Cultuur De Bruijn legt drempel bewust hoog Dear Mom is nuchter, maar toch ambitieus Tentoonstellingsruimte in voormalige foyer van concertzaal Middelburg. B Half-Zeeuwse rockband heeft album af en speelt vanavond in Vlissingen. 9 PZC Zaterdag 2 februari 2008 41 Nieuwe exposities Morgen is de maandelijkse Kunst- en Cultuurroute in de Middelburgse binnenstad, tus sen 13.00 en 17.00 uur. Tegelijk begint een groot aan tal nieuwe exposities. Naast die bij Dick de Bruijn (zie hier naast) zijn dat: Revolution Gallery (Lange Noordstraat 41): Wido Blok land, 'Het lichaam gewaar wor den als licht'. Ook werk van Gil lian Wearing, Arnon Grun- berg en Damien Hirst Ope ning om 13.00 uur; 13.30 uur: optreden mondharptrio Auber gine. Te zien t/m 29 februari. CBK Zeeland (Balans 17): Zeeuwse Lichting 2007, werk van zeven Zeeuwse academie- verlaters, met Quinten Buijsse (fotografie), Laura Dor (vorm geving), Sietske Koopman (schilderijen en lino's), Cebine Nieuwenhuize (vormgeving), Elke Verplanke (video's), Tjeerd Vrielink (ruimtelijk werk) en Marijn de Witte (vormgeving). Officiële ope ning: 15.00 uur. Te zien t/m 11 maart. Borneo (Kuiperspoort 22): 'Broos licht', keramiek van Pe tra Bouman. Opening: 16.00 uur. Te zien tot 15 maart. De Cleene Houttuyn (Lange- viele 45): Werk van Jan Heef- fer en Wim van den Berg (schilderijen), Ria Vos (aqua rel), Marie-Claire Jansen (olie verf) en Tessa Braat (kera miek). Alleen morgen. In de Schellevisse (nieuwe ga lerie, Lange Noordstraat 46): Werk leden Zeeuwse Kunst kring: Cobi Boone (beelden), Rijnhard Schregardus (schilde rijen en keramiek) en Ben Ga me (schilderijen). Te zien t/m 29 februari, k- 't Haentje te Paart (Spanjaard straat 19): Werk van Marianne van Zeeventer (beelden en ob jecten) en Ben Game (schilde rijen). Te zien t/m 2 maart. t- Galerie T (Turfkaai 25): Werk van Myriam Klaus en Arthur Mink (schilderijen) en Jan Montyn (kleuretsen). Te zien t/m 23 februari. Zie ook: www.kunstroutemid- delburg.nl. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Wat voorheen de en tree en de foyer van de Concert en Gehoorzaal in Middelburg was, is voortaan het domein van de he dendaagse kunst. Dick de Bruijn heeft er een aangename, verras send ruime tentoonstellingsruimte van gemaakt. Morgen is, als onder deel van de Kunst- en Cultuurrou te, de opening van de tweede expo sitie, met werk van Joost Hoekstra, Axel Funke en Emo Verkerk. De Bruijn had jarenlang een gale rie in het centrum van Amster dam. „We hebben daar dertig jaar gewoond. Op een gegeven mo ment ga je je afvragen: moeten we hier blijven of gaan we weg? De fo cus ligt er toch steeds meer op amusement voor jongeren. We be gonnen ons een beetje een outsi der te voelen." Hij wist alleen dat hij richting de zee wilde. Uiteindelijk belandde De Bruijn in Middelburg, waar hij zich in het pand naast het vrijgeko men gedeelte van de verbouwde concertzaal ging wonen. Vervol gens is het idee ontstaan daar een galerieruimte van te maken. „Ik beschouw het zelf niet meer als galerie. In Amsterdam heb je een overkill aan galeriehouders die allemaal ongeveer zestien kunste naars vertegenwoordigen en daar mee tentoonstellingen maken. Dat heeft een grote mate van voorspel baarheid." Liever spreekt hij voor taan van een tentoonstellingsruim te, een plek waarvoor hij gericht kunstenaars - normaal gesproken drie per keer - uitnodigt en pro beert te komen tot een samenhan gend geheel. Kwaliteit staat