Tennis met een extra stuit Magere oefenzege Kloetinge Rolstoelers nemen het op tegen valide spelers bij benefiettoernooi. Hoofdklasser mist kansen bij de vleet in duel met WGZ. Marius Besuyen snelste Zeeuw in Apeldoorn Annemarie Pasveer vijftiende op NK Sprint Niels Dominicus krijgt rode kaart 'Groene' Baumann wint judotoernooi Marjet van der Graaff haalt de cut niet PZC Maandag 4 februari 2008 33 Arjon Copper (links) en Eline Eenhoorn deden samen mee aan het tennistoernooi van TC Toss in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Valeska Nastaly GOES - Eline Eenhoorn en Johan Kooman doen er niet moeilijk over. Zij zitten in een rolstoel en tennisten afgelopen weekend te gen valide tennissers bij het senio- rentoernooi van TC Toss in Goes. Voor hen was het niets nieuws. Voor hun tegenstanders wel. Voor het vijftiende jaar organi seert TC Toss deze wedstrijd, waar van de opbrengst naar het goede doel gaat. Dat is de stichting 'Ten nis out of your heart' die projec ten ondersteunt voor Braziliaanse straatkinderen. Professionele ten nissers als Raemon Sluiter en Jac- co Eltingh steunen dit initiatief TC Toss sluit zich daarbij aan. Het geld inzamelen liep via de ver koop van lootjes met als hoofd prijs een privé tennisles. Daar naast steunden sponsors het toer nooi. Organisator Sander van Bu ren: „Het is vooral een gezellig toernooi. De wedstrijden zijn niet officieel. We maken het extra sfeer vol door Mexicaanse muziek en hapjes. De deelnemers vinden het altijd erg leuk." Johan Kooman (54) uit 's-Heer Arendskerke werd gevraagd om mee te doen. „Het was nogal een gedoe, want ik heb zaterdag een competitie van rolstoeltennis in Goirle gespeeld. Maar ik vond het aardig om ook hier mee te doen." Kooman kwam tweeëntwintig jaar geleden door een ongeluk in een rolstoel terecht. Hij tennist vijf jaar. In zijn discipline speelt hij se cond, het op één na hoogste ni veau bij rolstoeltennis. „Puur voor de lol hoor, want door de week ben ik gewoon aan het werk." De Middelburgse Eline Eenhoorn (38) heeft al vaker aan het toer nooi deelgenomen. Ze heeft een aangeboren handicap waardoor ze in een rolstoel zit. Voorheen speel de Eenhoorn basketbal, maar dat werd haar te ruig. Daarom stapte ze tien jaar geleden over op tennis. „Bij deze sport moet je veel beter opletten", vindt ze. Dat is volgens haar het verschil tussen een team sport als basketbal en een indivi duele sport als tennis. „Je moet veel meer controle hebben over het spel. Het voordeel is dat ik al goed kon rijden." Zowel Kooman als Eenhoorn heb ben vaker tegen valide tennissers gespeeld. Voor hen maakt het niet veel uit. „De tegenspelers zijn vaak wat onwennig. Vooral door de re gels. Rolstoelers mogen de bal Het geld dat wordt opgehaald tij- dens het seniorentoernooi van TC Toss uit Goes gaat naar de stichting 'Tennis out of your heart', een goed doel. twee keer laten stuiteren voordat ze slaan en dat geeft nogal eens verwarring bij de valide spelers", is hun ervaring. Eenhoorn heeft er een hekel aan als mensen terughoudend gaan spelen, omdat zij in een rolstoel zit. „Dat gebeurde vroeger nogal eens, maar dat komt nu bijna niet meer voor. Dat moeten ze gewoon niet doen." Ze geeft toe dat er een achterstand is als je in een rolstoel zit: „Een loper is gewoon veel snel ler. Als je de bal hebt geraakt en hij wordt direct daarna terugge speeld, dan kun je hem vaak niet meer halen. Een loper zet makkelij ker nog een stap achteruit." Ineke Mansier uit Nieuwdorp was één van de deelneemsters aan het toernooi. Zij heeft wel eens tegen rolstoelers getennist. Ze herkent de opmerkingen van Eenhoorn en Kooman: „Ik weet dat het fout is, maar ik heb de neiging om ervoor te springen." door Rudy Boogert KLOETINGE - De 2-i-zege zaterdag van de voetballers van Kloetinge was slechts een magere afspiege ling van de krachtsverhoudingen in het oefenduel met WGZ uit Zwijndrecht. De hoofdklasser in degradatienood kwam wel een keer of tien in kansrijke positie, maar de afwerking was wederom ondermaats. Het