komt Zuid-B eveland tot leven "eer^rk 4 molen valt tegen R B Wonen wil op EmTé-terrein bouwen 'Geen schoonheidsprijs' de notarissen 'Carnavalsbus Paerehat laat het afweten' De Verwachting in Tholen wacht reparatie in twee etappes. Kritiek van waterschap Zeeuws-Vlaanderen op aanpak gedeputeerde. Woningcorporatie koopt al bakkerspand in Heinkenszand. BPZC Maandag 4 februari 2008 1 3 door Harmen van der Werf THOLEN - Het voegwerk van stads- molen De Verwachting in Tholen is er slechter aan toe dan gedacht. Het echtpaar ]an en Iza van Gorsel dat sinds 1980 in de molen woont, heeft er desondanks alle vertrou wen dat De Verwachting juni vol gend jaar helemaal in oude glorie is hersteld. 'Alleen' de romp van De Verwach ting staat er nog. Dat is sinds 1930 zo. Wieken en kap zijn er toen af gehaald. De dienstdoende mole naar maalde verder met een diesel motor. In i960 is de molen buiten bedrijf gesteld. Het echtpaar Van Gorsel woont erin en is al enkele jaren bezig met een volledige res tauratie. Vorig jaar werd subsidie verkregen van de Rijksdienst voor Monumentenzorg. De Van Gorsels hebben sindsdien niet stilgezeten. Deskundigen zijn geraadpleegd, waaronder het Delft- se adviesbureau Groot-Gunneweg. Dat had geen leuke boodschap. De stenen romp is tien jaar geleden opnieuw gevoegd. Dit is niet goed gebeurd, waardoor veel schade is ontstaan. Meerwerk is nodig, waar in de begroting niet voorziet. Het herstel zal daarom in twee rondes gebeuren. Extra subsidie is aange vraagd en de Van Gorzels hebben de sponsporactie geactiveerd on der het motto 'de molen is er voor ons allemaal'. Bas Chamuleau met een 'trofee' uit de sleuf voor Sloe-gasleiding, een gedeelte van de stam van een boom die 2000 tot 4000 jaar geleden in een veen- moeras heeft gestaan bij Vlake. De boom is door eigen gewicht krom gegroeid in het moeras. foto Willem Mieras Een in hoogte uiteenlopende, donkere laag Hollandveen bevindt zich in De Natuurlijk kunstwerkje: opvulling van de Zwake-geul met zandtekeningen Poel bij Nisse op tientallen centimeters onder de grond, foto Bas Chamuleau onder de grond in de Sint-Antoniepolder bij Ovezande. foto Bas Chamuleau I Oosttoga I Ammerlaan I Platier I Tazelaar I A www.deviernotarissen.nl TERNEUZEN - Gedeputeerde Frans Hamelink (CU, waterschappen) heeft het goed verbruid bij het da gelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Het schap vindt Hamelinks onderzoek naar een eventuele fusie tussen de twee Zeeuwse waterschappen 'slecht', en de wijze waarop die rapportage tot stand kwam, verdient ook geen schoonheidsprijs, menen de leden van het dagelijks bestuur in Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordigers in de overleg groep (dijkgraaf Wybe de Graaf en gezworene Conny Almekinders) werden wekenlang genegeerd door de provincie en daardoor ge frustreerd, blijkt uit een pittige briefwisseling tussen waterschap en provincie. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Woningstichting R 8c B Wonen probeert de ontwik keling van het terrein vlot te trek ken dat supermarkt EmTé in Hein kenszand juni 2005 heeft achterge laten. Het oude winkelpand ziet er momenteel desolaat uit. Kees Krijger, directeur van R 8c B Wonen, meldt dat er wordt gespro ken met projectontwikkelaar Nova- form uit Best. Dit bedrijf heeft het verlaten EmTé-terrein onder zijn hoede, maar het vlot niet. Vandaar dat R 8c B Wonen graag het pro ject wil overnemen. Om haar posi tie te versterken, heeft de woning stichting het pand van voorheen bakker Jan Rijk (nu Bakker Boer) verworven plus een naastgelegen pand, ook aan de Dorpsstraat. R 8c B Wonen wil op het Em Té-terrein 'iets gaan bouwen voor jongeren', aldus Krijger. „Maar ze ker is er nog niets. We zullen er eerst met de projectontwikkelaar uit moeten komen." De woning stichting heeft al eerder aangege ven aan de Dorpsstraat tegenover de Rabobank jongerenhuisvesting te willen realiseren. R 8c B Wonen probeert als sociale ontwikkelaar in te spelen op de markt en werk te maken van leef baarheid in Reimerswaal en Borse- le. Het ministerie van Vrom heeft de woningstichting onlangs laten weten dat zij daar goed mee bezig is. Vrom liet één kritisch geluid ho ren, over de bouw van apparte menten van meer dan 200.000 eu ro in Hansweert, Kruiningen en Heinkenszand. Krijger: „We kon den anders leefbaarheidsprojecten financieel niet rond krijgen." door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Carnavalsbussen uit 's-Heerenhoek (Paerehat) naar Goes en Middelburg hebben het zaterdagnacht om kwart over drie laten afweten. Elise Louwerse (18) uit Kloetinge was erbij. „We ston den om vijf over drie bij de halte. Er kwam een bus, maar die ging naar Ovezande. We hebben daar na geen bus meer gezien." Volgens Elise stonden er veel jon geren te wachten en kou te lijden. „Ook de bus naar Middelburg kwam niet." Om taxi's werd 'fi guurlijk' gevochten. Een vriendin van Elise heeft uiteindelijk haar moeder gebeld die de meiden om vier uur ophaalde. Bij carnavalsstichting De Koenkel- pot in 's-Heerenhoek is niets be kend van de problemen. Prins Ri chard heeft er niet van gehoord. „Het was wel razend druk in de ca- fé's en Jeugdhoeve, veel drukker dan anders. Misschien", spreekt Ri chard als vermoeden uit, „vallen we in het zwaard van ons eigen succes." Koenkelpot-bestuurslid Ar no Witkam belooft de zaak uit te zoeken. Het carnaval in 's-Heerenhoek viert vanavond het slot. Busver voer wordt ook weer aangeboden, zie www.paerehat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31