Sport Huntelaar moet Congres van Fifa beslist over nieuwe regel met beperking buitenlanders Paul Telussa richt ambities van hoofdklasser Hoek op topklasse 34 Woensdag 6 februari 2008 PZC Drie Zeeuwen van start op het NK Supersprint Ottmar Hitzfeld wordt coach van Zwitserland Afonso Alves heeft zijn visum en is klaar voor debuut in Engeland, Doffer bezorgt Belg liefst 137.000 euro Oliseh is in beeld als coach van Nigeria Jeremiasse Racing steviger aan kop Grieken op de valreep langs Tsjechië: 1-0 Ajax-spits heeft niets met tierelantijnen en dubbele scharen. Trainer speurt de markt van spelers af, maar wil zelf ook hogerop. W GOES - Drie Zeeuwse schaatsers hebben zich tijdens selectiewed strijden geplaatst voor het NK Su persprint, dat 17 februari op het kunstijs in Breda wordt afgewerkt. Niels Goverse (Kapelle) komt in ac tie bij de neo-senioren/senioren. Martje Wisse (Goes) rijdt in deze categorie bij de vrouwen en Anne- marie Pasveer (Arnemuiden) bij de C-juniores. Het NK Supersprint gaat over 2x100 en 2x300 meter. MUNCHEN - Ottmar Hitzfeld zet zijn loopbaan voort als bonds coach van Zwitserland. De oefen- meester van Bayern München neemt na het Europees kampioen schap van deze zomer de Zwitser se voetbalselectie onder zijn hoe de. „Ik ga ervanuit dat ik in de ko mende weken het contract zal on dertekenen in Zwitserland", liet hij gisteren weten. ZURICH - Sepp Blatter, voorzitter van de wereldbond Fifa, wil de in voering van de zogenaamde 6+5-regel doordrukken. Dat houdt in dat de clubs tijdens de wedstrij den ten minste zes spelers uit ei gen land moeten opstellen. Het congres van de Fifa neemt eind mei in Sydney een besluit over deze nieuwe regel. Blatter sprak er gisteren alvast zijn voor keur voor uit. „De afgelopen jaren hebben de clubs met de toename van buiten landers in hun team hun nationa le indentiteit verloren", stelt Blat ter. De Fifa-voorzitter vindt het voor de ontwikkeling van jonge spelers demotiverend dat ze bijna geen KNOKKE - De doffer Abraham heeft voor duivenliefhebber Filip Norman uit het Belgische Knokke een prijs van 137.000 euro gevlo gen. De duif won de Million Dol lar Race in Zuid-Afrika. Abraham vertrok vorig jaar, toen hij onge veer een maand oud was, vanuit Knokke naar het centrale hok in Sun City. Ondertussen is hij al ver kocht, omdat dat volgens de regle menten verplicht is. LONDEN - Sunday Oliseh is door de Nigeriaanse voetbalbond gepolst om Berti Vogts op te volgen als bondscoach. Nigeria verloor zondag in de kwartfinale van de Afrika Cup van Ghana (2-1). Dat was het slechtste resultaat op het toernooi in de laat ste 25 jaar. Door de vroege uitscha keling lijken de dagen van Berti Vogts geteld. kans meer hebben op een plek in het eerste elftal. Moussa Dembélé heeft gisteren de training van het Belgisch elftal, dat zich in Luik voorbereidt op een oe fenduel met Standard Luik, al na de warming-up verlaten. De aan valler van AZ voelde zich griepe rig. Stijn Stijnen, Thomas Chatelle en Kevin Mirallas verschenen hele maal niet op het veld. Zij zijn van avond ook niet beschikbaar voor de interland. De licentiecommissie van de voet balbond, de KNVB, heeft bij de clubs BV Veendam en AGOW drie punten in mindering ge bracht. Veendam krijgt de punten aftrek vanwege een fout in de jaar- Sepp Blatter van de Fifa spreekt zijn voorkeur uit voor de zoge naamde 6+5-regel: clubs moeten ten minste zes spelers uit eigen land opstellen. MIDDELBURG - De karters van Jere miasse Racing hebben hun leiden de positie in het Zeeuws indoor kampioenschap verstevigd. Het team won de achtste race en heeft daardoor nu een voorsprong van zeven punten op De Wok Racing, dat als tweede eindigde. Maximaal TV eindigde als derde. De snelste rondetijd werd in 41,91 seconden gereden door Marcel Kouijzer van Jeremiasse Racing. NICOSIA - Griekenland heeft op Cy prus een