Sport door arbiter Christophe De Ketelaere moet hard werken voor tweede zege Tjoba zit koploper op de hielen Mooie binnenkomer nieuwkomer Stins Zierikzeese korfballers vergeten in tweede helft het karwei af te maken. Koole op vijfde plek beste Zeeuw op Open ZK halve marathon. Korfballers TOP moeten op hun tellen passen na weer een nederlaag. Adri van der Weel neemt afscheid bij Graanbeurstrofee. Korfballers van SKNWK lijden onnodig verlies SPZC Maandag 4 februari 2008 29 door Bas Koel ZIERIKZEE - De korfbalwedstrijd All Ready-Merwede kende zater- dag een bijzondere slotfase. Met nog vijf seconden te gaan schoot Dennis Voshart in een ultieme po ging de overwinning binnen te ha len. De bal zou door de korf val len, maar een Merwede-speler liep tegen de paal aan, waardoor de bal op de rand belandde. De scheidsrechter floot daarna on middellijk af voor het einde van de wedstrijd. En dus niet voor een strafworp voor All Ready. Door de ze beslissing bleef het 12-12 en kreeg AU Ready een mogelijk heel belangrijk punt te weinig. All Rea dy-trainer Joziasse was furieus: „Dit is ongelooflijk. Er wordt ons een punt door de neus geboord." Door de dubieuze beslissing van de scheidsrechter lopen de Zierik- zeeënaren een belangrijk punt mis. Door de puntendeling komt AU Ready namelijk niet dichter bij de subtop en neemt de ploeg ook geen afstand van de degradatiezo ne. Joziasse: „Het was vandaag een vierpuntenwedstijd. Het is balen dat we nu niet op gelijke hoogte komen met Merwede." Toch was het zaterdag niet alleen de schuld van de leidsman. Na rust liep de ploeg van Joziasse door middel van goed korfbal mak kelijk uit naar een 9-5-voorsprong. De Zierikzeese acht verdedigden deze marge in de laatste twintig minuten echter niet goed. De ploeg kon het geduld niet opbren gen om te wachten op een fout van de Zuid-Hollanders. Daardoor werden onnodige fouten gemaakt en kreeg Merwede de strafworpen in de schoot geworpen. Joziasse: „Nadat we een gat van vier pun ten hadden geslagen, waren we niet bij machte om verder uit te lo pen. Merwede kroop langzaam dichterbij, omdat wij ze in het za del hielpen met domme fouten." In de slotfase werd het zelfs nog spannend of de Zierikzeese ploeg wel een punt zou overhouden aan de cruciale wedstrijd. Na de 9-5 scoorde All Ready namelijk twin tig minuten lang niet meer. Mer wede nam brutaal de leiding (9-10) en leek over de Zierikzeeë- naren heen te denderen. Tot op luchting van het publiek maakte Remy Quist de 10-10 en was er nog hoop op een overwinning. In de resterende vijf minuten zat iedereen in sporthal Onderdak op het puntje van de banken, want er 'Dit is ongelooflijk. Er wordt ons een punt door de neus geboord' waren aanvallen over en weer. Bei de ploegen kwamen nog wel twee keer tot scoren, maar in de ogen van alles wat Zierikzee was, bete kende dat een punt te weinig. Nu AU Ready niet tot een overwin ning is gekomen, zullen ze nog vol aan de bak moeten om niet onder de degradatiestreep te belanden. Volgende week komt rode-lan taarndrager De Vinken op bezoek in Zierikzee. Sjaak Joziasse ziet de confrontatie met een goed gevoel tegemoet. „Als we volgende week scherp zijn en op de cruciale mo menten de punten wel maken, gaan wij het redden. door René van Stee CADZAND-BAD - Dat een Belg de Midwinter halve marathon van Cadzand-Bad zou winnen, was geen verrassing. Maar in tegenstel ling tot eerdere edities was het gis teren wel spannend tot en met de laatste kilometers. Net als vorig jaar trok de Belg Christophe De Ketelaere uit Eke aan het langste eind. In de slotfase van de wed strijd liep hij weg bij zijn landge noot Kris Cauwels uit Torhout en won in één uur, 14 minuten en 22 seconden. „Het duurde vrij lang voordat ik Kris had achterhaald. Maar daarna wist ik ook bijna zeker dat ik hem voorbij