bij hem voorop. De Bruijn brengt kunstenaars die zich onderscheiden en richt zich op een publiek dat dat weet te waarde ren. „Ik leg bewust een hoge drem pel. De kunstenaars zijn heel lang met het werk bezig geweest en ik vind dat je als bezoeker daar niet even twee seconden naar moet kij ken. Wil je het werk goed kunnen bevatten, dan moet je eigenlijk al heel veel huiswerk hebben gedaan. Je moet weten waar het over gaat, wil je het op zijn merites kunnen beoordelen." Werk van Axel Funke, Joost Hoek stra en Emo Verkerk, t/m 22 maart bij Dick de Bruijn Contemporary Art, Singelstraat 13, Middelburg. Geopend: do.-za. 12.00-17.00 uur, morgen: 13.00-17.00 uur. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Ze zijn te nuchter en te ervaren in de muziek om al te hooggestemde verwachtingen te hebben. Tegelijkertijd is de rock band Dear Mom, die vanavond op treedt in De Piek in Vlissingen, se rieus bezig en niet gespeend van ambities. „We proberen op te val len en daarmee onze naam te vesti gen", zegt zanger Frank Betist. De kiem van half-Zeeuws, half- Brabantse groep werd in 2004 ge legd, toen drummer Barry van Ba- vel en bassist Maurice Laurijs muzi kaal werden gekoppeld. „Vanaf het begin was er een bepaalde klik", zegt Laurijs. „We hadden wel het klassieke bandprobleem om een goede zanger te vinden; die zijn dun gezaaid. We hebben veel audi ties gedaan. Uiteindelijk hoorden we van die timmerman uit, toen nog, Sint Maartensdijk." Dat bleek Frank Betist te zijn, die vooral in de jaren tachtig in de mu ziek actief was. „Ik had het wel een beetje gehad, maar dacht: 'ik kan allicht een keer gaan kijken'. Toen begon het toch weer te krie belen. Wat meespeelde, was de leeftijd. Het waren geen gasten 'We hebben de afgelopen twee jaar een behoorlijke ontwikkeling doorgemaakt' meer van zeventien. Deze jongens waren een stuk verder, met een hoop ervaring." Dear Mom bestaat bijna twee jaar in de huidige samenstelling, met de gitaristen Willem van Ham en Erik Nieuwenkamp. „We hebben in die periode een behoorlijke ont wikkeling doorgemaakt", zegt Be tist. De muziekstijl omschrijft hij Dear Mom, met (vlnr) bassist Maurice Laurijs, gitarist Willem van Ham, zan ger Frank Betist, gitarist Erik Nieuwenkamp en drummer Barry van Bavel. als 'grungeachtige rock met links en rechts wat uitstapjes', onder meer naar de jazzrock. Alle bandle den leveren bijdragen tijdens het rond en dat in maart officieel wordt gepresenteerd. Het opval lendste nummer op de cd is het bijna tien minuten durende Junta, over de nabestaanden van de slachtoffers van de staatsgrepen in Zuid-Amerika in de jaren zeven tig- Het zijn niet de eerste studio-opna men van Dear Mom. „Een jaar eer der hadden we al een voorproefje gehad, maar het resultaat vonden we nog niet goed genoeg voor een album. Dat is toen een demo ge worden", zegt Laurijs. „Nu zijn we er wel heel tevreden over. Ik denk dat we een goede prestatie hebben neergezet, die we ook live zeker kunnen waarmaken." schrijven van de nummers. Het bewijs van de progressie van de groep is het uitstekend klinken de album Mumm, dat net is afge Dear Mom, vanavond in De Piek in Vlissingen (zaal open: 21.00 uur); donderdag 3 april (21.00 uur) en zondag 29 juni (17.00 uur) in Panta Rhei in Vlissingen. m www.dearmom.nl Dick de Bruijn: „Je moet weten waar het werk over gaat, wil je het op zijn merites kunnen beoordelen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81