rit van een oude schrooselkar over thuiszorg Gedeputeerde uit de gratie S3dingbii Zeeuws-Vlaams waterschap hekelt handelen Hamelink. Bijeenkomst van het Reformatorisch contact Aanhoudingen in ziekenhuis Woningbrand in Vlissingen door pan Rolsteiger gestolen op bedrijfsterrein Goes 'PSD uit de kunst' in Muzeeum Vlissingen S PZC Maandag 4 februari 2008 13 i *1 1 A A 11 Themamiddag door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Gedeputeerde Frans Hamelink (CU, waterschappen) heeft het goed verbruid bij het da gelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Hamelink produceerde niet alleen een in de ogen van de Zeeuws- Vlaamse bestuurders een slecht on derzoek naar de financiële en per sonele gevolgen van het eventueel samenvoegen van de Zeeuwse wa terschappen; de wijze waarop die rapportage tot stand kwam ver dient ook geen schoonheidsprijs, zo menen de leden van het dage lijks bestuur in Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse vertegenwoor digers in de overleggroep (dijk graaf Wybe de Graaf en gezwore ne Conny Almekinders) werden wekenlang genegeerd en gefrus treerd. Dit blijkt uit de pittige brief wisseling tussen het waterschap en de provincie. Verzoeken van de Zeeuws-Vlamin gen voor een nader onderzoek naar de financiële en personele im plicaties van een fusie werden ge negeerd. Zo ook verzoeken om stukken tijdig toe te zenden en om zorgvuldige berekeningen te maken op basis van recenter cijfer materiaal. Het provinciebestuur schakelde voor het maken van een snelle in ventarisatie het bureau Partners in Perspective (PiP) in zonder water schap Zeeuws-Vlaanderen vooraf te consulteren. PiP werd in 2005 ook al eens ingeschakeld voor een soortgelijk onderzoek. Dat het bu reau vervolgens eigen (gedateerd) cijfermateriaal voor dit onderzoek ging gebruiken, viel bij de Zeeuws-Vlaamse bestuurders abso luut in verkeerde aarde. Dijkgraaf De Graaf bevestigde dit. Een saillant detail is overigens dat gedeputeerde Hamelink ten tijde van het eerste PiP-onderzoek ge zworene bij het waterschap Zeeuws-Vlaanderen was en toen op basis van de bevindingen van het bureau voor een fusie was. Nu komt hem die stelligname in een andere hoedanigheid te staan op de beschuldiging dat hij 'vooringe nomen' zou zijn. Hamelink is en blijft, ondanks de kritiek uit Zeeuws-Vlaanderen, van mening dat het stuk een goe de basis is om besluitvorming over de toekomst van de schappen te kunnen nemen. Gedeputeerde Staten bespreken het onderzoek morgen. Van voor ingenomenheid wil Hamelink niet weten. Die beschuldiging vindt hij 'ronduit zwak'. Gedeputeerde Frans Hamelink blijft vasthouden aan behande ling van de inventarisatie in GS. Dat hij vooringenomen wordt ge noemd, vindt hij 'ronduit zwak'. OUWERKERK - Een twinitgjarige in woner van Ouwerkerk is vrijdag avond zwaargewond geraakt bij een aanrijding op de Groene Kruis weg bij Geervliet. De man kwam door nog onbekend oorzaak in de middenberm terecht en vandaar op de rijbaan voor het tegemoetko mend verkeer. De Ouwerkerker botste frontaal op een tegemoetko mende auto, bestuurd door een man uit Gorinchem. Diens acht maanden zwangere echtgenote liep bij het ongeluk een gebroken arm op, maar met het ongeboren kind lijkt alles goed te zijn. De auto van de man uit Ouwer kerk vloog na de aanrijding in brand. Omstanders slaagden erin de man uit de auto te halen. De Ouwerkerker is met spoed overge bracht naar het Erasmus Medisch centrum in Rotterdam waar hij ge opereerd wordt. De technische ongevallendienst stelt een onderzoek in naar de toe dracht van het ongeluk. SCHARENDIJKE - In dorpshuis De Putmeet in Scharendijke wordt donderdag 14 februari een thema middag over thuiszorg gehouden. De bijeenkomst is een initiatief van ouderenbond Anbo. Op het programma uitleg over de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO), mantelzorg en vrij willige thuiszorg. De themamid dag begint om 14.00 uur. SIRJANSLAND - In de zaal van de hervormde kerk in Sirjansland wordt donderdag op initiatief van het Reformatorisch Contact een le zing voor geestelijke vorming ge houden. De lezing van evangelist A. Baan uit Nieuw-Lekkerland heeft als titel 'Getuige zijn in mijn omgeving' meegekregen. Na de le zing is ruimte voor discussie. De bijeenkomst in de kerk begint om 19.45 uur. BERGEN OP ZOOM - Twee Tholena- ren (24 en 28) zijn in de nacht van zaterdag op zondag om half twee in ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom opgepakt. Zij waren gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Moorseweg bij Oud- Vossemeer. Na behandeling zijn de twee gearresteerd. De 28-jarige bestuurder reed zonder rijbewijs met te veel alcohol op. De 24-jari- ge had agenten beledigd. VLISSINGEN - In een woning in de Badhuisstraat in Vlissingen is zater dagochtend rond zeven uur brand ontstaan, vermoedelijk door een pan die te lang op het vuur stond. Twee agenten probeerden eerst het vuur te doven met brandblus sers. Even later is de brand geblust door de brandweer. De 26-jarige bewoner is naar het ziekenhuis ge bracht, maar bleek ongedeerd. GOES - Bij een bedrijf aan de Li- vingstoneweg op het bedrijventer rein De Poel II in Goes is een rol steiger gestolen. De diefstal is volgens de politie ge pleegd tussen woensdag vijf uur 's middags en zaterdagochtend kwart voor acht. De rolsteiger, van het merk Cus- ters, heeft een waarde van enkele honderden euro's en is 2,5 meter breed, vier meter hoog en twee meter diep. VLISSINGEN - In het Zeeuws mari tiem Muzeeum in Vlissingen is tot en met 20 april de tentoonstelling PSD uit de kunst te zien. De expositie toont werk van kun stenaars die zich hebben laten in spireren door de vijf jaar geleden verdwenen veerdiensten over de Westerschelde. Het Muzeeum is open op maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 17.00. In he weekeinde van 13.00 tot 17.00 uur Schróöselventer Kees de Kraker had op zijn laatste tocht met de schrooselkar over klandizie niet te klagen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43