Zorgstroom sluit opvang Trekpaard verdwijnt van strand Nurses on Tour vertellen over Ghana 21 Scholieren delen bekeuringen uit Veere spekt de voedselbank -CHEREIS 30 en 31 27 Kwart miljoen verlies op tijdelijke huisvesting van zieken en ouderen. Afstand van Zoutelande naar Dishoek te kort voor vuilophaaldienst. Project wordt stichting en zet de strijd tegen malaria voort. H zeeüwsë ggzpt* Ditty Tholenaar bouwt hele decors met zijn vier miljoen legosteentjes Industrie bedreigt grootste broedplek lepelaars in Zeeland Woensdag 6 februari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De tijdelijke opvang voor mensen tussen thuis en zie kenhuis of verzorgingshuis in Mid delburg-Zuid gaat na ruim drie jaar weer dicht. Zorgstroom kan de opvang niet meer betalen. De opvang sluit op 1 april. De men sen die nu even in de twee appar tementen in Parkstate verblijven, hoeven niet weg. Zij mogen er zo lang blijven als nodig is. Ook bij de plaatsing van nieuwe tijdelijke bewoners wordt rekening gehou den met de termijn tot april. Zorgstroom heeft drie locaties waar tijdelijke opvang wordt aange boden aan mensen die enkele da gen of weken niet thuis kunnen wonen. In de Vlissingse wijk Paau- wenburg zijn vijf appartementen beschikbaar, in de Middelburgse wijk Dauwendaele vier opvang plaatsen en dus twee in Parkstate in de Magistraatwijk in Middel burg. Volgens directeur Leon Phernam- bucq lijdt Zorgstroom per jaar een kwart miljoen euro verlies op de elf tijdelijke opvangplaatsen. „Dat was ook wat we vooraf hadden verwacht", bekent hij. „We heb ben ons niet verkeken op het pro ject, maar soms moet je iets doen voor de gemeenschap en dan mag het iets kosten. We konden het ons permitteren daar extra geld aan uit te geven. Maar die tijd is voorbij. Gezien onze financiële re sultaten, kunnen we dat niet meer dragen." Zorgstroom heeft vorig jaar een verlies geleden van drie miljoen euro. Voor dit jaar ver toont de begroting al een gat van twee miljoen euro. De twee appartementen zijn vrij wel voortdurend bezet. De vraag is wel groot, erkent Phernambucq, maar de kosten zijn nog groter. „Wij hebben 24 uur per dag hulp verleners aanwezig in de tijdelijke opvang. We krijgen echter alleen een vergoeding voor de daadwerke lijk verleende hulp. Dat betekent dat als een nachtzuster alleen twee Op 1 april gaat de tijdelijke op- vang in de Middelburgse Magis traatwijk dicht. Zorgstroom over weegt de soortgelijke opvang in Vlissingen uit te breiden. keer iemand naar het toilet heeft gebracht, we voor die minuten be taald krijgen en niet voor de rest van de nacht." Dat maakt het onmogelijk de klein ste van de tijdelijke opvangen voort te zetten. „Het is goedkoper om meer plaatsen op dezelfde loca tie te maken. We gaan daarom overleggen met l'Escaut, van wie we de tijdelijke opvang in Vlissin gen huren, om daar meer apparte menten te huren. Als er meer men sen verblijven, wordt de nachtzorg relatief goedkoper. En we kunnen de appartementen gaan gebruiken die vrijkomen in het tijdelijke ver zorgingshuis aan de Koudekerkse- weg in Middelburg. Daar hebben we toch al verzorging in huis, dus dat is ook goedkoper dan de klein schaligheid in Parkstate." DISHOEK - De Belgische trekpaar denstichting Jut en Aer ziet er geen brood meer in een vuilop haaldienst te onderhouden op het strand tussen Dishoek en Zoute lande. In plaats van trekpaarden worden dit jaar weer motorvoer tuigen ingezet om strandafval af te voeren. Bewoners van de strandhuisjes konden vorige zomer