Zeeland KÖt> jjioB|ag jfetfgp! AledkMAIarkt 'Komst haven ideaal' Wij zijn open van 12.00 tot 17.1 17 februari 2008 Studentenvereniging onder dak Kinderen in de hoofdrol in Nieuwerkerk Elke vijfjaar een beetje drukker 'We staan hier ook voor wie hier niet kan SPZC Zaterdag 2 februari 2008 31 SIRJANSLAND - Kleinschalig, maar juist daardoor erg persoonlijk. De Rampherdenking op de be graafplaats in Sirjansland kenmerkte zich gisteren door de intieme sfeer. Bovendien, gaf dorps raadlid Gerard Oele aan, viel de opkomst met vijftig bezoekers nog helemaal niet tegen. „Bij de herdenkingen van vijf en tien jaar geleden stonden we hier maar met enkelen", gaf hij aan. „Nu zijn er tientallen mensen, van allerlei leeftijden." Een goed teken, vond Oele. „Het geeft aan dat het onderwerp leeft, maar ook dat mensen betrokken willen blijven." foto Marijke Folkertsma NIEUWERKERK - Kinderen speelden een hoofdrol tijdens de herdenking van de watersnood ramp in Nieuwerkerk. Van beide basisscholen lazen kinderen eigen gedichten voor. Soms diep zinnig, soms van ontroerende eenvoud: „Uiteindelijk kwam het uur, dat het water ging zakken en het werd minder guur". Dorpsraadvoorzitter J. van den Berge ging in op het belang van de herdenking. „We doen dit ook om te gedenken, maar ook om het verhaal door te vertellen." In Nieuwerkerk waren ongeveer honderd belangstellenden. foto Marijke Folkertsma Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 Autorijles vanaf 33,- p.u. KRUININGEN - Een insteekhaven langs het Kanaal door Zuid-Beve land bij Kruiningen is erg welkom. Jos Theenaart, directeur van doua ne-expeditiebedrijf Comex in Hansweert, zegt dit. Comex behan delt jaarlijks duizenden containers voor onder meer uienverwerken- de bedrijven in Reimerswaal. „Over een paar weken komen er uien uit Nieuw-Zeeland", vertelt Theenaart. „Die worden in contai ners aangevoerd in Rotterdam en Antwerpen, waarna ze in vracht wagens naar hier moeten. Het zou ideaal zijn, ook voor het milieu en tegen files, als ze hier in een haven kunnen worden overgeslagen." OOSTERLAND - Geen lange toespraken gisteren op de winderige begraafplaats van Oosterland, waar tijdens de Ramp 54 personen het leven lieten. De sprekers waren even daarvoor, tijdens een herdenkingsdienst in de kerk, al aan de beurt geweest. Wel luisterden de tweehonderd bezoekers naar gedichten van de plaatselijke basisschoolleerlingen en een muzikale omlijsting door Oosterlands Fanfare, die onder meer het Wilhelmus en de Last Post (foto) op het pro- gramma had. foto Marijke Folkertsma i OUWERKERK - Er staat een koude wind op de Ouwerkerkse begraafplaats. Rond het rampmonu ment verzamelen zich zo'n dertig mensen. Jong en oud door elkaar. „En we staan hier ook voor hen die hier niet kunnen of willen zijn", zegt woordvoerder van de dorpsraad Ouwerkerk, Stof fel Hillebrand. Hij weet dat de gang naar de herdenkingsplek voor sommigen, ook 55 jaar na da to nog te zwaar is. Zelf zal hij de ramp ook nooit vergeten. „En als het dan net als gisteren zo hard waait, dan denk je automatisch terug aan 55 jaar geleden." foto Marijke Folkertsma in de Baronie van Breda Seminarie 'Bovendonk' Hofstraat 8, 4741 AK Hoeven (tussen Breda en Roosendaal) voor meer informatie: www.antlqui.nl MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.i Ik ben toch niet gek. MIDDELBURG - De studentenvereni ging van de Roosevelt Academy in Middelburg heeft eindelijk een ei gen ruimte gevonden. Het oude jongerencentrum Midgard aan de Bachtensteene dient in ieder geval tot aan het eind van de zomer als sociëtiet voor de studenten. „We zijn er blij mee", zegt Gregor Rossen van Rasa, de studentenver eniging van de Roosevelt Aca demy. „Maar het is wel tijdelijk. We hopen dat de gemeente ons helpt zoeken naar een definitieve locatie." De studenten zijn sinds de opening van de Roosevelt Aca demy in 2004 op zoek naar een ge schikte lokatie voor een sociëteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59