Landgoed De Groote Duynen: oase bij de zee plannen Artist impression van het hotel. "¥"J ené Faasse Projecten b.v. en Ruiterplaat Projecten b.v. willen in Kam- -E\4)erland op een stuk grond van achtentwintig hectare een viersterren ho tel met congresfaciliteiten en een spa- en weinesscentrum, recreatieapparte menten en landhuizen realiseren. Landgoed De Groote Duynen brengt vita liteit, wonen en natuur op een bijzondere manier samen. Vlakbij het strand en midden in het bos. Goed voor het toerisme en de werkgelegenheid. door Manouk Gregoor KAMPERLAND - Het plan is ontwik keld door René Faasse en Heieen en Wil lem Besems van Ruiterplaat. "Een land goed waar vitaliteit en natuur samen ko men met de toeristische en zakelijke markt", zo zeggen zij. Het is de bedoeling dat de plannen zo uitgevoerd worden, dat er een authentiek landgoed ontstaat: mooie landhuizen en een hotel tussen het groen. Het stuk land dat de ontwikkelaars gekocht hebben, ligt pal achter de duinen en wordt nu nog gebruikt als agrarische grond. Het nostalgisch hotel, dat doet den ken aan het ou.de badhotel van Domburg, brengt de bezoeker terug naar de tijden van kastelen en landhuizen in de natuur. De Groote Duynen biedt werk aan naar schatting honderd mensen. De initiatiefne mers zoeken samenwerking met de oplei dingsinstituten ROC Zeeland en de Ho geschool Zeeland. Niet alleen voor het opleiden van personeel, maar ook op an dere manieren kan de kennis, die daar aan wezig is, benut worden ten behoeve van het project. Faasse en Besems hebben landschapsarchi tect Bosch Slabbers ingeschakeld om de- omgeving op een zo verantwoord moge lijke manier bij het project te betrekken. "De landschapstypen moeten soepel in el kaar overlopen. Slechts 5 procent van het plangebied zal worden bebouwd. Dat be tekent dat 20 hectare grond kan worden toegevoegd aan openbaar toegankelijk groen. De groene omgeving aan de ene kant en het Noordzeestrand en het Veerse Meer aan de andere kant, biedt toeristen alle aspecten van de Zeeuwse natuur", legt Faasse uit. Wintertoerisme De ondernemers richten zich op verschil Het nieuwe landgoed komt tussen het strand en de weilanden. P lende doelgroepen. Zowel de locale be volking als de recreanten kunnen genieten van de spa- en weinessfaciliteiten. De ont wikkelaars rekenen wat betreft de apparte menten op de groep senioren. "Zij kun nen hier na hun pensionering uitstekend wonen. Maar het is ook perfect als tweede huis, als vakantiewoning." Voor de congresmarkt biedt het vierster ren superior hotel alle benodigde facilitei ten. Naast 120 kamers en suites zullen er diverse vergader- en congresfaciliteiten ge boden worden. Daarnaast zullen er naar al le waarschijnlijkheid drie landhuizen ge bouwd worden, die permanent bewoond kunnen worden. Het weinesscentrum wordt in totaal zo'n 4000 vierkante meter groot. "De omvang en de kwaliteit wijken af van andere spa- en wellnesslocaties. We zijn geen alledaag se sauna of massagesalon, we bieden iets redelijk unieks. We gebruiken al het goe de uit de Zeeuwse natuur bij het spa- en weinesscentrum," zegt Heieen Besems. En wat belangrijk is, de initiatiefnemers heb ben gedacht aan het milieu. "We gebrui ken duurzame bouwmaterialen en de energievoorziening zal grotendeels plaats vinden door middel van zonne-energie en aardwarmte." Congresbureau De plannen passen precies in de ontwikke lingen die nu in Zeeland gaande zijn. De Zeelandhallen en het nieuwe congresbu reau ZeeYou zijn al druk bezig om. con gressen uit het binnen-en buitenland naar Zeeland te trekken. Ook de plannen om op Neeltje Jans een innovatief centrum in te richten sluiten hier naadloos op aan. In de winter moeten er meer activiteiten ge organiseerd worden, die grote groepen mensen trekken. Probleem tot nu toe is dat er niet genoeg goede hotels zijn en de congresruimte onvoldoende is. Daar ha ken de initiatiefnemers op in. Heieen Besems van Ruiterplaat Projecten b.v.: "Ons plan komt overeen met de ge dachten die provincie en de gemeente hebben met dit gebied. In de zomer zijn er De locatie is uitstekend, zo vlak aan zee. "Het juiste plan op de juiste plek" noemt René Faasse het. Faasse besloot zich in 1996 meer te gaan richten op het ontwikkelen van vastgoed. Willem en Heieen Besems concentreerden zich voornamelijk op de verhuur en ver koop van recreatiewoningen met hun be drijf Ruiterplaat Makelaardij Recreatie- beheer. De plannen kwamen onlangs van de tekentafel. De eerste reacties zijn posi tief. Het laatste woord is aan de politiek. Als het licht op groen komt, kan er in 2010 gebouwd worden. Een dik jaar later moet het complex er dan staan. genoeg recreatiemogelijkheden, in de winter is Zeeland minder attractief. Ook op het gebied van congrestoerisme zijn er te weinig faciliteiten in de kustprovincie." Besems denkt dat hun initiatief 'als geroe pen komt'. "De combinatie van het spa- en wellnesseentrum en de congresfacilitei ten in het hotel zal het landgoed zeer aan trekkelijk maken voor de zakelijke markt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 101