DIESEL zijn wij geopend! Joran van der Sloot 'Hij is toch al publiek bezit' Universiteit weigert pedofiel Bulgarije krijgt hulp uit Nederland Morgen op Liever cocaïne dan xtc-pillen tuningzeeland.nl I deMortiere Secretaris PNVD wil toegang studie bij rechter afdwingen. www.woonboulevarddemortiere.nl U vindt ons direct aan de A58 (afslag Middelburg) De burgerj ournalistiek rukt op. Persbureau ANP koopt foto Joran. Deskundigen werken mee aan nieuw soort opvang gehandicapten. mm R PZC Zaterdag 2 februari 2008 5 LEIDEN - Secretaris Norbert de Jon ge van de Partij voor Naastenlief de, Vrijheid en Diversiteit (de par tij die afwil van het verbod op seks met kinderen vanaf 12 jaar) is niet welkom bij de Universiteit Lei den. Het college van bestuur heeft de pedoseksueel geweerd van een studie pedagogiek. De Jonge stapt naar de rechter, liet hij vrijdag op het weblog van zijn partij weten. Hij wil alsnog toe gang krijgen tot de studie. De commissie voor de beroeps- en bezwaarschriften had de universi teit geadviseerd De Jonge toe te la ten, omdat een grondslag voor wei gering zou ontbreken. Maar het college van bestuur oordeelt dat in schrijving van De Jonge bij pedago giek zou leiden tot imagoschade en aantasting van vertrouwensrela ties. Het college acht het ontoelaat baar dat hij zou meedoen aan een training diagnostiek van kinderen met problemen die soms het ge volg zijn van seksuele mishande ling. De Jonge werd in 2006 wegge stuurd van de opleiding tot ortho pedagoog aan de Radboud Univer siteit te Nijmegen. 20-30% meer POWERRRR uitje dieselmotor! Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.dieseltuningzeeland.nl AMSTERDAM - Nederland is xtc-moe aan het raken. Het ge bruik van de populaire uitgaans- drug daalt. De gevaren die aan xtc-gebruik kle ven zijn voor velen reden om te stoppen of over te stappen op co caïne en andere middelen. Dat staat in een gisteren gepubli ceerd rapport naar trends in drugs gebruik van het Bonger Instituut voor criminologie. a ui □pen Zaandam Sliedrecht open 10.00 -17.30 k. /f 'Mx Oj 't 2 L vJ> UJfvKïA^ \sM' r C' ha ,4 ,f Het ANP kreeg in de nacht van donderdag op vrijdag deze foto met daarop Joran van der Sloot (midden). Volgens de maakster was hij die nacht in discotheek Manhattan in Arnhem. foto ANP door Hans Gulpen ARNHEM - „Een nieuwsfoto van for maat", zegt Erik van Gruijthuijsen, hoofdredacteur van het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) over het plaatje van Joran van der Sloot dat in de nacht van donder dag op vrijdag in een Arnhemse discotheek werd gemaakt. Van der Sloot, die hardnekkig in verband wordt gebracht met de verdwij ning op Aruba van de Amerikaan se Natalee Holloway, ging donder dag stappen in discotheek Manhat tan. Dat bleef niet onopgemerkt. Het was de avond ook dat misdaadjour nalist Peter R. de Vries meldde dat hij het mysterie rond Holloway had opgelost. Waarvan hij morgen in zijn tv-programma verslag zal doen. Volgens Van Gruijthuijsen is het nieuwskarakter van de foto 'evi dent'. „Die foto laat zien dat Joran nog in Nederland is, dat hij niet de benen heeft genomen en dat hij ook niet is gearresteerd. En zo'n foto krijg je dan terwijl alle media in Nederland bol staan van de zaak. Ik zie het als mijn plicht die foto aan de kranten aan te bie den." Van Gruijthuijsen kocht de foto van Nanna Slothouber, bedrijfslei der van discotheek Juicy Lucy, die ook een avondje uit was in Man hattan. „Lachen, hoor, zie je daar opeens Joran van der Sloot. Ik heb hem verder met rust gelaten, al leen maar gevraagd of ik een foto van hem mocht maken voor een 'Die foto laat zien dat Joran nog in Nederland is en niet de benen heeft genomen' flyertje. Eens in de zoveel maan den houden we in Juicy Lucy een avond onder de titel 'Fout'. En op dat flyertje zou Van der Sloot niet misstaan. Hij ging akkoord." Slothouber vond en vindt het ui termate amusant. „Het was een geintje. En daar was Joran wel voor in." Eenmaal thuis hoorde ze de kassa rinkelen. Ze belde het ANP, leverancier van zo'n beetje al le Nederlandse journalistieke me dia. Het bureau was bereid de foto te kopen, 'voor het gangbare ta rief. Ook roddelbladen werden be naderd. Slothouber houdt de copy rights, met het oog op de Ameri kaanse markt. De zaak-Holloway leeft in de Vere nigde Staten en daar valt nog het nodige te verdienen, denkt ze. „Ik ben best wel zakelijk, reken maar." Dat ze de foto, anders dan ze Van der Sloot vertelde, aan de media verkocht, kan ze best met haar ge weten verenigen. „De zaak is booming. Joran is toch al publiek bezit." Volgens Van Gruijthuijsen krijgt het ANP steeds vaker te maken met mensen die nieuwswaardige plaatjes te koop aanbieden die ze met hun mobieltje hebben ge maakt. „De burgerjournalistiek rukt op", constateert hij. „We hebben met zo'n foto zelfs al eens een prijs ge wonnen." Volgens het ANP is de foto 'met instemming van Van der Sloot gemaakt'. De hoofdredac teur: „Dat heeft die mevrouw ons verzekerd. Als dat niet zo is, dan nog: Van der Sloot heeft eerder nooit moeilijk gedaan over foto's. Dus dat zal nu ook wel zo zijn." DEN HAAG - Nederland zal Bulga rije helpen om de zorg voor licha melijk en geestelijk gehandicapte kinderen te verbeteren. Zo zullen deskundigen uit Nederland de Bul garen bijstaan een ander zorgsys teem op te zetten voor deze doel groep. De Bulgaarse autoriteiten hebben de steun verwelkomd. Dat heeft staatssecretaris Frans Timmermans (Europese Zaken) gisteren vanuit Bulgarije gezegd na een bezoek aan het in opspraak ge raakte kindertehuis in Mogilino. Onlangs toonde een BBC-docu- mentaire de erbarmelijke omstan digheden waarin tientallen kinde ren hier leven. De film zorgde voor commotie in Europa en ook WJ Nederlandse deskundigen zullen in Bulgarije meehelpen om een nieuw zorgsysteem op te zetten voor de opvang van gehandicap te kinderen. in EU-lid Bulgarije. Timmermans zag gisteren dat de situatie in de in stelling de afgelopen maanden - sinds de uitzending van de film - flink verbeterd is. Met hulp van vooral Unicef hebben de kinderen nu eten, kleren en medische zorg. De Bulgaren streven zelf ook naar een ander zorgsysteem voor gehan dicapte kinderen. Lange tijd dump ten ouders kinderen met wie iets mis was, gewoon in tehuizen. De Bulgaren willen dat kinderen met een handicap voortaan in de eigen omgeving worden opgevangen. wwuiTs LEEH BAKpEltf tedere 1' zondag van de maand open van 12.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5