zou gaan. Want hij al heel veel gegeven in het begin van de wedstrijd", verklaarde de 31-jarige winnaar, die heel vaak samen met zijn tweelingbroer Peter traint en wedstrijden loopt. Christophe, ook een verdienstelijk marathonlo per, is normaal gezien de sterkste van de twee broers. Peter laat zich daardoor echter niet uit het veld slaan. Lachend: „Vandaag was ik hier vierde. Vorig jaar werd ik vijf de. Dus nog drie jaar, en dan win ik in Cadzand." Niels Koole was met een vijfde plaats achter vier Belgen voor de vijfde keer de beste Zeeuw in Cad zand. Hij liep de 21 kilometer in één uur, 15 minuten en 18 secon den. En daar was de 36-jarige inwo ner van Zoutelande tevreden mee. Hij was ook vol lof over de presta tie van Sjaak Luteijn. De vijftigjari ge Oostburger werd na hem op 23 seconden zesde overall en de twee de Zeeuw. Edwin de la Ruelle uit Koewacht eindigde als zevende. De zege in Cadzand leverde Chris tophe De Ketelaere meteen ook het Open Zeeuws kampioenschap op de halve marathon op. De wed strijd werd opengebroken door Kris Cauwels en Thomas Beimaert uit Beernem, die uiteindelijk be slag legde op de derde plaats. Het duo sloeg meteen na de start een aanzienlijk gat met de rest van het deelnemersveld. De Ketelaere raak te daardoor niet in paniek. „Ik ken- Het podium van de Midwinter halve marathon in Cadzand-Bad is volledig Belgisch gekleurd. Niels Koole is de beste Zeeuw met een vijfde plaats. de het parkoers. Met nog veel zwa re kilometers op het strand en in de duinen voor de boeg, wist ik dat ik mijn krachten moest spa ren." Bij de vrouwen was de strijd om de eerste plaats niet al te span nend. De winst was dit keer wel voor een Zeeuwse. Frederique Ver- sluys nam in het begin resoluut de kop en stond die niet meer af Zij liep een tijd van 1.30.44. Schouwse lopers John Ravia (Zierikzee) was de snelste Schouwse loper in de halve marathon van Cad zand-Bad. Hij werd 38e in 1 uur, 25 minu ten en 34 seconden. Daarmee werd hij veertiende in de cate gorie H35. Achter hem finishten zijn plaatsgenoten Sebastiaan Hei koop (1.27,09), Han Agter- berg (1.27,39) en Fer Bou- wens (1.29,52). Joop Lasseur (Bruinsse) was de snelste in de categorie H60. De Delta Sporter liep een tijd van 1.34,47. Spanning te snijden in de klasse van All Ready Met nog vijf wedstrijden voor de boeg is de spanning in de eerste klasse G om te snijden. SDO, HKC en Tjoba strijden voor het kampioenschap, de overige vijf teams tegen degradatie. - De stand onderin: 4. Merwede 9-7, 5. Bolnes 9-7, 6. Vitesse 9-6, 7. All Ready 9-5, 8. De Vinken 9-3. Scores All Ready: Marcel Joziasse, Dennis Voshart beiden 3, Henk de Graaf, Remy Quist, Jan-Willem Nieuwenhuijze, Anouk van Tiggelhoven, Manon Torensma en Desiree Voshart allen 1 door JaapJan Ritsema COES - De korfballers van Tjoba kenden zaterdag een relatief mak kelijke middag tegen hekkensluiter De Vinken. Met de 21-18-winst po sitioneert Tjoba zich op twee pun ten van koploper SDO. De Vinken is komende zaterdag overigens de opponent van All Ready. Tweede klasser TOP verloor met 13-9 bij Korbatjo en is nog allerminst ge vrijwaard van degradatiezorgen. Tjoba-De Vinken 21-18: Tot hal verwege de tweede helft (20-12) maakte Tjoba het krachtsverschil duidelijk. De tegenstander kwam er nauwelijks aan te pas. De Zeeuwse doelpunten vielen mak kelijk en het was aan een verdedi gend mindere beurt te wijten dat De Vinken op twaalf scores stond. Na 45 minuten leek de koek ech ter op. De twee punten en de top drieklassering stemden coach Kees Broerse tevreden, minder content was hij met het slotkwartier. Zijn ploeg liet de teugels wel erg vieren. „Typisch Tjoba", vond Broerse. