It eindeloos met lego <i Wachtlijstgeld jeugd naar gemeenten (t Zierikzee is oefenplek voor ziekenhuisramp Biomarkt Noordgouwe voorbeeldbedrijf Zesje voor steun gehandicapte student bi) HZ 'Enkel vroeg ingrijpen damt toevloed jeugdzorg in'. Bedrij fshulpverlening krijgt oude vleugel als eigen oefencentrum. Hein-Jan Kemperman met Jelco (5) en Tjeerd (6) én drie 'showmodellen' die hij speciaal voor zijn zoons kreeg. 'Die zijn écht nergens anders te krijgen.' ik een schaalmodel." Het definitie ve ontwerp gaat naar een bedrijf dat er een autocad-tekening van maakt. In de fabriek van De Wit Plastic in Rucphen worden de wa pentjes gemaakt. Trots: „De groeven in de matrijs, een soort mal, heeft een precisie van 0,002 millimeter. Dat is nauw keuriger dan echte lego, die hante ren de norm van 0,005 millime ter." De bekroning op het werk van Hein-Jan is het feit dat zijn Star Warswapentjes te koop zijn in de shops van Legoland Duitsland. „Ze waren daar onder de indruk van wat ik had gemaakt en bestel den een grote hoeveelheid. Dat be tekent dat mijn wapentjes ge doogd worden door Lego. Het is geen officieel materiaal, maar ver der is het nog nooit iemand gelukt om zelfgemaakte onderdeeltjes aan Lego te verkopen." Overigens is Lego zelf ook 'levens echte' wapentjes voor de Star Warsserie gaan maken. Hein-Jan is er niet van onder de indruk. „Kijk nou bijvoorbeeld naar die kolf Die raakt niet eens de schouder van het mannetje!" Nee, dan het geweertje van Hein-Jan. Dat past als een bus. En dat voor zeventig cent, te koop in z'n webwinkel. „Bijna dagelijks krijgen we bestellingen, van over de hele wereld", zegt Monique. Andere lego-fanaten hebben de wapentjes van Hein-Jan weer ver der ontwikkeld. „Een Duitser heeft de wapentjes doorboord en er led-verlichting in aangebracht. Dat kost uren werk en is ook ver der niet te koop. Maar op beurzen De wapentjes van deze Lego-mannetjes zijn door Hein-Jan ontworpen en geproduceerd. stelen we de show ermee." Wapentjes is niet het enige dat de familie Kemperman verkoopt. Zelfs de complete decors, waar mee hij op beurzen en evenemen ten staat, zijn te koop. „Goedkoop zijn die niet. Er zitten heel veel steentjes en veel werk in. Momen teel ben ik bezig om speciaal be steld decor te maken. Dat moet zo groot worden dat het zoontje van de opdrachtgever erin past. Die man kan wel een rekening van te gen de twintigduizend euro ver wachten." Lego Links www.lego.com De officiële site van de Deense speel goedfabrikant. www.bricklink.com Op zoek naar dat ene ontbrekende onderdeeltje? Deze site heeft alles. www.debouwsteen.com De Nederlandse (en 's werelds groot ste) legobouw-vereniging. www.thelittlearmsshop.com De website en online winkel van Tho- lenaar Hein-Jan Kemperman. www.zeelandhallen.nl Op de modelbouwshow van 23 en 24 februari is heel veel lego te zien. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Het geld dat minis ter Rouvoet dit jaar stuurt om de wachtlijsten in de jeugdzorg op te ruimen, moet in Zeeland aan jeugdhulp van de gemeenten wor den besteed. Dat vinden gedeputeerde George van Heukelom en de jeugdzorg in Zeeland. Alleen zo kan de toe vloed aan jeugd naar de geïndiceer de zorg worden ingedamd. Rou voet gaf vorig jaar 1,1 miljoen extra aan de Zeeuwse jeugdzorg, maar de toestroom van kinderen blijft harder groeien dan de jeugdzorg aankan. Zorgverlener AZZ is bezig een groot deel van de jeugdzorg om te