B en W heeft in zijn eerste bijeenkomst gisteren nog niet gesproken over de ziekenhuis kwestie. Door de volle agenda komt het onderwerp volgende week pas aan bod. De Lokale Partij Vlissingen stelde maandag een vraag over de zaak. De partij wil zich inzetten voor het behoud van een volwaardig zie kenhuis in Vlissingen en vroeg het college zich hiervoor in te span nen. B en W hebben echter nog geen standpunt geformuleerd. De LPV noemt het argument dat schaalvergroting zorgt voor een be tere kwaliteit in de gezondheids zorg, 'pure volksverlakkerij'. De partij vraagt het Vlissingse zieken huis niet samen te gaan met dat in Goes. De vraag of Vlissingen meebetaalt den geplagd en werd overdadig struweel gerooid. Grazers als Shet- landpony's en Hereford-runderen worden ingezet om het nu weer open gebied open te houden. Fluijt: „En door je kudde te vergro ten of te verkleinen kun je dat pro ces sturen. We hebben ook be wust wat ruigte laten staan zodat als er voedselschaarste dreigt voor de grazers deze vanzelf aan de ruig te beginnen te vreten." In het meest westelijke duinge bied, de Meeuwenduinen, worden Shetlandpony's ingezet om het ge bied meer open te maken. Rond de Meeuwenduinen is een nieuwe afrastering geplaatst en het is de bedoeling dat de afrastering die de Meeuwenduinen van de Zeepedui- nen scheidt, weggehaald wordt. Zo ontstaat een groot graasgebied van zeshonderd hectare. Idee er achter is dat als het gebied flink kaal is het zand weer gaat verstui ven. Dezelfde gedachte zit achter het maken van 'inkepingen' in het dennenbos. In vier natuurlijke duinvalleien die haaks op de kust lijn liggen is struweel weggehaald en zijn tweehonderd dennen ge kapt. „Het is de bedoeling dat het zand gaat verstuiven en de duinen in beweging komen. En dat zie je ook gebeuren", verklaart Fluijt. Hij benadrukt dat door de inkepingen de veiligheid van het achterliggen de gebied niet in gevaar komt. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - De portefeuilleverde ling van het nieuwe college van burgemeester en wethouders van -Vlissingen is rond. De twee PvdA- wethouders, Frans Prins en Piet Polderman, krijgen de zwaarste ta ken. Ook burgemeester Wim Dijkstra gaat inhoudelijk veel voor Vlissingen doen. Eén van de belangrijkste taken die de burgemeester krijgt, is perso neel en organisatie. Na de crisis in juli vorig jaar waarbij twaalf amb tenaren naar huis werden ge stuurd en na negen dagen moch ten terugkomen, is het vertrouwen van de ambtenaren in het bestuur sterk afgenomen. Dijkstra zal het vertrouwen van het personeel moeten terugwinnen. Daarnaast gaat de burgemeester over alge meen bestuur, communicatie, vei ligheid, burgerparticipatie en het imago van de stad. Dat de burgemeester ook een in houdelijke functie krijgt, is opval lend. De meeste gemeenten kie zen er voor om de burgemeester al leen de wettelijke taken op het ge bied van openbare orde en veilig heid te laten uitvoeren. Omdat hij benoemd is, en niet gekozen, is het moeilijker om hem politiek ter verantwoording te roepen. Wet houder Frans Prins heeft de porte feuille sociale zaken, volksgezond heid, sport en onderwijs. Ook is hij eerste loco-burgemeester. Hier heeft hij al ervaring mee opgedaan in Lisse, waar hij acht jaar wethou der en vier jaar loco-burgemeester was. Piet Polderman is verant- De portefeuilles van het Vlissings college zijn verdeeld. Burgemees ter Dijkstra en de PvdA-wethou ders Prins en Polderman krijgen de zwaarste taken. MIDDELBURG - Kinderen kunnen vandaag tussen 13.30 en 15.00 uur werken op Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. Bij deze activiteit leren de kinde ren omgaan met gereedschap en het verzorgen van dieren. Ze ma ken samen met de medewerkers de hokken en de weides schoon. Na het schoonmaken worden de dieren, als er nog tijd over is, ge voerd. GOES - In de Grote Kerk of Maria Magdalenakerk in Goes is zondag een vesperdienst. De vesper van dit weekeinde is een korte dienst waarbij de nadruk ligt op bezin ning door zang, gebed en stilte. In de veertig dagen voor pasen is er elke zondag zo'n viering in de Grote Kerk. Kees van Eersel ver zorgt het orgelspel. De vesperdien sten beginnen elke keer om 17.00 uur. MIDDELBURG - Een groepje commu nicatiestudenten van de Hoge school Zeeland houdt morgen een kunstveiling in café De Herberg aan de Markt in Middelburg. Tijdens deze veiling worden kunst werken, gemaakt door verstande lijk gehandicapten van de stich ting De