PZCI11 Oplossing voor grondstort in ziekenhuis ï£.:S5 t": Havenbebouwing stapje dichterbij Diefstal steiger bij Goes' bedrijf BEVELANDEN-THOLEN 12 Aanstormende golven van 1953 voelbaar Reimerswaal maakt praktische afspraak met aannemingsbedrijf. Ver Joop Waaijen pleit voor thuis opwekken van elektriciteit Maandag 4 februari 2008 Onder de grond is Zuid- Beveland haast nog boeiender dan erboven Tip? redgoes@pzc.nl YERSEKE - Het 'buldert' zaterdagavond even in de Nederlands 1 februari 1953. Mannenkoor Jeduthun uit Krabbendijke (fo- passelijk lied voor alle overledenen, allereerst die van 1953, hervormde kerk in Yerseke. De symboliek is helder. Orthodox to) zet in met Ruwe Stormen van M. W. Kramer. De aanstor- Komt, komt tot Mij. De herdenking duurt ruim twee uur. Met christelijk Reimerswaal herdenkt de slachtoffers die 55 jaar ge- mende golven zijn tijdens de uitvoering voelbaar. Ethan, het vierhonderd mensen, waaronder het Reimerswaalse college leden gevallen zijn bij de watersnoodramp van 31 januari op mannenkoor uit Yersekse, zingt later van Kramer een even toe- van B en W, is de kerk praktisch vol. foto Marijke Folkertsma door Harmen van der Werf YERSEKE - Op een landbouwper- ceel aan de rand van natuurgebied Yerseke Moer is grond aangebracht zonder de verplichte gemeentelij ke toestemming. Het gaat om scho ne grond afkomstig van een bouw plan in de Olzendepolder, ooste lijk van Yerseke. Omdat het om schone grond gaat, heeft de ge meente Reimerswaal de kwestie niet op de spits willen drijven. Zij is met aannemer Hoonden - die de grond heeft geleverd - tot een praktische oplossing gekomen. GOES - Bij een bedrijf aan de Li- vingstoneweg op het bedrijventer rein De Poel II in Goes is een rol- steiger gestolen. De diefstal is vol gens de politie gepleegd tussen woensdag vijf uur 's middags en za terdagochtend kwart voor acht. De rolsteiger, van het merk Ous ters, heeft een waarde van enkele honderden euro's en is 2,5 meter breed, vier meter hoog en twee meter diep. De grondstort valt direct op langs de Postweg, dé provinciale weg tussen Yerseke en Goes. Het land tekent donker af tegen de Yerseke Moer. Veel automobilisten en fiet sers zien dit bijna dagelijks. Al snel deden ook geruchten de ronde dat een deel van de grond zonder ge meentelijke toestemming was ge stort. De politiek pikte de signalen op. „Andere landbouwers vroegen of zij voortaan ook op die manier grond mochten laten storten", ver telt WD-raadslid Marijke van der Meijden. „Dat kun je natuurlijk niet hebben." De gemeente Reimerswaal stelde een onderzoek in en een deel van de grond is inderdaad zonder toe stemming aangebracht. Perceeleige- door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Het uitzicht over de Westerschelde bij Hoede- kenskerke is straks wellicht wegge legd voor permanente bewoners. De gemeente Borsele gaat name lijk bekijken welke bebouwing bui tendijks bij Hoedekenskerke moge lijk is. Zij doet dat in een werk groep, waarin ook Rijkswaterstaat en Waterschap Zeeuwse Eilanden zitten. Vanuit het bedrijfsleven waren er naar M. Nijssen van het gelijknami ge loonbedrijf mocht grond uit de Yersekse nieuwbouwwijk Steeweg storten. De hoeveelheid bleek min der dan verwacht. Hoondert had nog grond over uit een plan in de Olzendepolder. Nijssen nam dit aan zonder opnieuw om toestem ming te vragen, want hij dacht die al in bezit te hebben. Wethouder Jaap Sinke (SGP, mi lieu) spreekt geen oordeel uit over de gang van zaken. Hij wil voor al les tot een praktische oplossing ko- W* Een weiland bij de Yerseke Moer is deels zonder toestemming op vallend opgehoogd. Als de (scho ne) grond is uitgereden, wordt bekeken of het te veel is. al eerder initiatieven voor woning bouw aan de Westerschelde bij Hoedekenskerke, maar die liepen dood. De gemeente wil nu zelf de kar trekken. „Nieuwbouw daar kan een aanwinst zijn voor Hoede kenskerke", aldus wethouder Mar- ga Vermue (CDA, ruimtelijke orde ning). Het is niet eenvoudig buitendijks te bouwen. Vermue is dan ook blij dat waterbeheerders willen mee praten. „Mensen moeten zich wel men, waartoe is overlegd met Nijs sen en Hoondert. Een akkoord zit in de pen. Als het weer het toelaat, wordt de grond uitgereden, waar na wordt bekeken of er niet te veel is opgebracht. „Wat er te veel ligt, wordt afgevoerd", meldt directeur R. Hoondert van het aannemings bedrijf. Nijssen wil 'liever vandaag dan morgen' aan het werk. „Hoe het er nu bij ligt, is ook mij een doorn in het oog, maar het land is veel te drassig voor machines." Hij gaat het weiland direct na de egali satie inzaaien. In de zomer lopen er volgens hem weer koeien op. De extra grond is nodig om de grondstructuur van het weiland te verbeteren. In de winter stond het vaak blank. realiseren dat buitendijks wonen minder veilig is dan binnendijks", waarschuwt Linda van Dijke van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Vermue reageert: „Het ligt voor de hand er iets stevigs, iets robuust, te bouwen." Arjan van Erk van de dorpsraad Hoedekenskerke voorziet dat voor al senioren op de nieuwbouw afko men. „Niks op tegen, maar voor een goede leeftijdsopbouw in het dorp zijn jonge gezinnen nodig." BERGEN OP ZOOM - Twee Tholena- ren (24 en 28) zijn zaterdagnacht om half twee in ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom opge pakt. Zij waren gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Moor- seweg bij Oud-Vossemeer en naar Lievensberg gebracht. Na behande ling daar zijn ze gearresteerd. De 28-jarige bestuurder reed zonder rijbewijs met te veel alcohol op. De 24-jarige had agenten beledigde ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Dat was nog een heel eind, de af stand die de familie zojuist had afgelegd. Via duinen en vloedlijn waren ze van de Banjaard naar Breezand gelopen. En dat tegen de wind in... De oudste zoon van acht was zelf best onder de indruk van zijn prestatie. Maar hoeveel kilo meter hadden ze er nu eigenlijk precies opzitten, vroeg hij zich af toen de familie even uit zat te blazen onder het genot van een welverdiende warme chocolade melk. Vader en moeder wisten het niet. En de ober van het strandpavil joen? Die wist het ook niet. „Dat hangt er natuurlijk ook een beetje vanaf hoe hard je loopt..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29