fZoetoowPdesiteof De Backer boycot wereldbeker Zieke Clijsters verlaat Tongeren Belgische topbiljarter wil niet voor paar cent wereld rondreizen. EIGEIU MONTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK WWW.DEVOORDELIGSTEKEUKEniSPECIALISTEM.niL PZC Woensdag 6 februari 2008 37 Peter de Backer: „Ik ben profspeler, behoor tot de top van de wereld, maar word afgescheept met een paar schamele centen." foto Willem Mieras Heeft u de sportfilms en -foto's ge zien op www.pzc.nl? Het mooiste sportmoment van de maand belonen we met een TomTom navigatiesys teem. Stuur dus uw videobeelden of foto's van recente sportevenementen in Zeeland naar ons op. Uitleg over hoe u video's en foto's op de site zet, staat op www.pzc.nl. TONCEREN - Lei Clijsters, de vader van ex-tennisster Kim, heeft zijn taken als trainer van de Belgische derdeklasser SK Tongeren defini tief neergelegd. Clijsters is ernstig ziek. De 51-jarige Belgische oud-profj in 1988 winnaar van de Gouden Schoen in België, tekende in okto ber een contract bij SK Tongeren. Clijsters liet zich in januari al tijde lijk vervangen, nadat zijn ziekte zich had geopenbaard. door Frits Bakker GOES - Het WK in Ecuador heeft hij laten schieten, omdat hij zoge naamd ziek was. En hij verscheen niet in Seoul voor het laatste toer nooi om de wereldbeker in 2007. Maar als Peter de Backer (41) aan het biljart verschijnt, is hij nog al tijd van wereldklasse. Dat liet hij in Sluiskil zien, waar de Belgische profspeler eerst Avei- ga en Forthomme uit het toernooi werkte en daarna pas bij de laatste acht sneuvelde met 3-2 tegen de Griek Polychronopoulos. En nog een sterker staaltje: in het Franse Strasbourg, temidden van de complete wereldtop, speelde De Backer de beste partij van alle maal: 50 caramboles in vijftien beurten. Het leverde hem voor één partijtje biljarten een attractie ve premie op (2800 euro), maar he laas zijn dat soort beloningen een uitzondering in het topbiljarten. Peter de Backer heeft de noodklok geluid: hij heeft in Sluiskil nog meegedaan, omdat het dicht bij huis is, maar zal dit jaar niet naar de wereldbekertoernooien in Se oul en Mexico reizen. „Het kost me meer geld dan dat het oplevert en dat wil ik mezelf niet meer aan doen", heeft hij zich voorgeno men. „Ik ben profspeler in een mondiale sport, behoor tot de top van de wereld, maar word afge scheept met een paar schamele centen. Daar pas ik in het vervolg voor. Ik speel niet meer in de we reldbeker." Hij is niet de eerste topper die er zo over denkt. Eddy Merckx, twee jaar geleden nog wereldkampioen en vorig jaar Europees kampioen, speelt ook alleen toernooien als hij zijn reis- en verblijfkosten te rugkrijgt. Dat geldt alleen voor spe lers uit de toptwaalf van de rang lijst. „Maar alleen als je alle toer nooien speelt, kom je in de top twaalf', beseft De Backer. „Ik ga ze nu niet meer meespelen, dus ik zal steeds verder wegzakken." De joviale Aalstenaar, die sinds vo rig jaar een relatie heeft met de Braziliaanse Deborah, heeft geen zin meer om zinloze financiële in spanningen te doen. „Ik blijf wel Peter de Backer, wereldtopper in het driebanden, gaat de wereldbekertoernooien boy cotten uit protest tegen de slechte betalingen. biljarten zoals ik altijd heb gedaan, maar reis niet meer de wereld rond voor die paar centen. Het zou goed zijn als meer spelers dat zouden doen. Ze hebben het prij zengeld met tien procent ver hoogd, dat is een schijntje vergele ken bij andere topsporters. Ik schat dat hooguit drie, vier spelers van biljarten kunnen leven, voor de rest moet er geld bij." Voor de competities, in Nederland bij Delta/Frans Bevers, in België, Spanje, Frankrijk en Portugal blijft De Backer beschikbaar. „Daardoor kan ik profbiljarter blijven." Het Zeeuwse avontuur bij Delta, waar mee hij zaterdag de derby tegen Buys Incasso (in de volksmond Delta 2) speelt, krijgt volgend jaar een vervolg. „Het is heel jammer dat Roland Forthomme er dan niet meer bij is", vindt De Backer. „Hij had me al eens verteld, dat er wat strubbe lingen waren. En dat hij bij een mooie aanbieding van buitenaf wel toe was aan een verandering. Dat is nu gebeurd, hoe jammer dat ook is, want Roland is een wereld topper" De Belg weet dat er dit weekeinde, als tijdens een dubbele speeldag, wordt gespoken over een vervan ger. „Ik neem aan dat we op hoog niveau willen blijven." De Spaanse topspeler Daniel San chez, die ook vorig jaar al in beeld was, staat open voor een nieuw ge sprek met Delta. Mg Ceciliaweg 4 Sint-Annaland Tel. 0166 - 653448 Amundsenweg 47 Goes Tel. 0113 -219770 Rechte nostalgische keukenopstelling, incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. Greeploze keukenopstelling met spoeleiland, incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. CBW-erkend Afbeeldingen kunnen afwijken, prijs- of zetfouten onder voorbehoud. Prijzen excl. verwijderingsbijdrage. 56200-164

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117