eeland Veel fouten op risicokaart Boete voor botsing met boom Oud-katholieken bijeen in Goes Boete voor diefstal met pinpas 45 miljoen voor waterprojecten Middelburg wijt probleem aan landelijke automatisering. Maanmannetjes doorzoeken Heikant na carnavalsbrand Wat nou Slurptax? Uw nieuwe Kia Sorento staat bij Autohuis Terneuzen! Tholenaar (23) staat terecht voor 'doorrijden na aanrijding'. PZC Zaterdag 2 februari 2008 3 5 door Marcel Modde GOES - Camping De Witte Raaf ligt niet langer aan het water bij Arnemuiden, maar in hartje Mid delburg. En wie de rechtbank zoekt, wordt naar de verkeerde kant van de binnenstad gestuurd. Volgens de risicokaart Zeeland, al thans. Ook basisscholen, eveneens om schreven als 'kwetsbaar object', staan verkeerd ingetekend op de in- ternetkaart. Middelburg vormt geen uitzondering, maar spant wel de kroon, leert een steekproef In Vlissingen is het Arsenaaltheater een paar straten verderop gesi tueerd. Daarentegen is met een sterretje wel weer de jachthaven gemarkeerd, terwijl dat in het vele malen drukkere Zierikzee achter wege is gebleven. De kaart laat zien waar de risi covolle bedrijven (inclusief tanksta tions) staan in relatie tot openbare gebouwen en instellingen waar zich veel mensen kunnen ophou den. De informatie dient vooral be leidsmakers, aldus projectleider ri sicoportaal Ries Zweitstra, bij het uitgeven van vergunningen en be stemmingsplannen. „Maar ook voor burgers die een huis willen kopen, kan het handig zijn te zien welke risico's er in de omgeving zijn." Maar hoe betrouwbaar is de infor matie op de risicokaart? Projectlei der Sjaak Portegies durft er zijn hand (nog) niet voor in het vuur te steken. De gegegevens worden afzonderlijk door de gemeenten en provincie ingevoerd en gekop peld aan een landelijke database. In de toekomst is het ook de be doeling dat de brandweer onder weg online de laatste gegevens van een object kan raadplegen. Voor dat het zo ver is, moet er nog het nodige verbeteren, erkent Porte gies. Hij schrikt van de door de PZC geconstateerde fouten. De Hoe betrouwbaar is de risico kaart? Een steekproef toont aan dat gegevens niet overal even nauwkeurig zijn ingevuld. Dat moet beter, vindt de provincie. provincie is als beheerder eindver antwoordelijk, maar kan niet con stant controleren of de invoer klopt, zegt hij. „De internetkaart is sinds december 2005 in de lucht. We zijn nu bezig de kwaliteit te verbeteren." In maart wordt ook de wettelijke eis voor het aanleve ren van gegevens aangescherpt. Portegies vermoedt dat het euvel moet worden gezocht in verkeerde coördinaten. Hans Hubregste van de gemeente Middelburg bezweert evenwel dat met het overzicht in december nog niks mis was. Hij denkt dat er iets fout is gegaan bij de recente omschakeling van het landelijke systeem. „Een camping in de stad, moet toch opvallen." De Risicokaart online: www.risicokaart.zeeland.nl Hl HEIKANT - Een gespecialiseerd bedrijf is in de Magdalenastraat in Heikant begonnen met het opruimen van asbestdeeltjes die woensdag vrij kwamen na de brand in de carnavalsloods. De omgeving wordt nauwgezet doorzocht en schoon gemaakt. Terrassen krijgen een stofzuigbeurt. De GOES - De oud-katholieke gemeen- in de Tempel, Maria Lichtmis. Pas- MIDDELBURG - Een 41-jarige vrouw van een kennis de pinpas i GOES - De oud-katholieke gemeen schap in Zeeland houdt 9 februari een kerkdienst in de dagkapel naast de Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in Goes ter gelegen heid van het feest van de opdracht in de Tempel, Maria Lichtmis. Pas toor K. J. Homan uit Dordrecht gaat om 10.30 uur voor in de eu charistieviering. In de provincie wordt tien keer per jaar een oud-katholieke viering gehouden. MIDDELBURG - Een 41-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisteren door de politierechter bij verstek veroor deeld tot een boete van 240 euro. De vrouw, die voor 200 euro de zaak had kunnen schikken, kreeg van een kennis de pinpas met bij behorende code en het verzoek om voor haar wat geld te pinnen. Van de gepinde bedragen ver dween echter zestig euro in de zak ken van de Arnemuidse. 8x Kia Sorento op voorraad. TT"** Bekijk voor ons volledig aanbod va,€16.950,- Autohuis T©rneuz©n onze website. Mr. F.J. Haarmanweg 4-6, 4538 AR Terneuzen, 0115 - 622 600, http://www.kia-terneuzen.nl HM <3ereehBücum'ö<wtf«ïKanwor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 30-01-2008 blijkt, dat t.v.v. Heuvelman Staalhandel B.V., gevestigd te Veenendaal, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Nateus N.V., gevestigd te Antwerpen, Avero Belgium Insurance N.V., gevestigd te Brussel, Axa Belgium N.V., gevestigd te Brussel, is gedag vaard AONOBLE SHIPPING CO. LTD., zonder bekend kantoor- en vestigingsadres, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 28-05-2008 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Aonoble Shipping Co. Ltd. een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes storm van donderdag heeft volgens gemeente Hulst niet gezorgd voor een verdere verspreiding van het asbest. foto Wim Kooyman MIDDELBURG - Die 23-jarige Thole naar moet een engeltje op zijn schouder hebben gehad. Hij reed over de Postweg, had niet gedron ken, reed ook niet te hard en in eens stond in de bocht een boom. De man knalde hij tegen de boom. Zijn auto werd een wrak. Wonder boven wonder mankeerde hij niets. Hoe het kon gebeuren, wist hij gisteren bij de politierechter niet. Hij wilde de politie bellen, maar was zijn mobieltje kwijt. Zijn moeder, die in de buurt woonde, was evenmin thuis en toen hij nog maar net thuis was, stond de politie voor de deur. Doorrijden na aanrijding, heette het en daarvoor moest hij terecht staan. „Mijn cliënt kón niet bel len", stelde raadsman N. Koole. „Mobieltje weg, moeder niet thuis en om vier uur in de ochtend ga je niet bij de buren bellen." Hij vond dat zijn cliënt moest worden ont slagen van rechtsvervolging. Officier van justitie Th. d'Anjou eiste een boete van 220 euro plus een half jaar niet rijden. Politie rechter J. Gaakeer was milder: een boete van 220 euro en verlenging van de proeftijd, zodat de rijont zegging voorlopig nog boven zijn hoofd blijft hangen. DEN HAAG - Het kabinet heeft vrij dagmiddag 22 miljoen euro be schikbaar gesteld voor twee ver nieuwende waterprojecten die een bijdrage leveren aan de kustbe- scherming. Het bedrijfsleven en kennisinstellingen leggen daar nog eens 23 miljoen euro bij. Het project 'Building with nature' richt zich onder meer op de inrich ting van de zuidwestelijke Delta. Het gaat dan in het bijzonder om het Oosterscheldegebied en hoe de zandstroom langs de kust kan worden gebruikt voor kustbescher- ming. Het project Flood Control 2015 is erop gericht alle dijken in Nederland permanent te bewaken met sensoren en elektronica. Zwak ke plekken kunnen daarmee direct worden gesignaleerd. Nederlandse bedrijven gaan deze kennis in het buitenland verkopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63