Douanier doodt ex-vrouw, zoon en zichzelf Advocaat: Joran is ondergedoken, maar politie weet waar hij is. BI Ook reageren? www.pzc.nl HET WEER: Huishoudbeurs is een feestje voor vrouwen 15 'Te weinig vrouwen in topfunctie' Familiedrama in Belgische Moeskroen kost drie levens. OM zet in op moord ORANJESTAD - Het Openbaar Minis terie op Aruba verdenkt Joran van der Sloot van moord op de Ameri kaanse tiener Natalee Holloway, in mei 2005. Ook gaat het OM in be roep tegen het eerdere besluit van de onderzoeksrechter om de ver dachte niet opnieuw in voorarrest te nemen. Dat maakte Hans Mos, hoofdofficier van justitie van Aru ba, gisteren op een persconferen tie bekend, naar aanleiding van de 'bekentenis' in het programma van Peter R. de Vries. In Nederland hebben recher cheurs van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) op ver zoek van het Arubaanse Openbaar Ministerie de studentenwoning van Joran doorzocht en ook het huis van zijn oma in Arnhem. Vol gens Jorans Nederlandse advocaat, Bert de Rooij, heeft de politie daar bij zijn laptop en de harde schijf van zijn computer meegenomen. In het televisieprogramma Nova vertelde De Rooij dat Joran onder gedoken is vanwege het 'volksge richt' na de televisieuitzending. Voor het Arubaanse OM is de fy sieke toestand van Natalee Hollo way, op het moment dat ze vanaf een boot in zee is gedumpt na een vrijpartij met Joran op het strand, van cruciaal belang. Als zij op dat moment nog niet dood was, staat dat gelijk aan moord, aldus Mos. „Joran heeft geen politie of ambu lance gewaarschuwd om hulp voor Natalee te vragen." Integen deel, hij belde naar eigen zeggen een vriend, ene Daury, die hem heeft geholpen het lichaam in zee te dumpen. Inmiddels is duidelijk dat deze Daury, die onmiddellijk door justitie is opgespoord, niet de zelfde is als degene waarover Joran sprak in de uitzending. Zijn advo caat verwees in dit verband naar Van der Sloots reputatie als 'een se rieleugenaar'. De bekentenis van Joran van der 1^ Joran van der Sloot is na de tv-uitzending van Peter R. de Vries weer officieel een moord- verdachte, zo maakte het OM op Aruba gisteravond bekend. Sloot in het programma van Peter R. de Vries, dat zeven miljoen kij kers trok, leverde volgens het OM Aruba belangrijk nieuw materiaal op. Toch waarschuwt de hoofdoffi cier dat de realiteit in een televisie uitzending een andere is dan in de rechtszaal. 'Opgelost' in juridische zin is de zaak volgens hem aller minst, omdat Jorans verklaring al leen niet genoeg is voor een ver oordeling. Het politieonderzoek naar de verdwijning van Natalee is nooit gestaakt, verklaarde Mos. Het OM zou Joran het liefst op nieuw uitgebreid verhoren, maar daarvoor moet hij natuurlijk wel meewerken. In Nova zei advocaat De Rooij dat Joran daaraan nu wel wil meewerken. Mos zei verheugd te zijn dat te horen. VAN DE SITE Joran en Peter R. de Vries waren gisteren het gesprek van de dag, ook op de websi te van de PZC. Hieronder enkele van de tientallen ingestuurde reacties. „Joran is het product van een compleet mislukte opvoeding." (Cees 5) „Hij denkt dat hij alles kan en mag en dan die gezichtsuitdrukkingen erbij, walge lijk." (Mariëtte) „Wat een adder van een ventje, uit op geld en verpest door rijke ouders." (Bas) „De dood van een meisje is schijnbaar big business geworden. Voor de vermoedelij ke dader, voor de verslaggever, voor de omroepen, voor de dagbladen..." (MJT) „Wat een walgelijke stemmingmaker is Peter R. de Vries toch... Nederland weer ingepakt met wat sensatie en een thema muziekje." (NVT) „Peter R. de Vries is niet geïnteresseerd in het oplossen van de zaak, maar in miljoe nen verdienen." (Frank) „Dat dit Peter R. geen windeieren legt, ze ker, maar hij heeft dan ook wat goeds ge presteerd." (Emma) Buien www.pzc.nl Dinsdag 5 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 30 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Een 26-jarige inwoner van Drachten wordt sinds zaterdag belaagd door honderden mensen die denken dat Joran van der Sloot in zijn flat verblijft. De man heeft beveiliging ingehuurd om de mensenmassa op afstand te houden. Ook staat er al dagen een cameraploeg van het televisieprogramma Hart van Ne derland. „Ik heb de verslaggevers al honderd keer uitgelegd dat ik Joran niet eens ken", zegt Johan. foto Jan de Vries/CPD DEN HAAG - Het doel van het kabi net om meer vrouwen in ambtelij ke topfuncties te benoemen, lijkt niet gehaald te worden. Zo rea geert kenniscentrum voor emanci patie E-Quality op de te verwach ten benoeming van Ed Kronen burg tot secretaris-generaal bij het ministerie van Buitenlandse Za ken. Minister Plasterk stelt dat in 2011 een kwart van de hogere amb tenaren vrouw moet zijn. Pagina 2 en 3: het is druk onder het glazen plafond pagina 3: commentaar Gemeenten moeten meer vrouwen in de top aanstellen Peter R. de Vries is een kanjer eens .36% aantal reacties: 817 door Koen Dewanckel ANTWERPEN - In het centrum van het Belgische Moeskroen heeft gis termiddag een Belgische douanier zijn zoon en ex-vrouw doodge schoten, waarna hij de hand aan zichzelf heeft geslagen. Wat er zich precies afspeelde, blijft voorlopig een raadsel. Alleen staat vast dat Francis Huyg- neau (62) zijn ex en zijn zoon had gebeld met de mededeling dat hij een probleem had met zijn auto. Daarop gingen de twee hem bezoe ken. Francis Huygnau beschikte als dou anier over een dienstwapen. Vol gens burgemeester Alfred Gaden- ne was bekend dat de man het moeilijk had om zijn recente echt scheiding te verwerken. De schietpartij was gemeld met het gsm-toestel van het slachtoffer Olivier Huygneau, zoon van de douanier, die op dat moment ster vend op straat lag, met schotwon den in zijn buik. Reanimatiepogingen hielpen niet meer. Omdat de douanier vanuit de woning in het rond begon te schieten, zette de politie de buurt af en riep de Speciale Eenheden van de federale politie te hulp. Die bestormden het pand met veertig man en troffen de levenlo ze lichamen aan van de schutter en zijn ex Chantale Decrits (57). „We wisten toen niet hoeveel men sen nog in het huis aanwezig wa ren", verklaarde de korpschef van de lokale politie Jean-Michel Jo seph de grootscheepse inzet van manschappen. Een aantal omwonenden werd geë vacueerd naar het gemeentehuis. Gas en elektriciteit in de buurt werden afgesloten om een ramp te voorkomen. De wegafzetting leidde tot een ver keerschaos in het centrum van de stad. |EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da; 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1