'Haven bij Kruiningen is welkom' Lammetjesdagen later 29 Postweg dicht voor Sloespoor BEVELANDEN-THOLEN 42 en 43 Expeditiebedrijf uit Hansweert wil beheer op zich nemen. Uitbraak van blauwtong vorig jaar leidt niet tot veel minder lammeren. Windmolens Jilf" W WÊÊÈÊ3È Bilk WzMÊÊ&> wFwh Jvi L LI 1 gpfli i?M mwS Maanmannetjes maken Heikant schoon na carnavalsbrand Zaterdag 2 februari 2008 Het ziekenhuis moet iedere meter terugverdienen Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf KRUININGEN - Een insteekhaven langs het Kanaal door Zuid-Beve land bij Kruiningen is meer dan welkom in Reimerswaal. Dat zegt Jos Theenaart, directeur van doua ne-expeditiebedrijf Comex in Hansweert. Comex behandelt jaarlijks enkele duizenden containers voor onder meer uienverwerkende bedrijven in Reimerswaal. „Over een paar weken komen er uien uit Nieuw- Zeeland", vertelt Theenaart. „Die worden in containers aangevoerd in Rotterdam en Antwerpen, waar na ze in vrachtwagens naar hier moeten. Het zou ideaal zijn, ook beter voor het milieu en tegen fi les, als zulke ladingen in een ha ven om de hoek kunnen worden overgeslagen." Niet alleen uienverwerkers zijn er bij gebaat, aldus Theenaart, maar ook fruitverwerkende bedrijven in de buurt. Hij noemt het ffuitsor- teer- en inpakbedrijf Fruit Package in Kapelle - goed voor 25.000 ton fruit per jaar - en ZZ Coldstore op het bedrijventerrein Nishoek bij Kruiningen. De provincie trekt het project 'in steekhaven Kruiningen met bedrij venterrein', vooral met het oog op De aanleg van een haven bij Krui- ningen krijgt steun uit het Rei- merswaalse bedrijfsleven. De ge meenteraad van Reimerswaal schuift in dezelfde richting. verplaatsing van bedrijven uit het havengebied in Goes. Die moeten weg voor huizen. Dat ook eigen be drijven interesse hebben, weegt in politiek Reimerswaal zwaar door. De gemeenteraad voelde zich over vallen, toen het plan vorig jaar op eens in de publiciteit kwam. Een ruime meerderheid wijst het pro ject inmiddels niet meer af Alleen de Christenunie is nog faliekant te gen. De grootste partij in Reimers waal, de SGP, gaat eerst 'alle voors en tegens' afwegen, wat in elk ge val geen 'nee' inhoudt. Voor PvdA en CDA geldt hetzelfde. Leefbaar Reimerswaal wil voor medewer king 'wisselgeld' van de provincie; dat er bijvoorbeeld meer mag wor den ondernomen in de Yersekse oesterputten. WD-raadslid Marij ke van der Meijden is niet tegen, maar vraagt zich af of het plan ge zien de miljoenentekorten haal baar is. De volgende stap in het project is het maken van een milieustudie. Die moet eind dit jaar af zijn. Co mex is alvast bereid het beheer van de haven op zich te nemen. LEWEDORP - De Postweg tussen Le- wedorp en Arnemuiden gaat van af maandag zeven uur 's ochtends bijna twee weken 'op slot' voor al le verkeer. De afsluiting is nodig om een wegdek te maken onder het bijna afgebouwde viaduct voor de nieuwe goederenspoorlijn naar het Sloegebied. De Postweg - die ter plaatse even wijdig aan rijksweg A58 loopt - kronkelt nu nog om het viaduct in aanbouw heen. Het is niet moge lijk de kronkel te laten liggen, ter wijl onder het viaduct een nieuw wegdek wordt aangebracht, aldus een woordvoerster van spoorweg beheerder ProRail. Automobilisten en (brom)fietsers moeten tot en met vrijdag 15 februari enkele kilo meters omrijden, onder meer via