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Robert van Schaik, Marcel de Dreu 3, Niels Westmaas, Johannekke Vleugel en Jojanneke Fokke allen 2. Korbatjo-TOP 13-9: Het Oud Be door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - De tiende editie van het driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee is zaterdag ge wonnen door Anne Stins uit Oos- terland. Hij versloeg in een span nende finale Jan Beije uit Wissen- kerke. Francois Smits uit Zierikzee werd derde. De finaledag stond naast de strijd om de hoofdprijzen in het teken van het afscheid van Adri van der Weel uit Haamstede. De 68-jarige arbiter is onlosmakelijk verbonden aan de toernooien om de Graan beurstrofee. Tien keer was hij arbi ter van dienst, maar gedwongen door lichamelijke ongemakken zet de scheids er een punt achter. In district, gewest en nationaal was hij gedurende dertig jaar ac tief als arbiter en leidde talloze wedstrijden in de eredivisie. „Machtige ervaringen heb ik ach ter de rug. Maar de mensen van de Graanbeurs hebben een apart plek je in mijn hart veroverd. Ik was al eerder met alle andere wedstrijden gestopt, maar hier wilde ik nog bij zijn. Een mooier afscheid kon ik me niet voorstellen." Dat werd het ook. Een spannende finale en mensen die hem een on vergetelijk afscheid bezorgden met mooie woorden en het overhandi gen van een plaquette als herinne ring. Het toernooi werd een over winning voor Anne Stins van het zieltogende Even Buiten (dat zich zelf opheft) maar in het nieuwe seizoen lid van De Graanbeurs. „Een mooie binnenkomer" zei de trotse winnaar na afloop. „Hier ben ik best blij mee. Het is wel jammer dat ik niet meer op mijn Adri van de Weel is bij de Graanbeurstrofee voor de laatste keer te bewon deren als scheidsrechter. foto Marijke Folkertsma eigen dorp kan biljarten, maar dit is een mooie club en hier ben ik welkom." In de poulewedstrijden bleef Stins ongeslagen. In de andere poule ein digden drie man gelijk. Het percen tage gaf de doorslag, waardoor Phi lip van der Male het kind van de rekening werd. Hij werd uiteinde lijk vijfde. Beije en Smits plaatsten zich als één en twee. Beije won in de kruiswedstrijden van Rob van Dijk uit Brouwershaven en Stins versloeg Smits. Smits pakte op zijn beurt de derde plaats door Van Dijk te kloppen. De finale ging tussen Beije, de eni ge Bevelander die de voorronden overleefde, en Stins, de man die wilde aantonen een aanwinst te zijn voor zijn nieuwe club. Die mo tivatie gaf de doorslag. ijerlandse Korbatjo ligt TOP niet. TOP kwam nog wel op een 7-6-voorsprong. „Maar we hebben momenteel niet de overtuiging dat we dit kunnen vasthouden", con stateerde coach Edwin Coppoolse. Vanaf dat moment misten de Ar- nemuidenaars goede kansen en voelden zich tekortgedaan door het uitblijven van een paar straf worpen. Achtervolgen was het de vies. „En dan zie je een ploeg die tegen zichzelf speelt", aldus Cop poolse, die over de naderende de gradatiestreep stellig is: „TOP gaat niet degraderen!" Scores TOP: Jeanine Marijs, Jantine Meul- meester, Jordi Meulmeester en Peter van Belzen allen 2, Petra de Ridder 1. MIDDELBURG - De korfballers van SKNWK hebben de kans laten lo pen om de onderste ploegen defi nitief achter zich te laten. Het Nieuwerkerkse octet verloor met 9-7 bij het Middelburgse Swift 5, dat tot zaterdag nog geen wed strijd had gewonnen. In de eerste helft ging de matige wedstrijd over en weer en kwam SKNWK bij 3-4 voor de eerste maal op voorsprong. De Nieuwer- kerkers konden echter niet door drukken en de rust werd bereikt met een 6-5-achterstand. Na de wissel duurde het lang voor SKNWK langszij kwam, maar na 6-6 kwamen de Nieuwerkerkers er niet meer aan te pas. Uiteindelijk leed de ploeg een onnodige, maar verdiende nederlaag. Scores SKNWK: Anneke van de Linde 2, Gerda Kloet, Marianne Glerum, Johan van de Linde, Rocco Bax en Jacco Folmer allen 1. 1 IX b'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45