ivy/"* I riXj 147 Coaches zijn tegen play-offs 49 50 en 51 Sef Vergoossen houdt pleidooi voor seizoen van maart tot december. Marco van Basten heeft wel oren naar Ajax Jeugdig tennisteam wordt groepswinnaar Alves kan vandaag al zijn debuut maken voor Middlesbrough Zaterdag 2 februari 2008 Tip? sport@pzc.nl KufFour komt uit tijd dat er met leeftijden werd gesjoemeld uw"'." -JSm- - TECHENDORF - Honderden schaatsers waagden zich gisteren aan de derde en laatste toertocht op de Weissensee. Een hand vol Zeeuwse rijders kwam aan de start van de 200 kilometer lange tocht. De snelste van dit gezelschap was de Middelbur ger Cor Schipper, die na 8 uur, 48 minuten en 18 seconden fi nishte. Rene van den Berge uit Krabbendijke voltooide zijn tocht ruim drie minuten later. De tocht werd opgeschrikt door een ongeluk met ijsmeester Hubert Stampfer. Hij kwam met zijn machine in een wak te recht. De ijsmeester kwam heelhuids boven water en de toer tocht kon worden voortgezet nadat het parkoers was aange past. De schaatsweek in Oostenrijk wordt vandaag afgesloten met het klapstuk: de Alternatieve Elfstedentocht. foto Rick Nederstigt/ANP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - De hoofdtrainers in het Nederlandse betaalde voetbal hebben zich tijdens een extra ver gadering unaniem uitgesproken te gen handhaving van de play-offs in de eredivisie. De belangenver eniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) kwam deze week bijeen; de opzet van de competities was het enige agendapunt. Sef Vergoossen, voormalig vi- ce-voorzitter van de CBV, ver woordde gisteren het standpunt van zijn vakbroeders. „Play-offs gaan altijd ten koste van de kwali teit van het voetbal. Dat is onze be langrijkste zorg. Wij vinden dat de nacompetitie moet worden wegge haald. Het grootste bezwaar is de extra belasting voor voetballers, waardoor je met veel meer blessu res te maken krijgt. Daarnaast is het totaal oneerlijk dat de num mer twee deelname aan de Cham pions League kan mislopen." Het CBV zal eind maart met een definitieve rapportage naar buiten komen. Tot die tijd krijgen de le den de kans om het conceptvoor stel nog aan te passen. Ook bonds coach Marco van Basten was aan wezig bij de vergadering. De stellingname van de trainers is saillant nu er een nieuw televisie contract moet worden afgesloten. De biedende partijen gaan ervan uit dat het aangeboden pakket ook bestaat uit play-offwedstrijden. „Dat is onze zorg niet. Wij kijken puur naar de sportieve aspecten." Daarbij kwam ook de totale com petitie-opzet aan de orde. De CBV toonde zich geen voorstander van een vrije doorstroming vanuit de amateurs. „Als je al kiest voor een topklasse onder de huidige eerste divisie, moet de eventuele door stroming naar het betaalde voet bal heel streng genormeerd wor den", vindt Vergoossen. Los daarvan toonde Vergoossen zich er voorstander van om de competities in de toekomst van maart tot december te laten ver spelen. Vergoossen wijst daarbij op de weersomstandigheden, maar bijvoorbeeld ook op het gege ven dat veel topclubs hun spelers nu een maand kwijt zijn tijdens de Afrika Cup in januari. „Als je het seizoen vaststelt van maart tot december hebben de coaches tij dens grote toernooien altijd de be- De hoofdtrainers in het Neder landse betaalde voetbal zijn una niem tegen het doorgaan met de play-offs. Ze vinden ze een te zware belasting en oneerlijk. schikking over topfitte spelers. Nu zijn de meesten al uitgeput als ze aan een WK of EK beginnen." Laatste contractjaar Dit seizoen zit het Nederlandse voetbal voor het laatst contrac tueel vast aan de play-offs. De eredivisieclubs (ECV) sloten in 2005 met tv-zender Talpa een contract voor drie jaar. Dat loopt dus na dit seizoen af. De eerste twee seizoenen play-offs werden gewonnen door Ajax. In 2006 eindigde de ploeg in de reguliere competitie als vierde en trof het in de finale FC Groningen (vijfde). in 2007 stond Ajax (tweede) in de finale tegenover AZ (der de). AMSTERDAM - Bondscoach Marco van Basten heeft Ajax te kennen gegeven dat hij wel oren heeft naar de functie van hoofdtrainer van Ajax. „Ik heb gezegd dat ik open sta voor een vervolggesprek." De bondscoach, die na het EK af zwaait, zal zelf niet bij dat gesprek aanwezig zijn. „Dat doet mijn zaak waarnemer. Het is ook een zake lijk gesprek, over mijn eisen." BOEDAPEST - Het Nederlandse vrouwentennisteam heeft gisteren ook zijn derde wedstrijd gewon nen in de Europees/Afrikaanse zo ne van de Fed Cup. Het jeugdige team versloeg het sterker geachte Bulgarije. Opnieuw won zowel Arantxa Rus als Renée Reinhardt haar enkelpartij. Vandaag treft Oranje een andere poulewinnaa' voor een plaats in de wereldgroer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87