zetten in hulp in gezinnen zelf omdat hulpverleners zo meer gezinnen tegelijk kunnen helpen. De inzet van twee nieuwe teams hielp vorig jaar zestig kinderen van de wachtlijst van circa twee honderd kinderen, zegt Van Heu kelom. Dit jaar zijn twee nieuwe teams ingezet. Sneller gaat niet, zegt directeur van AZZ Hein Ab- bing: „We hebben in Zeeland geen geschoolde mensen meer." Het ministerie kijkt welwillend naar het gebruik van rijksgeld voor provinciale jeugdzorg voor jeugd hulp in de gemeenten, stelt Van Heukelom, maar er zijn juridische drempels. Hij wil deze lente met concrete voorstellen naar de ge meenten. Rouvoet berichtte maan dag aan de Tweede Kamer dat Zee land bij de drie provincies met de hoogste wachtlijsten hoort. Dat het Zeeuwse Advies- en meldpunt Kindermishandeling een wacht lijst zou hebben spreekt Bureau Jeugdzorgdirecteur Ferry van den Brüle tegen. „Ik weet niet hoe het ministerie daarbij komt. Het AMK werkt wachtlijstvrij." De Staten fractie van de Christenunie heeft vragen ingediend over de Zeeuwse jeugdzorg na Rouvoets' bericht. PZC Woensdag 6 februari 2008 31 ZIERIKZEE - Het Brandweer Oefen centrum aan de Vlissingse Buiten haven is de Noord- en Mid den-Zeeuwse ziekenhuizen kwijt als klant. De tweehonderd Bedrijfs Hulp Verleners (BHV'ers) van de twee ziekenhuizen hebben hun ei gen oefencentrum ingericht. Ze oefenen voortaan in de oude verpleegvleugel van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierik zee, waar de bedden nu in voorko mende gevallen gevuld worden met nepslachtoffers: poppen of de vrijwilligers van de letselsimulatie- brigade Lotus. De ideale omgeving om ontruimingen van ziekenhui zen te oefenen, vindt hoofd BHV van de Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren, Pieter Tramper. „En goedkoper, al is het Vlissingse centrum vergeleken met andere oefencentra niet eens zo duur." Op een klein buitenterrein wordt brandbestrijding geoefend. De BHV van de ziekenhuizen zoekt nog versterking. „We willen stevig groeien. Zeker honderdvijf tig van de tweehonderd BHV's zijn verpleegkundigen. Zij zijn de mensen die het meest op de vloer zijn." Vandaar dat het BHV-peloton nog geen artsen telt; die zijn bedui dend minder 24 uur aanwezig, be aamt Tramper. Hoewel, herneemt hij zich: „We zijn in gesprek over de opleiding van enkele aenesthe- sisten als BHV'er. Met de brand in de operatiekamer in Almelo in het achterhoofd." NOORDGOUWE - Biologica, de ke tenorganisatie voor biologische landbouw en voeding, heeft de biologische markt in Noordgouwe aangewezen als voorbeeldbedrijf De markt wordt elke zaterdag ge houden aan de Zuidbosweg en be staat een jaar. Zes kraamhouders bieden daar een assortiment dat loopt van groenten tot huidverzor gingsproducten. De aanwijzing van de Schouwen-Duivelandse bio markt als voorbeeldbedrijf wordt vandaag bekendgemaakt tijdens de beurs Biovak in Apeldoorn. GOES - Hogeschool Zeeland krijgt een magere zes op een schaal van tien voor het ingespeeld zijn op ge handicapte studenten. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van het Expertise Centrum voor Onder wijs en Handicap te Leiden. 8,7 procent van de studenten in hoger beroeps- en wetenschappelijk on derwijs heeft een functiebeper king. Onderwijsinstellingen kun nen de komende jaren geld krijgen van het ministerie OCW als zij be leid hebben voor ondersteuning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111