Wek zelf thuis elektriciteit op Zeeuwse koks strijden om jaarlijkse beker Arts geeft uitleg over schildklierziekten Lezing over ophoping van vocht in weefsel Floron houdt Zeeuwse Dag in Vlissingen Vermiste vrouw uit Vlissingen weer terecht WIÊÊÊÊÊKJMM Internetboek over warmtekrachtkoppeling in de eigen woning. s 1 Spinnen voor een goed doel PZC Maandag 4 februari 2008 15 De griffier vari de rechtbank Middelburg kondigt aan: Bij vonnis van de rechtbank Middelburg van 28 november 2007 is de vervroegde onteigening uitge sproken van de percelen, kadastraal bekend, gemeente Middelburg, sec tie X, nummer 2928 (thans sectie X nummer 4036 gedeeltelijk) en sectie X nummer 2932. De plaatsopneming bedoeld in de beschikking van de rechtbank van 9 oktober 2007 in de zaak de Staat/Corré met rolnummer ha rk 07/123, betreffende het namens de Staat der Nederlanden ingediende verzoek strekkende tot vervroegde opneming door deskundigen in de zin van artikel 54a Onteigeningswet van de betreffende percelen, zal plaatsvinden op donderdag 14 februari 2008, vanaf 13.30 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg aan de Kousteensedijk 2. Middelburg, 29 januari 2008 F.A.C.M. Maandag-Leussink griffier GOES - De Schildklierstichting houdt dinsdag 26 februari in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes een voorlichtingsbijeenkomst over schildklieraandoeningen Spreker is internist en nefroloog P. Leurs van de Oosterscheldezieken- huizen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Aanmelden kan via het patiëntenservicebureau van het zie kenhuis op 0113-234881. GOES - Huidtherapeut Annemarie Zuiderent, verbonden aan kuur oord De Stern in Noordgouwe geeft dinsdag 11 maart een lezing over oedeemtherapie en lymfoe- deempreventie. Oedeem is de term voor vochtophoping in weef sel, waardoor zwellingen ontstaan. De lezing is gratis toegankelijk na aanmelding via 0113-212936 of het mailadres palazzoli@zeelandnet.nl. VLISSINGEN - Floron, de vereniging voor bloemenliefhebbers, houdt zaterdag 9 februari een Zeeuwse dag in het MEC aan de Koren bloemlaan in Vlissingen. De bij eenkomst begint om 12.30 uur. Bert Maes geeft om 13.30 uur een lezing over de muurbegroeiing van de kades in Middelburg, die be hoort tot één van de mooiste muurbegroeiingen van Nederland. Het programma vermeldt Zeeuw se ervaringen met restauraties en muurbegroeiingen. VLISSINGEN - De vermiste Helena Catherina van Strien uit Vlissin gen is weer terecht. Zij is zaterdag 2 februari door de politie aange troffen in Breda. De 43-jarige vrouw werd sinds 16 januari vermist toen zij verdween uit een instelling waar zij verbleef In het artikel over verwaarloosde dieren, PZC zaterdag 1 februari op pagina 3, staat een fout. De regiocoördinator van de lande lijke Stichting Zorg om Boer Tuinder is ïosje de Koning en [osje de Boer. BURGH-HAAMSTEDE - De koks van de Vereniging van Zeeuwse Koks (VZK) strijden maandag 11 februa ri om de beker tijdens hun jaarlijk se kookwedstrijd. Het evenement vindt dit jaar plaats in Hotel Bom en Restaurant De Regtkamer aan de Noordstraat 2 in Burgh-Haam- stede. Het thema 'Friesland' staat dit jaar centraal. Omdat er geen koks zijn uit deze provincie, verwacht de or ganisatie dat de opdracht voor ie dere deelnemer even moeilijk is. Het gerecht moet namelijk een au thentiek Fries gerecht worden. Het moet worden gepresenteerd op twee borden: één voor de showta fel en één voor de jury, die het ge recht beoordeelt op originaliteit, smaak, opmaak, kleur, portione- ring en algemene indruk. Er moet een beschrijving bij van de ingre diënten en het gerecht moet een naam krijgen. Publiek is vanaf 13.00 uur welkom als de koks beginnen. De jurering begint om 14.00 uur. GOES - Ze hebben zich in het zweet gespind, zaterdag in de Goese Zeelandhallen, de deelnemers aan de eer ste Zeeuwse spinningmarathon. De 'droogfietsers', on der wie SBS6-sportpresentator Edward van Cuilenborg, slaagden erin 36.049 euro bij elkaar te fietsen. Organisa tor Marcel Willemse uit Haamstede was dik tevreden. Hij had op 20.000 euro gerekend. Het geld is bestemd voor onderzoek naar luchtwegziektes in het Rotter dams Sophia kinderziekenhuis. De marathon krijgt in 2009 een groter vervolg. foto Marijke Folkertsma foto Peter Nicolai Terneuzenaar Joop Waeijen: „Er is voldoende aardgas, maar we kunnen er veel meer rendement uit halen." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Besparen, besparen, besparen. Een zonnepaneel op het dak, een windmolentje op het erf... wie een beetje investeert, plukt daar op de langere termijn de vruchten van. Terneuzenaar Joop Waeijen speelt op die ten dens in met zijn internetboek www.wekjeeigenelektriciteitop.nl. Waeijen doet met zijn bedrijf Energy Management Consult aan het bedenken, opstarten en uitvoe ren van technische projecten. Zijn jarenlange ervaring bij tal van be drijven deelt hij sinds kort via zijn internetboek. Zijn boek is voor ze ventien euro te bestellen en stuurt met name aan op de aanschaf van een wkk, oftewel een warmte krachtkoppeling. „Dat is een instal latie, die zowel warmte als elektri citeit opwekt", zegt Waeijen. „Ten opzichte van een hoogrende- ments-ketel is de winst dus de elektriciteit. Er is voldoende aard gas, maar we kunnen er veel meer rendement uithalen. Waar een cv-ketel op 94 procent blijft ste ken, haalt een wkk 98 of 99 pro cent rendement. Gemiddeld heb je vijf jaar nodig om de aanschaf van deze installatie terug te verdie nen." Volgens Waeijen zit er nog wel een adder onder het gras bij de promotie van de wkk. „Als ie- 'lk weet zeker dat dit aan het einde van dit jaar booming business is.' dereen zo'n installatie in huis zou hebben, worden de grote kracht centrales overbodig. En dus wor den ze nog niet gepromoot, omdat de grote broeders bang zijn hun boterham kwijt te raken." Een wkk-installatie kost gemiddeld 7500 euro, ongeveer 3000 euro meer dan een beetje hr-ketel. Wae ijen: „Het staat in Nederland nu nog in de kinderschoenen, maar ik weet zeker dat het aan het eind van dit jaar booming business is. Het opwekken van elektriciteit wordt gestimuleerd met landelijk subsidiegeld. Vanwege de prijs is het nu vooral interessant voor gro tere huishoudens en kantoren. Maar als dit begint te lopen zakt de prijs en kunnen ook kleinere huishoudens voordeel hebben." Het internetboek van Joop Waeijen is te bestellen op www.wek- jeeigenelektriciteitop.nl. Isff.I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15