oefeninterland tegen Tsje chië met 1-0 gewonnen. Dimitrios Salpigidis maakte in Nicosia voor 2000 toeschouwers het enige doel punt. Hij scoorde een kwartier voor tijd. Beiden ploegen bereiden zich voor op het EK in Zwitserland en Oos tenrijk. De Grieken verdedigen er de titel. afrekening van het seizoen 2006/2007. AGOW kreeg om soortgelijke redenen de straf. Veen dam zakt door de maatregel van de dertiende naar de veertiende plaats in de Jupiler League, AG OW van de zestiende naar de ze ventiende plek. Afonso Alves kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Fulham zijn debuut maken in het shirt van Middlesbrough. De Braziliaan ont ving gisteren zijn visum. Alves ontbrak zondag in de uit wedstrijd tegen Newcastle United, omdat hij nog niet over het beno digde papiertje beschikte. De Brazi liaan ondertekende donderdag kort voor het sluiten van de trans ferperiode een contract voor 4,5 jaar bij de club uit de Engelse Pre mier League. Alves werd vorig seizoen in dienst van SC Heerenveen topscorer van de eredivisie met 34 doelpunten. door Dick Sintenie SPLIT - Ruud van Nistelrooij is ge blesseerd en Dirk Kuijt gepasseerd. De ogen zijn vanavond, in de oe feninterland Kroatië-Nederland, gericht op spits Klaas-Jan Huntel aar. De topscorer van de eredivisie aast op een internationale door braak. In eigen land heeft Huntelaar (24) niet zoveel meer te bewijzen. Zijn statistieken bij Ajax zijn om in te lijsten. In de competitie speelde hij voor de Amsterdamse club 71 wedstrijden waarin hij 58 goals maakte. En ook in de beker (11-10), de play-offs (8-4), voorron de Champions League (4-2) en het Uefa Cuptoernooi (9-9) is zijn doelpuntengemiddelde indrukwek kend. Maar het feit dat hij bij Ajax in twee jaar tijd slechts tweemaal in de Champions League speelde (één treffer), betekent dat zijn ont wikkeling deels stagneert. Zijn optreden in beide duels met Internazionale (in het seizoen 2005/2006) geven de grilligheid aan van het talent. In de thuiswed strijd (2-2) maakte hij indruk te gen de Argentijnse stopper Waker Samuel en scoorde hij een fraai kopdoelpunt. In Milaan had Huntelaar niets in te brengen tegen Marco Materazzi. Toch was het een gevecht waarvan hij genoot. „Ik vind het mooi als ie mand alleen maar bezig is met te genhouden. Materazzi hangt aan je, schopt je. Hij deinst nergens voor terug." Het zijn de ervarin gen die een spits nodig heeft om de laatste stap naar de top te kun nen maken. Huntelaar vindt zelf dat hij bij Ajax een betere spits is geworden, en daarmee miszegt hij niets. Het was de vorige trainer Henk ten Ca- te die hem uitdaagde zijn blik tij- De statistieken van Klaas-Jan Huntelaar bij Ajax spreken voor zich. Vanavond kan hij tegen Kroatië laten zien dat hij ook van waarde is voor Oranje. dens de wedstrijden te verruimen. Ten Cate wilde een completere spits van hem maken, niet eentje die zich alleen richt op het maken van doelpunten, maar die ook fun geert als aanspeelpunt en verdeel station. Hij liep er niet voor weg, maar het was nooit echt aan Hun telaar besteed: „Ik speel eigenlijk het liefst zoals ik altijd speelde. Mijn grootste kwaliteiten liggen toch in de zestien." Bondscoach Marco van Basten en spits Ruud van Nistelrooij voerden ongeveer dezelfde discussie bij het Nederlands elftal. Tijdens het WK in Duitsland kwam het tot een bot sing tussen de twee en na het toer nooi besloot Van Basten de weg vrij te maken voor de beloftevolle Huntelaar. De aanvaller maakte zijn debuut tijdens Ierland-Nederland (0-4), in augustus 2006, een oefenduel waarin hij twee keer scoorde en twee goals voorbereidde. Hij moest echter ruim een jaar wach ten op zijn derde treffer in Oranje, in de EK-kwalificatiewedstrijd te gen Slovenië (2-0). In de tussenlig gende periode had Van Basten al weer een knieval gemaakt voor Van Nistelrooij. „Nee, dat ik een internationale