port Feyenoord vernederd in Arena 21 26 25 Rotterdammers krijgen van Ajax alle hoeken van het veld te zien. Van Nistelrooij niet mee naar Kroatië Schadevergoeding voor Alves naar goed doel Nederlandse titel meerkamp voor Wisse Stuur uw sportvideo Hoogenboom rekent op Weissensee af met jaren van ellende Maandag 4 februari 2008 Tafeltennisster Li Jiao prolongeert titel tijdens Top 12 in Frankfurt Tip? sport@pzc.nl De Feyenoorders Andwele Slory (links) en Kevin Hofland gaan onderuit bij een poging Ajacied Kenneth Perez af te stoppen door Dick Sintenie AMSTERDAM - Vier dagen na de pijnlijke nederlaag tegen PSV (0-2) revancheerde Ajax zich door rivaal Feyenoord alle hoeken van de Are na te laten zien: 3-0. Het was een schandalige vertoning van de Rot terdammers, om de woorden van trainer Bert van Marwijk maar even te gebruiken. Tim de Cler: „Ik schaam me eigenlijk dat ik nog over deze wedstrijd moet praten." De Cler (AZ) was een van de aan winsten die Feyenoord afgelopen zomer presenteerde. In zijn kiel zog kwamen ook Giovanni van Bronckhorst (Barcelona), Roy Ma- kaay (Bayern München) en Kevin Hofland (VfL Wolfsburg) naar Rot terdam. Met doelman Henk Tim mer, Theo Lucius, Nicky Hofs, Jo nathan de Guzman, Andwélé Slo ry en Luigi Bruins leek het geraam te sterk genoeg om het rampsei zoen 2006/2007 naar de vergetel heid te voetballen. Onthutsend. Dat is nog de meest rake typering voor hetgeen Feye noord liet zien tegen Ajax. Van Marwijk miste alleen Lucius en Bruins, maar daar staat tegenover dat de trainer sinds kort beschikt over de ook door Ajax begeerde Denny Landzaat (Wigan Athletic). Vier Oranje-internationals telde het basiselftal van Feyenoord giste ren, inclusief derde doelman Henk Timmer, plus nog eens vier spelers die eerder door bondscoach Marco van Basten werden opgeroepen. Hofland is één van die spelers. De Limburger zette na amper tien se conden spelen de toon door de bal tot twee keer toe in te leveren bij een Ajacied, eerst bij Kenneth Pe rez, daarna bij Kennedy Bakir- cioglü. Het leidde tot een kans voor Klaas-Jan Huntelaar, maar hij stuitte op Timmer, de enige Feye- noorder die een ruime voldoende haalde. Ajax joeg de opponent voortdu rend op, zoals het dat ook woens dag trachtte tegen PSV. De koplo per was in organisatorisch en fy siek opzicht bestand tegen die druk. Feyenoord bezweek en solli citeerde naar een afstraffing die in de dubbele cijfers had kunnen lo pen. Het was louter de offensieve onhandigheid van Ajax die een sensationele uitslag in de weg stond. John Heitinga en Klaas-Jan Huntelaar (twee keer) profiteer den wel van het armoedige ver weer. En passant stak Heitinga in eendrachtige samenwerking met Thomas Vermaelen ook nog spits Makaay in zijn binnenzak. Weinig tot niets lijkt er meer over 1^ De vrije val van Feyenoord lijkt niet te stoppen. De ploeg van Bert van Marwijk won slechts één van de laatste zeven duels. Ajax is in de Arena veel te sterk. AMSTERDAM - Ruud van Nistel- rooij speelt woensdag niet met het Nederlands elftal mee in de vriend schappelijke wedstrijd in Kroatië. De spits van Real Madrid meldde zich gisteren met een enkelblessu re af bij bondscoach Marco van Basten. Ook Orlando Engelaar van FC TWente zegde noodgedwongen af met een knieblessure. Van Bas ten roept voor beide spelers geen vervangers op, zodat de selectie nu uit negentien man bestaat. ALKMAAR - Als Afonso Alves door de Fifa wordt gestraft omdat hij twee contracten heeft getekend ge bruikt AZ de vergoeding groten deels om een school te bouwen in de sloppenwijken van Brazilië. De stichting Dorcas uit Andijk weet volgens Dirk Scheringa wel waar de nood het hoogste is. Het is de voorzitter van AZ in de affaire met de spits niet om geld te doen is. „Het is een principezaak gewor den", zegt Scheringa. pagina 22: Van Gaal mag blijven pagina 24: Alves voelt geen druk GENT - Yvonne Wisse heeft giste ren in Gent de Nederlandse meer- kamptitel indoor veroverd. De uit Vlissingen afkomstige Wisse had op de vijf onderdelen vooral con currentie van Bregje Crolla. Num mer drie Brenda Baar volgde op ruime afstand. Wisse verbeterde haar persoonlijk record tot 4423 punten. Crolla kwam tot een to taal van 4263. Eelco Sintnicolaas hield bij de mannen over zeven on derdelen Joost van Bennekom en Ingmar Vos achter zich. pagina 25: Wisse wint NK foto Olaf Kraak/ANP van de zelfverzekerdheid waarmee Feyenoord aan dit seizoen begon. En, kwalijker nog: geen van de er varen spelers is in staat het zielloze spel leven in te blazen. De club staat, met een thuiswedstrijd te gen FC Zwolle, weliswaar op de drempel van de halve finales van de KNVB-beker, maar de vrije val in de competitie - Feyenoord won slechts één keer in de laatste zeven duels - telt veel zwaarder. Rond oudjaar ging het nog gelijk op met PSV. Het verschil bedraagt nu elf punten. Ajax en Heeren veen zijn Feyenoord gepasseerd op de ranglijst. De Rotterdammers de len de vierde plaats met FC Gro ningen en hebben evenveel verlies- punten als NAC. Van Marwijk probeerde te relative ren: „Onze doelstelling is nog steeds Europees voetbal halen." Maar de woorden die hij even daar voor in de mond nam, dreunden nog door: „Vernederd. Afgebluft. Kansloos." Het laatst toegevoegde videofilmpje gezien op www.pzc.nl? Kelly du Pon uit Vlissingen haalt hoge cijfers bij het turnen. De video is ons toege stuurd door Turnschool Zeeland. Die maakt daarmee kans op het Tom- Tom navigatiesysteem dat we el ke maand beschikbaar stellen voor het mooiste sportmoment, vastge legd met de filmcamera. Aan het eind van het seizoen belonen we de allerbeste video met een notebook. Behalve in video's zijn we trouwens ook zeer geïnteresseerd in uw sport- foto's. Surf naar www.pzc.nl en kijk hoe u uw foto of video op de site zet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49