de Jonker Fransweg door de Quar- lespolder. De onderbouw van de Sloelijn is, na voltooiing van het werk aan de Postweg, praktisch gereed. BAM- Rail mag de bovenbouw (dwarslig gers, bovenleidingen en dergelijke) aanleggen. De Sloelijn moet 1 okto ber gebruiksklaar zijn. Dat is zes a zeven maanden later dan gepland. De vertraging is veroorzaakt door munitievondsten op de Sloedam. De nieuwe lijn vervangt het oude goederenspoor langs onder meer Heinkenszand. lijkertijd bij peuterspeelzaal De Krukeltjes in Krabbendijke werken en ze zijn niet meer wegge gaan. Met tegen de veertig peuters vierden ze gisterochtend hun jubileum. „Met jonge taarten als hoofddeksels", grapt Adrie. Ze draaiden in de begintijd twee ochtenden met groepen van twin tig kinderen, nu vier ochtenden en een middag met groepen van veertien, vijftien kinderen. „Laatst kwam ik een jongen van 18, 19 jaar op straat tegen. 'Ha, juf', riep hij." Aan stoppen den ken ze niet. „Zolang we nog kunnen rollebollen met de kinderen, blijven we." foto Willem Mieras KRABBENDIJKE - De kaart die 'juffen' Adrie Dom misse (rechts op de foto) en Ria Bakx gisteroch tend kregen, sprak boekdelen. 'Gefeliciteerd met jullie 25-jarig huwelijk'. Getrouwd zijn ze niet, maar Adrie en Ria zijn al wel een kwart eeuw met elkaar vertrouwd. Ze kwamen in 1983 tege- door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De traditionele open lammetjesdagen bij stichting Zeeuwse Schaapskudde in Hein kenszand zijn verlaat. De oorzaak is de felle uitbraak van het blauw- tongvirus afgelopen najaar. Een aantal door de ziekte verzwakte schapen is later gedekt. Normaal beginnen de lammetjes dagen eind januari. Voor zaterdag 9 en zondag 10 februari zijn nu de eerste open dagen gepland, van 13.00 tot 16.00 uur. Ook de twee weekeinden daarop houdt de Zeeuwse Schaapskudde nog open huis aan de Nieuwkamerseweg 3. Het aantal lammeren dat tot nu toe is geboren, valt niet tegen. Se cretaris Charles Verbeek spreekt van 'over de 150'. „Dat is een frac tie minder dan anders." In het na jaar werd een halvering verwacht. Schapenhouder Jan Goense uit Ril land durft nog niet zeggen of zijn schapen (veel) minder zullen lam meren. „De meeste van onze scha pen lammeren in maart, maar de ziekte was vorig jaar over het hoog tepunt heen in de dektijd", klinkt hij hoopvol. De Zeeuwse Schaaps kudde lammert eerder, zodat de schapen vroeg in het jaar de bloemdijken op kunnen. Inentingen tegen blauwtong zijn vanaf half mei mogelijk. De eerste van zes miljoen vaccins die Neder land heeft besteld, moeten dan be schikbaar zijn. Tip? redactie@pzc.nl De oudere man uit Terneuzen stapte, hoewel het regenachtig was, op de fiets. Hij kwam uitein delijk terecht in de Koegorspol- der, waar hij vaststelde dat een groot aantal pas geplaatste wind molens lustig draaide, maar een aantal ook niet. 'Onderhoud', lie ten monteurs weten. Er kwam een man naast hem staan, die vroeg waarom al die andere windmolens als een gek draaiden en die ene op een heel langzaam tempo. De fietser had het antwoord snel gevonden: „Kijk, die snelle mo lens zijn voor Delta, want die willen snel geld verdienen, en die langzame... die is voor spaarlam pen." Uebhy Vctm'MP' Paspóortsrb^ft&W 4388 BH Oost-Souburg" 0118-617174 06-20458617 www.perspecticffotografie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45