topspits ben, dat kan ik nog niet zeggen", vertelde Huntelaar een jaar geleden. „Ik kan nog wel wat leren. Maar ik denk dat ik de po tentie heb om door te groeien en mezelf te laten zien op internatio naal niveau." Zijn weg naar de top is een geleide lijke, maar hij zal de volgende stap nu wél moeten maken. Huntelaar strijdt bij Oranje met Kuijt om de positie achter Van Nistelrooij. En net als bij Ajax onder de huidige interim-trainer Adrie Koster, han teert Van Basten inmiddels een speelwijze waarin de spits zich voornamelijk kan toeleggen op het beulswerk in het strafschopgebied van de tegenstander. Het is het jachtterrein van Huntelaar. „Ik ben niet van de tierelantijnen en de dubbele scharen. Meestal is het voor mij draaien en schieten." Vanavond krijgt hij weer een kans om het te laten zien in de nationa le ploeg. Paul Telussa: „Het gaat erom dat we de kwaliteit binnenhalen om volgend jaar minstens in de topvijf te eindigen." foto Camile Schelstraete door Frits Bakker HOEK - Als er een topklasse komt in het Nederlandse amateurvoet bal, wil Hoek de slag niet missen. De plannen voor een nieuwe top laag, die zijn voorzien voor het jaar 2009/2010, staan nog volop in de steigers, maar de meest gelou terde Zeeuwse hoofdklasser wil niets aan het toeval overlaten. Paul Telussa is in de winterstop op speurtocht gegaan om de selectie voor volgend jaar te versterken en klaar te maken voor het nieuwe avontuur. „We willen natuurlijk tot de topvijf behoren, zodat we mee kunnen promoveren als het zo ver komt." Van de twintig spelers die nu bij Hoek spelen, zijn er al elf vastge legd voor volgend jaar. Met twee spelers zijn de onderhandelingen in een ver stadium, met de overige zeven moet nog worden gespro ken. Wie er zeker weg gaan of weg moeten, houdt de technische man nog binnenskamers. „Maar zeker is wel dat we versterking zoeken", geeft hij toe. En omdat Telussa de selectie op twintig spelers wil hou den, moeten er aan het eind van dit seizoen jongens verdwijnen. Zeker is al dat Corné Schilperoort en Regilio Pinas, met wie voor de winter al is gesproken, overkomen van Kloetinge naar Hoek. „En het zou kunnen dat er nog wat Zeeuw se spelers bijkomen, maar we zoe ken ook buiten Zeeland. Het gaat erom dat we de kwaliteit binnen halen om volgend jaar minstens in de topvijf te eindigen", maakt Te lussa duidelijk. Wat de rol van Telussa zelf wordt volgend jaar, laat hij nog in het midden. Hij gaat ervanuit dat het blijft zoals het is, maar sluit ook niets uit. „En ik ga vrijwel zeker de cursus volgen om op een hoger ni veau te kunnen trainen. Dan moet ik me voor 1 april opgeven en er is al contact geweest. Het is nog lang niet zeker dat ik ook word toegela ten, want er zijn maar twee keer zestien plaatsen en er zijn enorm veel kandidaten." De cursus begint in september en zou Telussa toela ten om met één jaar dispensatie hogerop te mogen trainen. Het is wel al zeker dat hij ook volgend jaar trainer bij Jong Ambon blijft, dus alleen een zaterdagclub is een optie om er volgend jaar bij te doen. De 56-jarige Souburger wil wel zo snel mogelijk hogerop, om dat het voetbal hem eindeloos blijft boeien en hij altijd weer op bloeit als hij zijn visie op een club kan loslaten. „Ik erger me ontzet tend aan wat er zich afspeelt bij de topclubs. Als ik Feyenoord zie spe len, zoals vorige week tegen AZ, dan zie ik voetbaltechnisch gezien één groot drama. Als Jong Ambon zo zou spelen als Feyenoord, dan zou ik mijn jongens op hun flikker geven." Hoeveel weken het hem nog kost om het nieuwe Hoek voor volgend jaar op de rails te krij gen, weet hij nog niet. „Je weet niet wat er de komende weken ge beurt. Joan van Belzen kan zo maar ineens weg zijn en we blij ven de markt afspeuren naar ver sterkingen. Maar ik hoop over een paar weken heel ver te zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 114