eeland PZC Protest tegen aanleg wal vergeefs Alert! bezored om kosten claims 11 KNRM helpt gestrand schip Opsteker voor wagenbouwers SCHOUWEN-DUIVELAND 13 12 en 13 Inwoners Burgh krijgen van gemeente definitief nul op rekest. Ver Fractie wil ook weten of er nog meer juridische kosten te voorzien zijn. Carnaval in Zonnemaire joop Waaijen pleit voor thuis opwekken van elektriciteit Maandag 4 februari 2008 Kees de Kraker maakt zijn laatste rit met de schrööselkar. Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Het protest van een aantal omwonenden te gen de - inmiddels voltooide - aan leg van een aarden wal met palis sade op de Karolingische ring- walburg in Burgh is vergeefs geble ken. De gemeente Schouwen-Dui- veland heeft het door de tegen standers van het plan ingediende bezwaarschrift ongegrond ver klaard. De bezwaarmakers beraden zich nog op een reactie. De plannen voor reconstructie van de Karolingische ringwalburg, één van de best bewaard gebleven ringwalburgen in Zeeland, stam men uit 2004 en komen uit de ko ker van Staatsbosbeheer. Het idee was een klein deel van de eigen lijke wal met palissade, die de be woners van de nederzetting vroe ger moest beschermen tegen in dringers, te herbouwen. Gewoon om te laten zien dat de Karolingi sche burg bijzonder is. Daarnaast moest de bodem van de burg opgehoogd worden om de onderlaag te beschermen. In de grond bevinden zich waarschijn lijk allerlei historisch waardevolle overblijfselen van de oude ringwal burg uit de laatste helft van de ne gende eeuw. Van meet af aan was er van enkele omwonenden hardnekkig verzet tegen de plannen van staatsbosbe heer. Bezwaarmaker D. de Meij legt uit dat het hem en de familie De gemeente Schouwen-Duive- land heeft de bezwaren tegen de - inmiddels afgeronde - aanleg van een wal met palissaden onge grond verklaard. Steinmetz vooral gaat om het uit zicht. Voor de bouw van de wal konden beide families nog onge hinderd de polder inkijken. De aanleg van een aarden wal met pa lissade zou dat uitzicht bederven, dus togen De Meij en Steinmetz naar de rechter. Dit tot frustratie van Staatsbosbeheer, want dat had - om eerder toegezegde Europese subsidies niet mis te lopen - haast met het herstel van de ringwal burg. De rechter wees de bezwa ren tegen het plan van de hand en Staatsbosbeheer haalde opgelucht adem. De Meij en Steinmetz lieten zich daardoor niet uit het veld slaan en volhardden in hun strijd tegen de wal met palissade. Hun bezwaarschrift tegen het door de gemeente verstrekken van de aan- legvergunning is nu echter ook on gegrond verklaard. Tot teleurstelling van De Meij. „Ik weet niet of we nu nog iets kun nen ondernemen. De wal ligt er, ons uitzicht is bedorven en ik hoor nu ineens van andere men sen - die het allemaal wel best von den dat die wal er kwam - dat ze die wal zo lelijk vinden." De Meij zegt nog samen met Steinmetz en de door hen ingehuurde raadsman nog te beraden op de situatie. door Piet Kleemans STELLENDAM - De bemanning van de KNRM-reddingboot Prinses Margriet uit Stellendam moest za terdag in actie komen om een ge strand containerschip te hulp te schieten. Ook de reddingboot van Hoek van Holland, de Jeanine Par- qui, werd ingeschakeld. De KNRM werd gealarmeerd van wege een koopvaardijschip dat bij ankergebied vier bij de Maasvlakte in problemen was geraakt. ITet schip was van de ankers geslagen. De Prinses Margriet voer uit bij windkracht 9, met uitschieters naar 10, en golven van vier tot acht meter hoogte. Na ongeveer veertig minuten was de redding boot ter plaatse. Het schip Zhen Hua 10, met 33 per sonen aan boord en geladen met containerkranen, was inmiddels gestrand. Er werd gevreesd dat het schip zou kantelen en beide red dingboten bleven daarom enkele uren paraat bij het gestrande schip. De kustwacht stelde uitein delijk vast dat het schip stabiel ge noeg was om hoog water af te kun nen wachten. De bemanning hoef de niet te worden geëvacueerd. De reddingboten konden weer terug naar hun thuisbasis. Tip? redactie@pzc.nl Dat was nog een heel eind, de af stand die de familie zojuist had afgelegd. Via duinen en vloedlijn waren ze van de Banjaard naar Breezand gelopen. En dat tegen de wind in... De oudste zoon van acht was zelf best onder de indruk van zijn prestatie. Maar hoeveel kilo meter hadden ze er nu eigenlijk precies opzitten, vroeg hij zich af toen de familie even uit zat te blazen onder het genot van een welverdiende warme chocolade melk. Vader en moeder wisten het niet. En de ober van het strandpavil joen? Die wist het ook niet. „Dat hangt er natuurlijk ook een beetje vanaf hoe hard je loopt..." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De raadsfractie Alert! maakt zich zorgen over de stijgen de kosten van juridisch advies bij de gemeente Schouwen-Duive- land. Dat blijkt uit vragen van de fractie aan het college van burge meester en wethouders. Het college liet de raad onlangs we ten dat de kosten van externe juri dische bijstand in 2007 met 25.000 euro zijn overschreden. Dat komt omdat de gemeente dat jaar tien keer een beroep deed op een advo caat. Alert! wil van het college we ten wat er wat dat betreft allemaal nog meer in het vat zit. „Het is met het oog op het budgetrecht van belang dat de raad op de hoog te is van de risico's die met de inge diende claims zijn gemoeid." Alert! wil ook van het college we ten of naast de reeds aanhangig ge maakte claims op basis van de tien dossiers inmiddels nog andere claims zijn ingediend. Zo ja, dan wil Alert! weten hoeveel geld daar mee gemoeid is. Ook vraagt de fractie op welke mo ment claims opgenomen worden in de zogeheten risicoparagraaf. Hierin neemt de gemeente zaken op die voor tegenvallende inkom sten zouden kunnen zorgen. Alert! vindt dat de raad in verband met toekomstige besluitvorming op de hoogte moet zijn van de fi nanciële consequenties van de claims. Het college moet zich nog buigen over de vragen. HULST - De veiling van het eerste vat Java Premium, eén echt Huls ter bier, heeft de/gedupeerde wa genbouwers uit het- Land van Hulst geen windeieren gelegd. Tijdens een carnavaleske veiling avond kon veilingmeester Frans de Schepper het vat bier afhame ren voor een bedrag van 10.820 eu ro. De dertig liter Hulster gerstennat ging naar brouwerij Heineken/ Drankenhandel Wauters. Die liet het vat onmiddellijk aanslaan. ZONNEMAIRE - Zelf stond ze ais cowgirl achter de bar, beheerster Miranda Duinhouwer yan het dorpshuis in Zonnemaire. Verder liep er van alles en nog wat rond in het dorpshuis waar zaterdag avond voor het eerst in lange tijd carnaval ge vierd werd. „Ik kom zelf uit Brabant en het leek me we! leuk hier ook een keer carnaval te vie ren", legt Duinhouwer uit. Ze maakte er met naar schatting zeventig inwoners van Zonnemai re een gezellig feestje van. „Het waren voor het merendeel kinderen, maar die waren wel alle maal verkleed. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41