Zeeland meter terugverdienen èmeente Ter neuzen inlijven Goesenaar krijgt boete Aorta 58: de snelweg als slagader van de zorg Lezing over seksueel misbruik in Middelburg Lezing van Theosofisch Genootschap Zeeland Cursus leert mensen omgaan met reuma Met meer dan 200 per uur over de A58 pzc Zaterdag 2 februari 2008 43 Olav Bouhuys: „Ik denk dat de betrokkenheid van commerciële partijen bij de ziekenhuiszorg een grote kans verdient.' foto Willem Mieras De Werkgroep Nieuwbouw Ziekenhuis Zeeland, ofwel de werkgroep Bouhuys, bracht in haar advies aan de zieke- huizen het zorgconcept Aorta 58 te berde: de A58 als 'slagader' tus sen het hoofdziekenhuis in Goes en de polikliniek met kort verblijf in Middelburg, met aftakkingen naar de dagbehandelingskliniek in Zierikzee en het Zeeuws Radio Therapeutisch Instituut (ZRTI) in Vlissingen. De afstand tussen loca ties Goes en Middelburg is 21 kilo meter; overbrugbaar met de ambu lance in tien tot dertien minuten. Het 'short stay'-ziekenhuis dat voor Middelburg wordt voorge steld, omvat vijftig bedden en vier operatiekamers en waar kleine heelkunde, observatie, revalidatie, dialyse en onderzoek naar hart longfuncties en maagdarmaandoe ningen bedreven wordt. In Goes komt volgens het voorstel het con tinu draaiend ziekenhuis met 400 bedden, een level-2 intensive care met 25 bedden en traumazorg. middelburg - De Stichting Petra, een hulpverleningsorganisatie voor vrouwen die lijden aan de ge volgen van seksueel, fysiek of gees telijk geweld, houdt vrijdag 29 fe bruari een lezing over het levens lange trauma van slachtoffers van seksueel misbruik. Ook de manier waarop de omgeving reageert na de onthulling van seksueel mis bruik kan negatieve gevolgen heb ben voor zowel de fysieke als de psychische gezondheid. De lezing begint om 15.00 uur op de Turfkaai 29 in Middelburg. middelburg - Het Theosofisch Ge nootschap houdt zaterdag 9 februa ri een lezing in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk te Middelburg. De lezing van M. de Boer uit Mid delburg heeft als titel meegekre gen: 'Bewustwording door inwij ding'. In haar lezing gaat zij in op het fenomeen bewustwording. Zij noemt bewustwording een weg van inwijding naar kennis wat een ruimer inzicht moet bieden in ons bestaan. De lezing begint om 10.30 uur. middelburg - Thuiszorgverlener Zorgstroom geeft vanaf dinsdag 4 maart een cursus omgaan met reu ma in het kantoor aan de Stadhuis straat in Middelburg. Reuma Uitge daagd! is bedoeld voor mensen vanaf achttien jaar met reumatoï- de artritis, artrose of Bechterew. De cursusleiders hebben zelf reu- matoïde artritis, artrose en/of Bechterew. De cursus behelst zes wekelijkse bijeenkomsten van 2,5 uur elk. Informeer tevoren of de zorgverzekeraar de kosten, 95, vergoedt. Informatie: 0118-592934. bergen op zoom - De politie heef gisterochtend het rijbewijs van een 39-jarige automobilist uit Sint Oedenrode, ingevorderd. Een agent kreeg de man rond 11.00 uuf in de gaten toen hij met hoge snelheid over de A58 ter hoogte van Bergen op Zoom. Tussen het Schelderijnkanaal en de afslag naar Antwerpen liepen de snhelhe- den zelfs op tot boven de 200 kilo meter per uur. Na correcties kwam de gemiddel de snelheid uit op 185 kilometer per uur. geleden. We zouden groter zijn dan 23 staten die nu al zijn aange sloten bij de Verenigde Naties, zoals Polynesië." De munteen heid wordt de Ghanda en de uit valsbasis wordt straks het Graven steen. De organisatie richt zich vooral tegen de aanwezigheid van West-Vlamingen in het Gentse. Die dienen voortaan een hoofd doek te dragen, vindt de NGA, die'niet verontwaardigd' reageert op de ironische ondertoon waar mee de pers over de plannen be richt. Studentikoos? Absoluut niet. „De NGA is een ernstige beweging, 'Gent moet opnieuw een stadsstaat worden, zoals lang geleden.' haar ingenomen politieke stand punten verkondigt zij met de diep ste waarachtigheid." Jan Beke laat wel doorschemeren dat zijn club het extreem-nationalisme wil pare ren. De annexatie van Terneuzen is ui termate belangrijk voor de ontwik keling van de vrijstaat, die eind maart zal worden afgekondigd. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen neemt er gelaten kennis van. Zijn nuchtere reactie: „Hoe se rieus moet je dit nemen? Laat ze hun visie maar neerleggen bij het georganiseerd overleg van de Ka naalzone-gemeenten." middelburg - De een weet het, een ander moet in de praktijk le ren dat alcohol en rijden niet sa mengaan. Dat laatste gold voor een dertigjarige Goesenaar, die op 19 augustus aardig in de olie op zijn brommer stapte. Geen succes, want hij veroorzaakte een eenzij dig ongeval en belandde in het zie kenhuis. Een bloedproef wees een promillage van 2,47 aan, bijna vijf keer de toegestane hoeveelheid. De brommer was onverzekerd. Ruim een maand later werd zijn vriend aangehouden, die met alco hol op achter het stuur wilde krui pen. Toen de politie weigerde de Goesenaar te bellen om te vertel len wanneer zijn kompaan het po litiebureau had verlaten, reageerde hij: 'dag, zakkenwassers'. „Een fors promillage én een beledi ging; daar horen forse straffen bij", vond officier van justitie T. d'An- jou. Hij eiste 1065 euro boete en een rijontzegging van negen maan den. Politierechter Gaakeer verlaag de de rijontzegging tot zes maan den. Ze hield er rekening mee dat de man zijn rijbewijs nodig heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83