Kunstvlieg, verkocht. De kunstveiling begint om 19.00 BRESKENS - Een camper van een Duits echtpaar is gisteren tegen de avond volledig uitgebrand. De Duitsers waren net gearriveerd op camping Schoneveld bij Bres- kens toen ze rook onder de motor kap vandaan zagen komen. Bij het openen van de kap sloegen de vlammen er onderuit. De brand weer werd direct gebeld, maar kon de camper niet meer redden. aan het second opinion-onder- zoek van de twee andere Walcher- se gemeenten Middelburg en Veere naar de verschillende alter natieven voor een ziekenhuis staat ook op de agenda van volgende week. Dit onderzoek moet het eer dere onderzoek van de werkgroep nieuwbouw ziekenhuis Zeeland corrigeren en aanvullen. De conclusie van die studie - uitge voerd onder leiding van voormalig financieel directeur Olav Bouhuys van de Oosterscheldeziekenhuizen - was een uitbreiding van het hui dige ziekenhuis in Goes tot een hoofdziekenhuis, en een nieuw te bouwen kleiner ziekenhuis in de Mortiere in Middelburg. Middel burg en Veere vinden dat niet goed is gekeken naar andere moge lijkheden, zoals een hoofdlocatie in Middelburg en verbouw van het Goese ziekenhuis. door Willem van Dam GOES - Proost prins, daar ga je! En daar ging prins Lex. Gisteren maakte prins Lex de Eer ste van het Hanzehat zijn laatste rondje. Want in het Goese carna valswereldje gelden ijzeren wet ten: een prins die elf jaar aan het bewind is, dient op te krassen. En zodoende zit de carrière van de carnavalsprins er op. Van je holala, van je tralala. In café Baarends, het stamlokaal van de stichting Arti Carnaval, heerst grote vrolijkheid. Het uitge laten gezelschap dat rond de tap sa mendromt, heeft gretig in de ver kleedkist gegraaid. De een heeft zich in een clownspak gestoken, een ander speelt voor haas, uit het toilet verschijnt een Tovenaar van Oz, een mevrouw in een zwart heksengewaad doopt een koekje in de koffie. Prins Lex (in het dagelijks leven Lex Daniels) beziet het vanboven een biertje met een geamuseerde blik. Hij heeft er, bekent hij, wel een beetje tegenop gezien, tegen zijn afscheid. Maar aan de andere kant: het werd eerlijk gezegd wel tijd. Een carnavalsprins leidt een zwaar bestaan. Dat brak hem eer der deze week nog lelijk op. Hij sukkelt al geruime tijd met zijn en kel en daarom beëindigde hij maandag de dweilroute met gehan dicapten noodgedwongen in een rolstoel. En in geestelijk opzicht is het ook zwaar, hè. Je moet het bal openen en afsluiten, je moet de prijzen uitreiken en je moet de sleutel van de burgemeester in ont vangst nemen. Dus: niet te veel Een aangeschoten prins met een steek overdwars op het hoofd is geen gezicht drinken. Als hij alles zou nuttigen wat hem wordt aangeboden... Daarom neemt hij nogal eens een Spaatje tussendoor; een aangescho ten prins met een steek overdwars op het hoofd geplaatst is immers géén gezicht. woordelijk voor wonen, ruimtelij ke ordening, milieu, havens, stads vernieuwing en monumenten. In Amsterdam deed hij als wethou der en stadsregisseur al grote pro jecten. WD-wethouder Jacques Suurmond ontfermt zich over financiën en grondbeleid. Hij ging als gedeputeerde vier jaar lang over financiën. Daarvoor was hij fi nancieel ambtenaar bij verschillen de gemeenten. Wethouder Rob van Dooren (Lokale Partij Vlissin gen) houdt zich bezig met verkeer, afval, groenbeheer, economische zaken en cultuur. Het college heeft er bewust voor gekozen de ver schillende projecten (zoals het Scheldekwartier, de kenniswerf en de sportboulevard) en de Vlissing se wijken niet onderling te verde len. De leden van het college gaan, waar beleidsterreinen elkaar ra ken, samenwerken. Polderman en Suurmond krijgen bijvoorbeeld al lebei te maken met het Scheldeter- VLISSINGEN - De Genealogiewerk groep van de computerclub HCC- Zeeland houdt morgen een open bare bijeenkomst in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogel- weg in Vlissingen. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Zowel beginnende als gevorderde stamboomonderzoekers kunnen er met behulp van computerpro gramma's aan de slag. ZIERIKZEE - De EO zoekt Zeeuwse kandidaten voor een quiz over het koningshuis. In de eerste zes voor rondes strijden kandidaten uit de zelfde provincie onderling. Daarna treden de provinciewinnaars tegen elkaar aan. De finalist moet het op nemen tegen de winnaar uit de ronde van professionele royaltydes kundigen. Opgeven kan via de site www.skyhightv.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24