rustig blij ven slapen wanneer in de vroege uren het afval werd opgehaald. Want dat gebeurde vrijwel geruis loos, met twee trekpaarden en een wagen. Het was een proef En die krijgt geen vervolg. De SSW kijkt er tevreden op te rug. Maar menner Willy Mertens van de trekpaardenstichting uit het Belgische Wuustwezel ervoer dat het traject Dishoek-Zoutelande te kort is om er drie keer per week voor heen en weer te reizen. Hij eiste dat het traject tot aan Westka- pelle zou worden uitgebreid. De Stichting Strandexploitatie Wal cheren vond dat nog te weinig er varing was opgedaan om daar nu al meteen aan tegemoet te komen. MIDDELBURG - Scholieren van de Vossenburch in Middelburg heb ben gisteren vijf bekeuringen uitge deeld aan hardrijders. In het kader van de campagne Gewoon 30 con troleerden ze hoe hard automobi listen in de buurt van hun school rijden. Binnen een uur deelden ze bovenop de bekeuringen ook twin tig groene kaarten (voor goed ge drag) en zestien gele kaarten (voor randgevallen) uit. VEERE - De Voedselbank Walche ren krijgt alsnog weer 4000 euro subsidie van de gemeente Veere. Dat was niet de bedoeling. Veere vindt dat de voedselbank zoetjes aan de eigen boontjes moet kun nen doppen. En dat de bijstands uitkeringen voor de armen vol doende zijn om in dagelijkse le vensbehoeften te voorzien. Aan de andere kant concluderen B en W dat de voedselbank in een behoef te voorziet. Bovendien, Vlissingen en Middelburg subsidiëren ook. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - De stichting Nurses on Tour, opgericht door vier stu denten verpleegkunde van Hoge school Zeeland, houdt op maan dag 11 februari een voorlichtings avond. De verpleegkundigen vertellen over hun ervaringen in Afrika en over de toekomstplannen van de stichting. Nurses on Tour zet zich in voor de strijd tegen malaria. De studenten (Chantal Sterken- burg, Leroy de Priester, Joyce van Dullemen en Lisette Pleijte) liepen vorig jaar stage in een ziekenhuis in Bolgatanga, in het noorden van Ghana. Hier zagen ze dat malaria dagelijks slachtoffers veroorzaakt, vooral onder zwangere vrouwen en jonge kinderen. Daarom besloten ze een project op te starten. Ze deelden muskie tennetten uit in dorpen waar geen gezondheidszorg is. Ook gaven ze voorlichting. Door financiële steun van kennissen, scholen, ker ken en bedrijven kon het project uitgroeien tot een stichting. Inmid dels zijn drie andere hbo-v studen ten in Ghana om het werk van de stichting voort te zetten. De informatieavond vindt dus plaats op maandag 11 februari. De bijeenkomst in het Atrium van de Hogeschool Zeeland aan de Edisonweg 4 in Vlissingen, begint om 19.00 uur. www.nursesontour.com- Tip? redactie@pzc.nl Vol spanning surfte die chef on der werktijd naar filmpjes uit zijn dorp op videosite YouTube. De titel van die ene videoclip trok in het bijzonder zijn aan dacht. „In zee bij Ritthem....Dit- ty", luidde de omschrijving van het derde filmpje in de zoekresul taten van de website. Ook het 'screenshot' van het filmpje, een kalme zee in de namiddag, zag er veelbelovend uit. Terwijl de computer zijn best deed om het filmpje te laden, speculeerden toe gestroomde collega's over het ui terlijk van Ditty. Hoe oud zou ze zijnEn wat zou Ditty aan hebben? De zoete droom bleek bij het eerste beeld al bedrog. Dit ty bleek een zwarte merrie. Conny van Koeveringe (r) verzorgt de heer Boogaard in de tijdelijke opvang van Zorgstroom in Middelburg-Zuid. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23