'Joran praat met OM van Aruba' Counting Crows op derde editie Concert at Sea Hardglazen deuren 1 Nieuwe plaag: kopen op naam van een ander 4 en 5 Scheiden is een markt geworden 10 en 11 Zeeuws-Vlaanderen vindt verkenning voor- en nadelen te beperkt. 02 Hella Haasse neemt haar eigen virtuele museum in gebruik Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd Ondernemer Morgen waarschijnlijk ontmoeting op Nederlandse bodem. Wisselend succes bij bestrijden hondenpoep Glashandel 1 MELIESTE Word ook abonnee! HET WEER: Geregeld zon Woensdag 6 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 31 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Toch waterschapsfusie door Ben Jansen MIDDELBURG - Fusie van de twee Zeeuwse waterschappen levert ge noeg voordelen op. Het dagelijks provinciebestuur wil er daarom mee doorgaan. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen reageert teleur gesteld. Een verkenning van voor- en nade len van de samenvoeging geeft te zien dat een robuustere organisa tie ontstaat, die de uitdagingen van de toekomst op het gebied van waterbeheer, waterkeringen en klimaatveranderingen beter aan kan. Zo'n opzet levert jaarlijks een besparing van zeker 4 miljoen euro op. Voordat het dagelijks pro vinciebestuur het fusieoverleg met de waterschappen Zeeuwse Eilan den en Zeeuws-Vlaanderen opent, legt het de verkenning voor aan Provinciale Staten. Nadat vorige maand duidelijk werd wat de resultaten van de ver kenning zouden zijn, ontstond eni ge beroering in Zeeuws-Vlaande ren. Het onderzoek was niet diep gaand genoeg, vonden het water schap en de gemeenten. Gedeputeerde Frans Hamelink wees er gisteren op dat het dage lijks provinciebestuur liever ook dieper was ingegaan op varianten voor een mogelijke toekomstige or ganisatie. „Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen voelde daar niet voor. En toen bleek waar de verkenning op uit zou draaien, heeft de Zeeuws-Vlaamse delega tie niet meer meegedaan aan het overleg. Ik vind die opstelling jam mer." Hamelink gaat er wel van uit dat het waterschap Zeeuws- Vlaanderen constructief meedoet aan de voortgezette fitsiebesprekin- gen als de Staten van Zeeland de opvattingen van het dagelijks pro vinciebestuur delen. Een fusie van de Zeeuwse water schappen leidt volgens het dage lijks provinciebestuur tot een ro buuste en beter op de toekomst voorbereide organisatie. Dat is nog maar de vraag, laat waarnemend dijkgraaf Conny Al- mekinders weten. „We zullen ons beraden op de opvattingen van de Staten." Hij kan zich overigens niet voorstellen dat de Staten het rapport over de voor- en nadelen van de fusie zullen onderschrij ven. „Veel te beperkt", is zijn oor deel. Maar het waterschap Zeeuws- Vlaanderen was toch tegen - een diepgaander onderzoek? Almekin- ders: „De opzet was niet zorgvul dig genoeg." Het is de bedoeling dat de Staten vrijdag 14 maart over de toekomst van de waterschappen praten. pagina 9: Te Gast: samengaan of sa menwerken? AMSTERDAM - Met een druk op de knop opende Hella Haasse (m) gisteren in Amsterdam een aan haar gewijd virtueel museum. Op www.hellahaas- semuseum.nl staat vrijwel het hele persoonlijke archief van de grand old lady van de Nederlandse letterkunde. Op de site zijn familiefoto's, brieven, dagboekaantekeningen, manuscripten, boekfrag- menten, interviews en documentaires over Haas- fMili Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice 0800 - 0235444 DEN HAAG - Joran van der Sloot zal waarschijnlijk morgen spreken met het Arubaanse Openbaar Mi nisterie (OM). Dat gebeurt hoogst waarschijnlijk in Nederland. Dat liet zijn advocaat op Aruba, Ariean de Bie, gisteren weten. Van der Sloot gaf maandag aan dat hij beschikbaar is om opnieuw door de politie te worden ver hoord. „Vermoedelijk vindt dit ge sprek in Nederland plaats", aldus De Bie. De Tweede Kamer heeft geen enke le behoefte om zich rechtstreeks te mengen in de consternatie die is ontstaan door de uitzending van Peter R. de Vries over de verdwij ning van Natalee Holloway. Een verzoek van de PW om een spoeddebat over de kwestie is giste ren resoluut afgewezen. Volgens PW-Kamerlid Raymond de Roon heeft de veelbekeken reportage ge leid tot ongenoegen, woede en ver- SCHARENDIJKE - De Amerikaanse band Counting Crows treedt dit jaar op tijdens Concert at Sea. De andere acts zijn mede-organisator Blof Krezip, The Scene, I.O.S., Ste- vie Ann en Milow. Enkele arties ten spelen op een tweede podium, waar ook jong poptalent een kans krijgt. De avond voor het festival biedt Concert at Sea een speciaal programma voor campinggasten. Het festival op de Brouwersdam wordt zaterdag 28 juni voor de der de keer gehouden. pagina 29: festival investeert in pro grammering GOES - De strijd tegen honden poep levert in Zeeland wisselende resultaten op. Het uitdelen van boetes lijkt de meest adequate op lossing. Goes, Terneuzen en de stad Mid delburg melden successen, maar in Kapelle, dat al jaren verbeten strijdt tegen de hondendrol, lijken alle maatregelen tevergeefs. pagina 2: alleen boete lijkt drol te kunnen uitbannen Hondenpoep op straat is net zo strafbaar als wildplassen reageer op www.pzc.nl Gemeenten moeten meer vrouwen in de top aanstellen eens 46% aantal reacties: 465 54% se (90) te vinden. De schrijfster heeft ze zelf ter beschikking gesteld aan de makers van het mu seum, Machteld van Gelder en Sara Kolster. foto Evert Elzinga/ANP Jen Zeeland: 2,3,21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8 en 9; Economie: 12; Beurs: 14; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 29; Cultuur: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. warring onder het publiek. Hij wil de daarover debatteren met minis ter Ernst Hirsch Ballin van Justitie. De andere fracties vonden dat ech ter niet gepast. De Kamer moet zich volgens hen niet mengen in de verantwoordelijkheid van het Openbaar Ministerie (OM) in indi viduele zaken. „Het hoort hier niet, eerst moet het OM aan het werk", zei PvdA-Tweede Kamerlid Ton Heerts. pagina 4/5: ouders Joran 'bon hende' in Aruba pagina 5: Daury: ik heb geen boot vakkundige montage! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 I i I 8 II K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1