discipline, zo'n stoeltje biezen' AledkMAIarkt Vakkanjers op Calvijn Straf voor kleptomane Actie tegen molens loopt goed Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! Bredere stoep in Molenstraat Oud-Vossemeer Belastingaangifte? Van Daalen Advies BPZC Zaterdag 2 februari 2008 3 1 1 ieh 't iars O- V 'P i i :dUi ireJS af liï \JÈm ANTIQUI in de Baronie van Breda Seminarie 'Bovendonk' Hofstraat 8, 4741 AK Hoeven (tussen Breda en Roosendaal) voor meer informatie: www.antiqui.nl En ja, van dat riet kun je ook een hoedje maken. foto's Willem Mieras door Paulus Houthuijs KRABBENDIJKE - Op het Calvijn Col lege in Krabbendijke is 14 februari de regionale voorronde van de Ju nior Vakkanjerwedstrijden 2008. De winnaars hiervan verdienen een plek in de landelijke finales die van 11 tot en met 15 maart wor den gehouden in de Jaarbeurs van Utrecht. Op het Calvijn College doen 56 derde- en vierdejaars vmbo'ers mee aan de techniekwedstrijd voor metaal- en elektrotalent. De deelnemers kunnen individueel meedoen of in een team van vijf leerlingen. De individuele wedstrij den bestaan uit vijf onderdelen: CC AD-tekenen, elektrotechniek, lassen, metaaltechniek en metaal- elektro. De groepsopdracht is het ontwerpen en het bouwen van een trike: een motor met drie wie len. De wedstrijd begint om 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 18.30 uur. MIDDELBURG - Politierechter J. Gaakeer en de 54-jarige vrouw uit Terneuzen kennen elkaar al tien jaar. Gisteren ontmoetten ze el kaar weer. De kleptomane moest zich verantwoorden voor haar zo veelste winkeldiefstal. Deze keer ging het om jatwerk op 16 juni in een winkel in haar woonplaats. De Terneuzense is in veel zaken een bekende en dus hield het personeel een extra oog je in het zeil. Ze zagen dat de vrouw iets in het schap legde. Dat bleek een gestolen handdoek van een andere winkel, waarin gesto len kledingstukken van weer twee andere modezaken zaten. De officier eiste vier maanden cel straf, een optelsom van straffen die de vrouw eerder voorwaarde lijk kreeg. Gaakeer maakte er een vonnis op maat van: ze vond al leen de diefstal van een handdoek bewezen. De vrouw kreeg een taakstraf van negentig uur. Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 STAVENISSE - Het gaat goed, maar een eindsprintje is nog wel nood zakelijk, vindt het actiecomité in Stavenisse. De afgelopen weken te kenden ruim driehonderd inwo ners de petitie om de bouw van vier windturbines tegen te hou den. Deze windmolens komen langs de watergang vlakbij het dorp en niet op de locatie waar nu drie kleine molens staan. Te dicht bij het dorp, meent Leen Hage namens de actiegroep. „Als het plan van stichting Zeeuwind doorgaat, heb ben 110 woningen last van slag schaduw en geluidshinder. En dan heb ik het nog niet eens over de nieuwe wijk Poststraat-Zuid." Hage kan er met zijn pet niet bij dat de windturbines zo dicht bij het dorp komen. „Anderhalve kilo meter verderop heeft niemand er last van." Vandaag is de laatste dag dat inwo ners hun brief met handtekening kunnen inleveren bij Bakkerij Eer- land en Meermarkt DeKoster. Financieel Fiscaal advies TELEFOON (O! 13) 23 23 40 OUD-VOSSEMEER - Het trottoir in de Molenstraat van Oud-Vosse- meer wordt wellicht breder. De ge meente Tholen onderzoekt de mo gelijkheden daartoe. Wanneer de studie afgerond moet zijn, is nog niet bekend. De drukke en moeilijk begaanbare Molenstraat als al jaren een heikel punt en onderwerp van onder zoek. Eind vorig jaar legde de ge meente twee passeerstroken aan om de doorstroming te verbete ren. Nu kijkt ze of de stoep aan weerszijden tussen de Marinus Lindhoutstraat en Schoolstraat bre der kan worden. Dat moet de ver keersveiligheid ten goede komen. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl Ik ben toch niet gek. Hans Clarijs kan van alles: stoelen biezen, bijvoorbeeld. Ook bekleedt hij biljarttafels en voorziet hij keus van een pomerance.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47