veld mocht als klein excuus gelden. De wedstrijd werd op een bijveld gespeeld, dat met een kar- telschaar bewerkt leek. De bal ket ste alle kanten op. Daarbij kwam de ijzige wind, die de koers van de bal danig beïnvloedde. Die facto ren verklaarden echter niet de mis communicaties en slordigheden in het Kloetingse spel. En dat terwijl de ploeg toch al vroeg werd wakker geschud door WGZ. Binnen twee minuten zet te Erik Zwaan de zaterdag-eerste klasser op voorsprong. Kloetinge hikte bijna de gehele eerste helft te gen die achterstand aan. Na ver schillende missers van Niels Kole, Daan Esser en Regilio Pinas gaf A-junior Kyle Doesburg vlak voor rust het voorbeeld. Op aangeven van rechtsachter Bram Plomp kop te de linksbuiten de gelijkmaker binnen. Veel wisselmogelijkheden had trai ner Diederik Hiensch niet. André Siereveld was nog geblesseerd, ter wijl Robin de Pagter en Mervin Niemantsverdriet er vanwege pri- vé-omstandigheden niet bij wa ren. Alleen Etienne Mallie en Wou ter de Craene vormden daardoor samen de bank. De Craene verving in de tweede helft Arjan van der Smissen cen traal achterin naar behoren. Mallie viel halverwege de tweede helft en speelde gedreven en goed. Door zijn invalbeurt schoof Niels Kole door naar de spits. Een kwartier voor tijd combineerde hij op die positie samen met Daan Esser naar de 2-1. Kole was de kaatser, Es ser de maker. Hekkensluiter Kloetinge gaat ko mende zaterdag in competitiever band op bezoek bij Geinoord. Kloetinge wint op eigen veld het oefenduel met eersteklasser WGZ. Het wordt 2-1. Voor Kloe tinge scoren Kyle Doesburg en Daan Esser. APELDOORN - Marius Besuyen was gisteren de beste Zeeuw in de Mid wintermarathon van Apeldoorn. De Middelburger, lid van av Dyna mica, liep de marathon in 3 uur, 11 minuten en 55 seconden. Zijn club genoten Hans Corbijn en George Taal kwamen in 3.30.47 gelijktijdig over de streep. De tijden van ande re Dynamica-deelnemers: John Guequièrre 3.35.20, Jack van As- pert 3.39.20 en Peter van Stee 3.57.00. Jaap de Blaey (Wolphaarts- dijk) noteerde 3.52.20, Rini Quist (Heinkenszand) 3.58.40. GRONINGEN - Annemarie Pasveer uit Arnemuiden is als vijftiende geëindigd bij de meisjes C junio ren op het NK sprint dat in Gro ningen werd afgewerkt. Ze deed dit met een persoonlijk re cord op de 500 meter (44,33 secon den) waarmee ze tiende werd. Op de 1500 meter was haar 2.02,83 goed voor een twintigste plaats. De nationale titel was voor Mo- niek Klijnstra. Vorige week werd Pasveer nog tweede op een tweekamp over 500 en 1500 meter in Breda. GOES - Niels Dominicus kreeg za terdag een rode kaart in het com petitieduel van zijn club Kozakken Boys bij Nunspeet. Hij kreeg de kaart vanwege een vermeende elle boogstoot. Kozakken Boys won het duel niettemin met 0-1. Vlak voor rust benutte Imdat Soldaz een strafschop in tweeën. Door de nederlaag blijft Nunspeet twaalfde, met zes punten voor sprong op hekkensluiter (nummer veertien) Kloetinge. Kozakken Boys staat vierde, met vier punten voorsprong op Hoek (vijfde). VLAARDINGEN - Raymond Bau mann (Judo Goes) heeft opnieuw voor een verrassing gezorgd. Na het brons twee weken geleden tij dens de Antwerpse Open schreef de zwaargewicht-judoka met slechts een groene band nu het 28e internationale judotoernooi Groot Vlaardingen op zijn naam. Zoon Jimmy werd voortijdig uitge schakeld bij de aspiranten tot 60 ki lo. Boaz Kalkhoven (sportschool Geelhoed) uit Middelburg werd kampioen bij de pupillen tot 12 jaar in de klasse tot 38 kilo. GOES - Profgolfster Marjet van der Graaff is op de Australian Open niet verder gekomen dan de twee de ronde. De uit Tholen afkomsti ge speelster stond na 36 holes op een score van zeventien boven par en mocht daardoor niet verder naar de derde ronde. Het toernooi op de baan van de Kingston Heath Golf Club in Mel bourne werd gewonnen door titel verdedigster Karrie Webb uit Au stralië. Op 7 februari begint het vol gende toernooi in het kader var de European Ladies Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61