'Boris Tadic wint presidentsverkiezingen Servië' Ex-top Navo: alliantie moet slagvaardiger 4 Word ook abonnee! Gestrand vrachtschip houdt Smit bezig 'Natalee Holloway stierf in de armen van Van der Sloot'. Dokwerker komt om door val van 15 meter Beveiliger Balkenende vergat zijn pistool Carla Bruni is niet zo rechts als Nicolas Sarkozy Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 55530 BELGRADO - De tweede en beslis sende ronde van de Servische pre sidentsverkiezingen is gisteren ge wonnen door de huidige, wes- ters-gezinde president Boris Tadic. Dat zegt een groep onafhankelijke waarnemers. De Servische groep, het Centrum voor Vrije Verkiezin gen en Democratie komt op basis van een eigen telling bij de stembu reaus tot de conclusie dat Tadic 50,5 procent van de stemmen heeft gekregen en de meer Mos kou-gezinde Tomislav Nikolic 47,9. Bij eerdere verkiezingen verschafte het centrum betrouwbare cijfers. Een uur voor de sluiting van de stembureaus had ongeveer 64 pro cent van de 6,7 miljoen kiezers zijn stem uitgebracht, 6 procent punten meer dan in dezelfde fase bij de eerste ronde van 20 januari. Toen bedroeg de opkomst uitein delijk 61 procent. Maandag 4 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 29 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 ROTTERDAM - Sleep- en bergingsbe drijf Smit heeft in het weekeinde de handen vol gehad aan een ge strande Chinese vrachtvaarder op de Rotterdamse Maasvlakte. De Zhen Hua 10 strandde in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdens zwaar weer op de Maasvlakte. Tot gisteravond laat was het Smit niet gelukt om het driehonderd meter lange schip vlot te trekken. Peter R. de Vries is een kanjer Risicokaart is een pijnlijke misser eSMM oneens 15% aantal reacties: 254 m 85% GOES - Bezige bijen, bourgeoisie, kabouters, blik vangers, Charlie Chaplins, eenden en andere vreemde wezens en wagens bevolkten afgelopen weekeinde de straten van verschillende Zeeuwse plaatsen. Zaterdag en gisteren werden voorname lijk in Zeeuws-Vlaanderen en op de Bevelanden carnavalsoptochten gehouden. Het volksfeest duurt nog tot woensdag. foto Wim Kooyman pagina 2 en 3: meer carnaval Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Agenda: 34; Cul tuur: 35; Televisie: 38 en 39. Joran bekent op band door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - De Amerikaanse tie ner Natalee Holloway is op het strand van Aruba in de armen van Joran van der Sloot overleden. Na haar natuurlijke dood liet hij haar lichaam door een vriend met een boot in zee dumpen. Joran heeft dat bekend tegenover een infor mant van verslaggever Peter de Vries. Gisteravond werden de bekentenis sen uitgezonden op SBS6. In een van die gesprekken, gevoerd in een auto met verborgen camera en mi crofoon, vroeg de informant aan Van der Sloot of het lichaam van Holloway ooit nog gevonden zou worden. Van der Sloot zei daarop: „Die is nooit meer te vinden. Waar weet ik zelf ook niet." Ge volgd door: „Het is zelfs nog mooier dan ik had gehoopt. Nu krijg ik er nog een grotere schade vergoeding door." Voor de twee ke ren dat Van der Sloot is aangehou den en volgens hem onterecht heeft vastgezeten, eist zijn vader een schadevergoeding. Over de dood van Natalee zei Jo ran tegen de informant: „Ik heb ge woon mazzel gehad. De oceaan is groot. Als ze haar vinden, ben ik de lui." Volgens de misdaadverslag gever bewijst die bekentenis dat Van der Sloot wel degelijk verant woordelijk is voor de vermissing van Natalee. Bovendien heeft hij op schaamteloze wijze munt gesla gen uit deze affaire door er een boek over te schrijven, stelt De Vries in zijn programma. Natalee Holloway verdween in Joran van der Sloot heeft tegen over een informant bekend dat Natalee Holloway in zijn armen is gestorven. Een vriend van hem dumpte haar lichaam in zee. mei 2005 spoorloos op Aruba na een avond stappen met onder an deren Van der Sloot. Tot nu toe verklaarde Joran dat hij het meisje op het strand levend had achterge laten. Eerder werd bekend dat de mis daadverslaggever een band in han den had waarop Van der Sloot te gen een vriend bekende dat hij zich van het lichaam van het meis je had ontdaan door het vanaf een boot in zee te dumpen. De beken tenis werd in het geheim opgeno men door ondernemer Patrick van der Eem. Die kreeg voor zijn mede werking 25.000 euro van De Vries. pagina 4: de zaak Holloway ROTTERDAM - Een 47-jarige man uit Zonnemaire is zaterdagoch tend omgekomen door een be drijfsongeval in het Rotterdamse havengebied. De man werkte in een dok op een scheepswerf aan de Professor Gerbrandyweg toen hij van een ladder viel en 15 meter lager op een betonnen bodem te recht kwam. Personeel van een traumahelikopter verleende hulp, maar het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. SPIER - Hotelklanten laten de gek ste dingen achter in hun kamer, maar een pistool treffen de kamer meisjes niet zo vaak op een nacht kastje aan. Dat gebeurde afgelopen woensdagochtend wel in Hotel De Woudzoom in het Drentse Spier. Premier Balkenende had met enke le beveiligers in het hotel gelo geerd. Een van de 'lijfwachten' had zijn dienstpistool in zijn ka mer laten liggen. Twintig minuten na het vertrek van de premier en zijn gevolg vond een schoonmaker het wapen op een nachtkastje. www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1