Zeeland Moy Fa laat meer van China zien 4 Verrassend VOLENDAM i J If 1 KRAS boek online of bel 0900 - 9697 tfeooi*deliH0 mwk OCtW i 3-/4-/5-daagse autovakantie IMederland - Profiteer direct, 4 dagen boeken 3 dagen betalen! waarom zou je verder zoeken PZC Zaterdag 2 februari 2008 3 7 De eigenaren van Moy Fa in hun restaurant in Axel. foto Peter Nicolai mer. Ik wil onze gasten graag verrassen", zegt Akuen. Dat doet hij wat minder met de Peking Thong, een pikante tomatensoep met shi- take champignons, glasmie, bamboe scheuten en gepocheerde eieren. Lekker, maar niet zo bijzonder. Het hoofdge recht Sam Pien, een combinatie van gam ba's, ossenhaasspiesjes en stukjes kipfilet in een gefrituurd mienestje, is wel heel verrassend. Lekker, lekker, lekker! Het afsluitende ijsdessert, een bolletje va- nilleijs met slagroom en stukjes vers fruit is vrij standaard, maar dat neemt niet weg dat we Axel helemaal gelijk moeten geven. Doe ons maar een Moy Fatje. Moy Fa, Kerkdreej 10, Axel. Tel: 0115-562495. www.moyfa.com. Open: di t/m do 17.00 tot 22.00 uur. Vr t/m zo 12.00 tot 22.00 uur. Pinnen: ja. de avond na onze derde gang. Haast ver ontschuldigend heet ze ons met een fer me hand alsnog welkom. Haar man, chefkok Akuen Liu, heeft ons dan wel al een aantal keren bediend. Hij houdt ervan om de vrije hand te heb ben. Daarom doet hij op de menukaart de suggestie om hem carte blanche te ge ven. Voor 39,50 euro (of meer) verzorgt Akuen een culinair keukenoffensief, waarbij hij Oosterse gerechten maakt die niet op de kaart voorkomen. Da's misschien voor een volgende keer, wij gaan vanavond voor iets meer zeker heid. Wij hebben gekozen voor het FER-menu, dat voor 37,50 euro bestaat uit vijf gangen, het verwelkomende bord je scherpe kroepoek niet meegerekend. Eerst krijgen we een keur aan verfijnde hapjes uit de Oosterse keuken, ofwel dim sum oriental. In tegenstelling tot bij een buurtafel ver telt een medewerker niet wat we voorge schoteld krijgen, maar navraag bij Akuen leert dat we het bij het rechte eind had den. Op een rechthoekig bordje liggen een spies rundersaté in een pittige ketjap- saus, een creatie van rivierkreeftjes en één garnaal in een krokant jasje en een meer dan pikante saus. Heerlijke starters, dat belooft wat voor het vervolg van de avond!! De volgende ronde (Por-Bo Yu Lau) maakt die verwachting helemaal waar. Akuen heeft in een diep bord een bedje gemaakt van Chinese kool en een oester saus, waarop een paar heerlijke stukjes jonge tarbotfilet liggen. Dit soort gerechten zijn regelrechte eye-openers: de Chinese keuken in Ne derland houdt echt niet op bij babi pan gang en foe yong hai. „Dat kan je hier wel bestellen, omdat sommige mensen dat nou eenmaal graag bij een Chinees eten. Maar eerlijk gezegd vind ik dat jam- Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: ruimte, we zien heel veel ruimte. Er is zoveel ruimte tussen de tafels dat we niet horen wat onze buren zeggen. Conclusie: Moy Fa is een Chinees res taurant, maar dan heel anders. Het is duurder dan doorsnee, maar ook veel beter dan doorsnee. Op www.pzc.nl zijn alle afleve ringen van De Smaak terug te vinden. Klik op de knop op de voorpagina en u vindt de kaart met alle bezochte restaurants. Laat uw reactie achter! onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Het is al meerdere Axelaren gelukt mij te laten watertanden. Allemaal verhaalden ze over hetzelfde Oosterse eten, dat zij weer eens tot zich hadden genomen. Een Axelaar haalt geen 'Chineesje', maar een 'Moy Fatje'. Want het eten is daar volgens hen wezenlijk anders dan bij een 'gewone' Chinees. Afhalers gaan trou wens via een aparte ingang binnen, dus daar heb je in het restaurant helemaal geen last van. Eindelijk biedt dit thema van De Smaak Van mij de gelegenheid te ervaren of de Axelaren wel of niet te hoog van de to ren blazen. Moy Fa behoort tot de 25 Fine Eastern Restaurants (FER) in Nederland. Het voorbije jaar eindigde het restaurant bij die club op de tweede plaats als het om gastvrijheid gaat. En gastvrouw Mary Liu viel om die re den al eens eerder in de prijzen. Drie jaar geleden werd zij uitgeroepen tot mar kantste horeca-onderneemster van Zee land, een jaar later gevolgd door de lande lijke Alliance Hennessy Gastvrijheids- prijs. We treffen haar voor het eerst in Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel richten hun vi zier deze maand op Chinese res taurants in Zeeland. Raymond be zocht Moy Fa in Axel. f:K'- i V V:V' r- -- 1MB 89 Ontdek nu nog voordeliger het pittoreske Volendam! KRAS selecteerde voor u een fan tastische aanbieding naar dit gezellige vis sersdorp. Een 3-daags verblijf in Best Western Hotel Spaander boekt u al vanaf slechts 89! Dit is bovendien inclusief ontbijt. Maar dat is nog niet alles, want in februari en maart profiteert u van onze 4=3 actie! Dit betekent dat wanneer u voor 4 dagen boekt, slechts 3 dagen betaalt! Deze geweldige actie kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? Aarzel dus niet langer en boek snel, want u weet VOL=VOL! VOLENDAM EN OMGEVING Volendam is een karakteristiek vissersdorp aan het IJsselmeer dat bekend staat om haar klederdracht, muziek en verse vis. Kenmerkend voor Volendam zijn de kleine huisjes aan het 'Doolhof; nauwe straatjes zonder vastomlijnd stratenpatroon, achter de haven. Ook de souvenirwinkels die 7 dagen per week geopend zijn en de veelal in klederdracht gestoken inwoners staan bekend. En natuurlijk de restaurants met een Volendamse sfeer, waar een belangrijk deel van de menukaart uit vis bestaat! Veel plezier in Volendam! BEST WESTERN HOTEL SPAANDER U verblijft in het meest kunstzinnige hotel van Nederland, het 3-sterren Best Western Hotel Spaander. Het hotel is gevestigd in een monu mentaal pand en heeft meer dan 1000 19e eeuwse schilderijen. Het hotel beschikt o.a. over een lobbybar, restaurant, pub en gratis parkeergelegenheid. Tevens hebt u als gast van Hotel Spaander gratis toegang tot het zwem bad met o.a. sauna (tegen betaling). INCLUSIEF: verblijf in een 2-persoonskamer in Best Western Hotel Spaander met ontbijtbuffet. Aankomstdata: maandag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 11/2 t/m 14/3 Februari Maart Mei Juni 3 dagen v.a. 95 v.a. 89 v.a. €109 v.a. 109 4 dagen v.a. 99 v.a. 99 v.a.€ 155 v.a. 155 5 dagen v.a. €135 v.a. 135 v.a.€ 199 v.a.€ 199 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een be zetting van 2 personen. Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbe schrijving/reservering, zie www.kras.nl/26111 s!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65